Motorka úplně zvadla, tak Salač německé trápení raději ukončil v boxech

rav rav
21. 6. 2021 8:34
Sobota a neděle Filipa Salače vypadaly jako den a noc. Po zisku první pole position v mistrovství světa Moto3 přišlo druhý den velké zklamání. Český jezdec ve Velké ceně Německa ani nedojel do cíle.

Problémy začaly už v ranním zahřívacím tréninku, v němž si připsal až 26. místo. "Ráno jsem se trápil s motorkou, která nefungovala tak, jak bych chtěl," popsal 19letý jezdec.

Start sice Salačovi vcelku vyšel, jenže pak přišel kontakt s jedním z rivalů. "Do závodu jsem měl dobrý start, ale v první zatáčce tam byl jeden ze soupeřů delší a trochu mě vytlačil," popsal závodník Rivacold Snipers Teamu.

Od té chvíle následoval už jen neustálý propad průběžným pořadím. "Postupně mě jezdci začínali předjíždět na rovinkách. Absolutně jsem nevěděl, co dělat, protože jsem v každém kole ztratil tři nebo čtyři pozice na hlavní rovince. Opět jsem se trápil s výkonem motoru," posteskl si rodák z Mladé Boleslavi.

Nepomohl mu ani profil německé trati, která je samá zatáčka. "Nemohl jsem pořád všechny objíždět venkem, to jde na Sachsenringu docela ztěžka. Motorka pak úplně zvadla, takže jsem zajel do boxů," popsal závodník smutný konec svého působení v osmém dílu světového šampionátu silničních motocyklů.

Po chvíli smutku už ale Salač myslí dopředu. "Nevíme, co s tím, strašně mě to štve. Dneska jsem měl největší příležitost svého života, protože zdejší trať není úplně na motor. Nedá se nic dělat. Budu koukat dopředu, uvidíme, co bude teď dál," dodal jezdec sedlající Hondu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy