MS juniorů 2017 • Skupina B • 22:00

Švédsko - Česko

Švédsko
3:1
2:0, 0:1, 1:0
Česko
6. Davidsson (Jonnson Fjallby, G. Gustafsson)
20. Pettersson (Nylander, Dahlin)
45. Nylander (Dahlin)
40. Zadina (Nečas, Hájek)

Hezký čtvrteční večer, vítejte u online přenosu z utkání hokejového mistrovství světa do 20 let mezi Švédskem a Českou republikou. Zápas začíná ve 22:00.

Druhý a zároveň asi nejtěžší zápas skupiny čeká na české hokejisty do dvaceti let. Ve 22 hodin dnes nastoupí proti výběru Švédska, které je papírovým favoritem skupiny B. V úvodním zápase si švédský tým, který spoléhá na budoucí jedničku draftu Rasmuse Dahlina nebo pětku loňského draftu Eliase Petterssona, poradil s Běloruskem poměrem 6:1. Svou kvalitu budou chtít Seveřané potvrdit i dnes a vykročit za prvním místem ve skupině, díky čemuž by se pravděpodobně ve čtvrtfinále vyhnuli Spojeným státům americkým, Kanadě i severskému rivalovi z Finska.

Český tým ale půjde do tohoto zápasu výborně naladěn. V úvodním zápase totiž porazil ruský výběr 5:4 a turnaj začal výborně. Poměrně překvapivou výhru řídila hlavní ofenzivní esa českého týmu. Hráči vybráni v prvním kole posledního draftu Martin Nečas s Filipem Chytilem a také Filip Zadina, který by měl podle odhadů v příštím draftu vybrán v první pětce. A to Filipa Chytila nezastavily ani dvě rány do obličeje, které v zápase utržil.

Proti Švédům by se sestava moc měnit neměla, změna nastane jen v bráně, do které se postaví Jakub Škarek, který nahradí mezi třemi tyčemi Josefa Kořenáře.

Sestava Švédska

 

Gustavsson (F. Larsson) - Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg - Karlström, J. Boqvist, Andersson (C) - Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) - Söderlund, Lundeström, Steen - Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby - Zetterlund.

Sestava České republiky

 

Škarek (Kořenář) - Hájek, Budík, F. Král (C), J. Galvas, Šalda, Vála - M. Zachar, Chytil, Safin - Nečas, Zadina, R. Pavlík (A) - M. Kaut, K. Reichel (A), Michnáč - Kurovský, Hrabík, Kodýtek.

Český tým posledních 5 zápasů proti na juniorských šampionátech proti Švédům prohrál, seveřané budou favority i dnes, český tým ale bude chtít uspět. 

V Buffalo je skoro vše připraveno, český tým bude hrát v červených dresech, Švédové ve žlutém. Zápas začne, jak je v zámoří zvykem, se zpožděním zhruba 10 minut. 

V souběžně hraném utkání naší skupiny zatím Rusko hraje ve třetí třetině se Švýcarskem 2:2. 

Utkání právě začalo. 

2

Pavlík v přečíslení našel Nečase, ten ale bekhendem z jízdy nepřekonal Gustavssona. 

3

Český tým bude hrát poprvé v oslabení. Kodýtek v útočném pásmu seknul Brannströma. 

4

Alex Nylander dvakrát střílel mimo a Rasmus Dahlin poté našel jen lapačku Škarka. 

5

Pettersson dvakrát pálil, ale Škarek byl připraven. Oslabení český tým přežil, i když teč Liase Anderssona hodně zaváněla úvodní brankou. Čeští mladíci by se měli vyvarovat faulů. 

6

Švédové využili momenta po přesilovce a otevírají skóre. Johsson Fjallby zavezl ze strany kotouč, nahodil na Škarka a z druhé vlny dorazil do odkryté brány Davidsson. 

7

Také český tým bude hrát přesilovku, Lindström zahákoval Michnáče. 

9

Česká přesilovka vyšla naprázdno. 

10

Škarek skryl kotouč po střele Eliase Petterssona z větší vzdálenosti. 

11

Steen dalším hráčem, který otestoval Škarka. 

15

Švédové kontrolují hru, mají převahu a poměrně nebezpečné akce, český tým k ničemu moc nepustili. 

16

Po nepřesné rozehrávce raději musel Škarek přidržet kotouč. 

