reklama
 
 
22:00 • MS juniorů 2017 • Skupina B
3:1
2:0 0:1 1:0
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
 • 6. Davidsson (Jonnson Fjallby, G. Gustafsson)
 • 20. Pettersson (Nylander, Dahlin)
 • 45. Nylander (Dahlin)
 • 40. Zadina (Nečas, Hájek)

Hezký čtvrteční večer, vítejte u online přenosu z utkání hokejového mistrovství světa do 20 let mezi Švédskem a Českou republikou. Zápas začíná ve 22:00.

Druhý a zároveň asi nejtěžší zápas skupiny čeká na české hokejisty do dvaceti let. Ve 22 hodin dnes nastoupí proti výběru Švédska, které je papírovým favoritem skupiny B. V úvodním zápase si švédský tým, který spoléhá na budoucí jedničku draftu Rasmuse Dahlina nebo pětku loňského draftu Eliase Petterssona, poradil s Běloruskem poměrem 6:1. Svou kvalitu budou chtít Seveřané potvrdit i dnes a vykročit za prvním místem ve skupině, díky čemuž by se pravděpodobně ve čtvrtfinále vyhnuli Spojeným státům americkým, Kanadě i severskému rivalovi z Finska.

Český tým ale půjde do tohoto zápasu výborně naladěn. V úvodním zápase totiž porazil ruský výběr 5:4 a turnaj začal výborně. Poměrně překvapivou výhru řídila hlavní ofenzivní esa českého týmu. Hráči vybráni v prvním kole posledního draftu Martin Nečas s Filipem Chytilem a také Filip Zadina, který by měl podle odhadů v příštím draftu vybrán v první pětce. A to Filipa Chytila nezastavily ani dvě rány do obličeje, které v zápase utržil.

Proti Švédům by se sestava moc měnit neměla, změna nastane jen v bráně, do které se postaví Jakub Škarek, který nahradí mezi třemi tyčemi Josefa Kořenáře.

Sestava Švédska

 

Gustavsson (F. Larsson) - Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg - Karlström, J. Boqvist, Andersson (C) - Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) - Söderlund, Lundeström, Steen - Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby - Zetterlund.

Sestava České republiky

 

Škarek (Kořenář) - Hájek, Budík, F. Král (C), J. Galvas, Šalda, Vála - M. Zachar, Chytil, Safin - Nečas, Zadina, R. Pavlík (A) - M. Kaut, K. Reichel (A), Michnáč - Kurovský, Hrabík, Kodýtek.

Český tým posledních 5 zápasů proti na juniorských šampionátech proti Švédům prohrál, seveřané budou favority i dnes, český tým ale bude chtít uspět. 

V Buffalo je skoro vše připraveno, český tým bude hrát v červených dresech, Švédové ve žlutém. Zápas začne, jak je v zámoří zvykem, se zpožděním zhruba 10 minut. 

V souběžně hraném utkání naší skupiny zatím Rusko hraje ve třetí třetině se Švýcarskem 2:2. 

Utkání právě začalo. 

2

Pavlík v přečíslení našel Nečase, ten ale bekhendem z jízdy nepřekonal Gustavssona. 

3

Český tým bude hrát poprvé v oslabení. Kodýtek v útočném pásmu seknul Brannströma. 

4

Alex Nylander dvakrát střílel mimo a Rasmus Dahlin poté našel jen lapačku Škarka. 

5

Pettersson dvakrát pálil, ale Škarek byl připraven. Oslabení český tým přežil, i když teč Liase Anderssona hodně zaváněla úvodní brankou. Čeští mladíci by se měli vyvarovat faulů. 

6

Švédové využili momenta po přesilovce a otevírají skóre. Johsson Fjallby zavezl ze strany kotouč, nahodil na Škarka a z druhé vlny dorazil do odkryté brány Davidsson. 

7

Také český tým bude hrát přesilovku, Lindström zahákoval Michnáče. 

9

Česká přesilovka vyšla naprázdno. 

10

Škarek skryl kotouč po střele Eliase Petterssona z větší vzdálenosti. 

11

Steen dalším hráčem, který otestoval Škarka. 

15

Švédové kontrolují hru, mají převahu a poměrně nebezpečné akce, český tým k ničemu moc nepustili. 

autor: Tomáš Chudý | 28. 12. 2017 21:30

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama