Robot STR se v Pchjongčchangu nemýlí. Tak si Ledecká dojela pro zlato i na snowboardu

Ester Ledecká si ve své futuristické kombinéze dojela pro zápis mezi olympijské legendy.
Po senzačním triumfu v super-G lyžařů ovládla i svoji hlavní disciplínu,...
... paralelní obří slalom na snowboardu.
Favoritka ve finále porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou.
Zlatou medaili si Ledecká nasadil na krk jen o pár hodin později.
Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, ASC Dukla/Ivana Roháčková, Sport
Aktualizováno 24. 2. 2018 13:17
Podívejte se, jak Ester Ledecká vyhrála ve snowboardovém paralelním obřím slalomu své druhé zlato na hrách v Pchjongčchangu.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy