VIDEO Hertla s Jágrem zastínili jiní Češi. Havlát a Eliáš

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 11. 2013 7:45
Při prvním utkání Tomáše Hertla a Jaromíra Jágra v NHL se radoval z vítězství San Jose nad New Jersey 2:1 Hertl.
Podívejte se na krásnou gólovou přihrávku Martina Havláta na druhou branku San Jose | Video: youtube.com

San Jose - Hokejoví fanoušci se konečně dočkali dlouho očekávaného souboje Tomáše Hertla a Jaromíra Jágra.

Spokojenější mohl být po zápase dvacetiletý útočník Hertl, jehož San Jose doma pokořilo New Jersey 2:1.

O dalších sobotních zápasech si přečtěte ZDE.

A přestože se ani jeden z obou borců do kanadského bodování nezapsal, byli čeští hráči i všech tří branek.

Havlát asistoval, Eliáš snížil

Sám Hertl se významně podílel na úvodním gólu Hannana. Ten v 5. minutě vystřelil a Hertl účinně zaclonil výhled brankáři Broudeurovi.

Na 2:0 pro Žraloky zvyšoval o deset minut později Kennedy, jemuž pohotovou přihrávkou zpoza branky asistoval Martin Havlát.

V dalším průběhu duelu Hertl několikrát nebezpečně zahrozil u Brodeurovy tyče, ovšem jeho jediná střela gólem neskončila.

I když Jágr strávil na ledě o pět minut více než jeho mladý nástupce, přes dvě přihrávky do nadějných šancí Zajacovi a Zubrusovi v první polovině utkání postupně uvadal.

Naděje Ďáblů oživil až ve 49. minutě Patrik Eliáš, jenž při jediné přesilovce hostů přesnou střelou od mantinelu snížil. New Jersey v závěru zkusilo hru bez brankáře, ovšem na remízu už nedosáhlo.

Výsledek:

San Jose - New Jersey 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 5. Hannan, 15. Kennedy (Havlát) - 49. Eliáš. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.562.