VIDEO Frolíkův gól nepomohl, Phoenix krok od postupu

Aleš Vávra Aleš Vávra
20. 4. 2012 7:15
Washington - Boston 2:1, New Jersey - Florida 4:0

Praha - Hokejistům Phoenixu a St. Louis chybí v play off zámořské NHL jediná výhra k postupu do dalšího kola. Kojoti dokázali vyhrát v Chicagu 3:2 po prodloužení a na zápasy vedou už 3:1.

Jednou asistencí přispěl k triumfu český útočník Radim Vrbata. Domácím Blackhawks nepomohl ani gól Michaela Frolíka, kterým si necelou minutu a půl před koncem třetí třetiny při power play vynutil prodloužení.

Ve třetí minutě nastaveného času rozhodl o výhře Phoenixu Boedker.

VIDEO Někdo asi zvětšil branky, vtipkoval Jágr
3:10! Jágrova Philadelphia dostala ledovou sprchu
VIDEO Hossa po Torresově hitu nehybně ležel na ledě

Série mezi Phoenixem a Chicagem je nicméně nesmírně vyrovnaná. Ve všech čtyřech zápasech totiž muselo rozhodnout až prodloužení.

Kromě Chicaga je krok od vyřazení také Havlátovo San José. Žraloci nevyužili výhodu domácího prostředí a Bluesmanům ze St. Louis podlehli 1:2. Na zápasy tak prohrávají už 1:3.

Další dvě série naopak dospěly do nerozhodného stavu. New Jersey porazilo na svém ledě Floridu jednoznačně 4:0. Jednou asistencí se na výhře Ďáblů podílel i český obránce Marek Židlický.

Skvělým výkonem se blýskl domácí brankář Patrick Brodeur. Devětatřicetiletý veterán vychytal rekordní 24. čisté konto v play off, čímž o jednu nulu překonal legendárního Patricka Roye.

Tak Brodeur vychytal 24. nulu v play off

Na 2:2 srovnal sérii také Washington, který si poradil s obhájci titulu, hokejisty Bostonu. Capitals udolali Medvědy 2:1. Zápas rozhodl v závěru druhé třetiny ruský útočník Alexander Sjomin.

Výsledky - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Washington - Boston 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Johansson, 39. Sjomin - 14. Peverley. Střely na branku: 21:45. Diváci: 18.506. Stav série: 2:2.

New Jersey - Florida 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 27. Parise (Židlický), 43. Bernier, 44. Zajac, 49. Kovalčuk. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17.625. Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Chicago - Phoenix 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 51. Morrison, 59. Frolík - 48. Doan, 48. Pyatt, 63. Boedker. Střely na branku: 32:19. Diváci: 22.111. Stav série: 1:3.

San Jose - St. Louis 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 59. J. Thornton - 8. Crombeen, 53. McDonald. Střely na branku: 25:24. Diváci: 17.562. Stav série: 1:3.