Vettel je bůh, oslavují Němci svého hrdinu formule 1

ČTK ČTK
26. 11. 2012 9:12
Sebastian Vettel se třetím titulem mistra světa formule 1 v řadě definitivně zařadil mezi největší legendy tohoto sportu.
Sebastian Vettel je se třemi tituly mistra světa ve 25 letech už mezi devítkou nejúspěšnějších jezdců historie.
Sebastian Vettel je se třemi tituly mistra světa ve 25 letech už mezi devítkou nejúspěšnějších jezdců historie. | Foto: Reuters

Berlín - Závodnický bůh, Sebastitán, jednoduše ten nejlepší - takovými přídomky německý tisk oslavuje třetí triumf Sebastiana Vettela v mistrovství světa formule 1.

Všechny komentáře zdůrazňují, že jezdec stáje Red Bull je v 25 letech nejmladším trojnásobným vítězem F1 a přirovnávají ho k legendám Juanu Manuelu Fangiovi a Michaelu Schumacherovi, kterým se jako jediným před Vettelem podařil podobný hattrick.

"Vettele, teď jsi závodnický bůh!" hlásá nejčtenější německý deník Bild, který stejně jako mnoho ostatních věnoval rodákovi z Heppenheimu titulní stranu.

Sebastitán Heppenheiman

Podle berlínského B. Z. si Vettel zajistil třetí titul v nejbláznivějším, nejkurióznějším a nejnapínavějším finále F1 všech dob a stal se z něj "Sebastitán".

"Sebastian Vettel je jednoduše nejlepší - prostě nejlepší. Už teď stojí na stejném stupínku jako Juan Manuel Fangio a Michael Schumacher. A to po právu, neboť nadmíru sympatický Heppenheiman, který stále působí dojmem malého uličníka, se i přes řadu neúspěchů v průběhu sezony nenechal od svého cíle odradit," napsal regionální list Schwarzwälder Bote s odkazem na jezdcův domovský Heppenheim.

Jako Schumi zamlada

Svými silnými nervy a pečlivou prací podle něj připomíná sedminásobného šampiona Schumachera v jeho nejlepších letech.

"Další důvod proč od Vettela očekávat další titul," dodal Schwarzwälder Bote. V to, že vítězství číslo tři nebylo poslední, věří také server magazínu Der Spiegel nebo Berliner Zeitung, podle něhož Vettela třetí triumf v řadě katapultoval do "ligy titánů formule 1".

Podobně současnou pozici staronového mistra světa vidí i mnichovský Süddeustche Zeitung. "Byl to těžký rok. Vettel ukázal nervy, měl velké problémy s autem. Teprve v rozhodujíxí fázi se přestal dopouštět chyb. A vstoupil mezi vyvolené," napsal deník v článku nazvaném "Legendární jako Fangio a Schumacher".

 

Právě se děje

Další zprávy