Končí i poslední český hráč z Eura 2004. Z dalších jsou trenéři nebo majitel fitness

Čeští fotbalisté před semifinále Eura 2004 proti Řecku
Tomáš Hübschman. Dlouho byl posledním hrajícím členem party z portugalského turnaje v roce 2004. Deset let pak působil v Šachtaru Doněck, v létě 2014 se přesunul do Jablonce, s nímž hrál i evropské poháry. Záložník, jenž si zakládal na poctivém přístupu k fotbalu, je ve věku 42 let druhým nejstarším hráčem, který kdy hrál českou ligu. Čekalo se, zda bude pokračovat dál, ale Hübschman oznámil, že bude s Jabloncem spolupracovat v jiné roli a také působit jako hráčský agent. "Čas nejde zastavit," uvedl v prohlášení.
Petr Čech. Brankář bronzové reprezentace má za sebou velmi úspěšnou kariéru. Po Euru chytal v Chelsea a Arsenalu. S národním týmem byl ještě na MS 2006 a na evropských šampionátech v letech 2008, 2012 a 2016. Kariéru ukončil po prohraném finále Evropské ligy v roce 2019. Působil i ve vedení Chelsea, ale nyní se více než fotbalu aktivně věnuje hokeji. Za Belfast si v něm zachytal dokonce nejvyšší britskou soutěž, Šimonu Hrubcovi pomáhá s nadací Saves Help.
Jaromír Blažek. Euro mu život nijak zásadně nezměnilo. V dalších letech pokračoval v pražské Spartě, odkud hostoval v Příbrami a zkusil si i bundesligu v Norimberku. Po rozchodu s letenským klubem chytal čtyři sezony za Jihlavu. Pak se stal v klubu trenérem brankářů a stejnou pozici zastával i jinde. Má fotbalovou akademii, zároveň figuruje jako marketingový ředitel ve vedení futsalové Sparty, která však vloni opustila nejvyšší soutěž.
Antonín Kinský. Na Euro se podíval jako třetí brankář. Ještě před ním přestoupil z Liberce do Saturnu Moskevská oblast. Dnes je mu 49, kariéru ukončil v roce 2011 právě po hořkém rozchodu se Saturnem, který bývalému reprezentačnímu gólmanovi dlužil na výplatách podle jeho slov milion dolarů (v tehdejším kurzu asi 17 milionů korun). Kinský vedl gólmany v reprezentaci do 19 let. Jeho syn Antonín rovněž chytá a už má na kontě 18 ligových startů za Pardubice.
Foto: ČTK
Ondřej Zoubek Marek Janoš Ondřej Zoubek, Marek Janoš
Aktualizováno 18. 6. 2024 11:00
Jablonecký fotbalista Tomáš Hübschman v 42 letech ukončil kariéru a bude působit jako hráčský agent. Vítěz Poháru UEFA se Šachtarem Doněck byl posledním aktivním hráčem z týmu, který získal bronz na památném Euru před 20 lety. Podívejte se, jak se změnily životy klíčových aktérů slavného turnaje.
 

Právě se děje

Další zprávy