18

Druhá přesilovka Švéd§, Ostap Safin zastavil podražením Ludeströma. 

20

Druhá přesilovka už ale končí brankou Švédů. Nylander s Dahlinem a Petterssonem si vyměnili několikrát kotouč a Elias Pettersson krásnou ránou zápěstím poté přes clonu překonal Škarka. 

První třetina skončila a český tým zatím viditelně nestíhá tempu, které nasadili jejich severští soupeři. Švédský tým ovládá chod hry, kontroluje puk a snaží se co nejrychleji dostat do šance. 

Druhá třetina začala. 

22

Svůj um v útočném pásmu předvedl Rasmus Dahlin, sedmnáctiletý supertalent, který se dvakrát uvolnil efektní kličkou a poté otřel svou střelu o špičku hole Škarka. 

23

Pavlík se z levého křídla dostal k zakončení, přízemní ránu ale Gustavsson vyrazil. 

24

Přečíslení 3 na 1 řešil Libor Hájek střelou a těsně minul horní roh. 

27

Reichel se probíjel z rohu před bránu a a hledal tam Pavlíka, ten ale nedokázal zakončit.

29

Šaldův pokus orazítkoval tyč za Gustavssonem, švédského brankáře teď branková konstrukce zachránila. 

32

K odraženému puku se dostal nejdříve Michnáč, který otočkou z bekhendu vyprášil betony Gustavssona. 

34

Český tým má druhou přesilovou hru v zápase, možnost snížit stav zápasu. 

35

Po dvou zablokovaných pokusech Zadiny pálil na bránu o Reichel, Gustavsson ale jeho pokus od modré čáry vyrazil. 

36

Ani druhá početní výhoda českému týmu branku nepřinesla. Stále tak na český gól čekáme. V druhé třetině ale přehráváme Švédy, střely na branku jsou 13:4 v český prospěch. 

39

Jonsson Fjallby to přehnal s tvrdostí a posílá svůj tým do čtyř. Třetí přesilovka svěřenců Filipa Pešána. 

40

Český tým přeci jen využívá přesilovku i zlepšený výkon ve druhé třetině. Nečas prohodil puk přes celou šířku třetinu na Filipa Zadinu a talentovaný útočník propálil ranou z první Gustavssomna. 

40

Timothy Liljegren přidržel Reichela a 17 vteřin před koncem třetiny nabízí českému týmu další přesilovku. 

Druhá třetina byla z českého pohledu diametrálně odlišná, dokázali přehrát i přestřílet švédský tým, který upadl do letargie. Jenže gólová odměna ne a ne přijít. Až v poslední minutě druhé třetiny vybídl Nečas v přesilovce Zadinu a ten propálil švédského brankáře. 

Třetí třetina začala a český tým v ní začne v početní výhodě. 

41

Český tým bude hrát přes minutu a půl hrát v 5 proti 3. Lindstrom podrazil Nečase. 

41

Zadina opět pálil z první a jen tak tak že nepropálil Gustavssona. 

42

Švédové už jsou ve čtyřech. 

43

Seveřané jsou kompletní, přežili oslabení ve třech víc než minutu a půl. 

43

Filip Král poslal holí k zemi Steena a přesilovou hru budou mít možnost hrát Švédové. 

45

Zablokované rány Nylandera i Dahlina, Škarek taky zakročil. 

45

Švédové ukázali, jak využít přesilovku. Nylander si sjel víc do středu pásma a krásně zakončil do horního rohu. 

50

Švédové se stále obětavě vrhají do střel českého týmu. 

54

Český tým hrál v šesti a bude hrát další oslabení. 

57

Něco málo přes tři minuty maji Češi na to, aby srovnali. 

59

Švédové skvěle brání střední pásmo a k ničemu nás nepustí. 

Je konec! Český tým zaspal první třetinu a dostal lekci z produktivity. Švédsku podlehl 1:3.

Byl to zápas rozdílných třetin. První dominovali Švédové, ve druhé se český tým zvedl a v závěru snížil na 1:2. Jenže poté nedokázali čeští junioři využít dlouhou přesilovou hru 5 proti 3 a seveřané z následující přesilovky udeřili. Favorizovaní Švédi si tedy poradili a vedou skupinu B. Český tým čekají ještě dvě utkání, s Běloruskem a Švýcarskem. 

 

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc. 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy