Třinec, Vítkovice, Plzeň i Mountfield srovnaly série

19. 3. 2014 19:33
Hokejisté Třince ve druhém čtvrtfinálovém zápase vyhráli nad Pardubicemi 5:1 a srovnali sérii na 1:1. Stejně tak Hradec.
Radost hokejistů Třince
Radost hokejistů Třince | Foto: Lenka Rybaříková

Třinec - Žádný trhák. Hokejisté Třince ve druhém čtvrtfinálovém zápase vyhráli nad Pardubicemi 5:1 a srovnali sérii na 1:1. Třemi body se v utkání blýskl Martin Růžička.

Stejně tak uspěl i Hradec, který ve Zlíně uválčil vítězství 4:3. Výrazně se o to zasloužil hostující Jaroslav Kudrna.

Domácí vítězství si poprvé připsala také Plzeň, která oplatila Brnu stejnou mincí úterní porážku a vyhrála 4:1.

Hodně krutý zápas prožila Sparta, která hrála s Vítkovicemi 0:0 a v poslední minutě hostující Petr Kolouch gólem zařídil srovnání série na 1:1.

Kolouch srazil Spartu gólem v poslední minutě

Více než osm tisíc diváků v Tipsport Aréně moc šancí nevidělo. Při vítkovickém oslabení z brejku zahrozil Szturc, ale Pöpperle byl připravený. Jeho protějšek Šindelář měl více práce, gólovou situaci ale řešit nemusel.

Ve druhé části domácím k příležitostem pomohly přesilové hry. Nejprve ještě v rovnoměrném počtu hráčů na ledě zahrozil po rychlém protiútoku Ivan Rachůnek, poté měl první gól při Slobodově vyloučení Kubát, netrefil ale odrytou vítkovickou branku. Neujala se ani Buchteleho střela nebo další pokus Kubáta. V přesilovách nedokázali otevřít skóre ani hosté, při dvou Hlinkových vyloučení udržel Pöpperle čisté konto.

Přiblížit Spartu k druhé výhře v sérii mohl ve čtyřminutové výhodě na začátku třetí třetiny Kubát, ale ve své další šanci nemířil přesně. Slibněji si ve stejné situaci vedl Húževka, který po brejku nastřelil levou tyč. Poté si Pöpperle poradil i s nebezpečnou střelou Koloucha.

Následně své šance nevyužili Ton respektive Němec a Sloboda na druhé straně. Když už se zdálo, že se v normální hrací době nerozhodne, ujala se Kolouchova teč Stehlíkovy střely. Vítkovice tak potřetí v sezoně vyhrály na ledě Sparty.

Třinec odčaroval Hudáčka

První výhra Ocelářů se rodila v bolestech. Třinec znovu pořádně zahrozil až v první přesilovce, ale Hudáček se proti ráně Adamského přesunul včas. Blíže gólu byl ve 12. minutě Linhart, který ale zblízka trefil jen tyč.

Přestože Třinec už v průběhu první části přišel o klíčového beka Rotha, s táhnoucím se bezgólovým stavem se nedali znervóznit a ve druhé třetině jejich ofenzíva přinesla své plody. Hudáčka odčaroval ve 24. minutě Linhart, který se trefil po křížné Bonkově pasu a Pardubice po 84 minutách série kapitulovaly.

Vedoucí gól měl na Slezany blahodárný vliv. Zklidnili a zpřesnili hru, což vedlo k dalším šancím. Technik Polanský přidal druhou branku nezvyklým důrazem v brankovišti, když masírovaný obranou soupeře vleže puk za Hudáčka doslova protlačil.

Hosté ještě dokázali zvednout hlavy v třetím dějství, chyběl jim však vstřelený gól. Dát ho mohl Nosek, ale jeho ránu z bezprostřední blízkosti zastavila tyčka. Snížení přišlo už příliš pozdě.

Sýkora nejdříve v oslabení spálil sólo na gólmana, ale po Semorádově přihrávce akci o pár sekund později dokončil už přesnou ranou pod břevno. Pardubice ihned zkusily power play, ale do prázdné brány skóroval Polák. Sekundu před koncem pak pátý gól po akci tři na jednoho přidal Rufer.

Kudrna vládl ve Zlíně vzdušnému prostoru

Ve Zlíně se z první vážnější šance prosadil hostující Dej, jenž po Tvrdíkově přihrávce vystřelil zblízka do odkryté branky. Gólman Kašík se proti jeho střele nestihl přemístit.

Po polovině třetiny nevyužili Berani další přesilovku. Mrzet je to ale nemuselo, neboť sekundu po skončené početní výhodě zužitkoval předchozí tlak střelou zblízka Honejsek. Přesilovku po vyloučení Zámorského hosté neproměnili, a tak přišla odpověď ze strany Zlína. Do první sirény zbývalo 87 sekund, když Marušák střelou od modré čáry prostřelil brankáře Kantora.

Před polovinou zápasu se hosté dočkali vyrovnání. V přesilovce se prosadil důrazný Kudrna, jenž prostřelil Kašíka mezi betony. Jeho gól potvrdil rozhodčí až po konzultaci s videorozhodčím, zda-li předtím nehrál vysokou holí.

Klíčovým mužem dalších minut byl Zámorský. Domácí zadák napodruhé od modré čáry tvrdou ranou nedal Kantorovi šanci a podruhé v zápase dostal Zlín do vedení. V nezvykle ofenzivně pojatém utkání vyrovnal 38 sekund před koncem třetiny druhým gólem v zápase agilní Kudrna.

Svižný hokej přerušilo v posledním dějství až vyloučení Horáka, jenž vyfasoval menší trest za posunutí branky. Východočeský tým sice přesilovku nevyužil, ale necelé dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby dovršil hattrick Kudrna. Zlín při závěrečné power play i přes enormní snahu vyrovnat nedokázal.

Plzeňští zvládli zápas bez komplikací

Indiáni poprvé udeřili během početní výhody, kdy se trefil Slovák z voleje přesně do levého horního rohu branky. Za chvíli už to bylo o dva góly, když si táhlý pokus Jána Sýkory mířící do levé tyče srazil Čiliak nešťastně za svá záda.

Krátce před koncem první třetiny získala Plzeň dlouhou početní výhodu čtyři na tři, ale Čiliak se stačil přesunout proti střele Dudy bez přípravy a i zbytek oslabení po pauze hosté ubránili. Ve 22. minutě ale dokázal vlastní střelu dopravit baseballovou dorážkou do sítě Kratěna a po potvrzení od videorozhodčího vedli domácí 3:0.

Poté se svěřenci trenéra Razýma trochu polevili a další trefu přidali až ve 35. minutě, když nahození Dudy od pravého mantinelu pohotově tečoval mimo Čiliakův dosah Straka.

V úvodu závěrečné části sice Tomáš Svoboda při přečíslení tři na dva vypálil nad, ale při třetím vyloučení nedisciplinovaného Dudy v řadě se díky Němcově snadné bekhendové dorážce dočkali hosté prvního gólu. Což ovšem byla jen korekce.

Aktualizujeme

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Linhart (Bonk, Martin Růžička), 30. Polanský (Adamský, Orsava), 37. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 59. V. Polák (Krejčí), 60. Rufer (Martin Růžička, D. Nosek) - 58. P. Sýkora (Semorád). Rozhodčí: Hradil, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4391. Stav série: 1:1.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb, od 52. navíc Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Peterek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád - Mozer, Moučka, Číp. Trenéři: Venera a Říha ml.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Honejsek (Čajánek, O. Veselý), 19. Marušák (Leška, Balaštík), 34. Zámorský (O. Veselý) - 4. Dej (Tvrdík, Pospíšil), 27. Kudrna (Jank, Ptáček), 40. Kudrna (Šimánek), 58. Kudrna (Ptáček). Rozhodčí: Šír, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 4540. Stav série: 1:1.

Zlín: Kašík - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Jank, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - L. Květoň, Knotek, Škoda - Švihálek, Marha, Červený. Trenér: Draisaitl a Kučera.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Slovák (Kratěna, Lev), 12. J. Sýkora (M. Dvořák), 22. Kratěna, 35. Martin Straka (Duda, Jiří Hanzlík) - 47. V. Němec (Kempný, T. Svoboda). Rozhodčí: A. Jeřábek, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:1. Diváci: 6016. Stav série: 1:1.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Moravčík, od 50. navíc D. Boháč - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna (44. Holec), Vlasák, Lev - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, T. Sýkora, J. Sýkora. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, od 43. navíc Dlapa - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Jakub Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, P. Mrázek, Pivko - od 47. navíc Raška. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 60. Kolouch (R. Stehlík). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 8320. Stav série: 1:1.

Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Krejčík, Polášek, Piskáček, Hrbas, Kubát - P. Ton, J. Hlinka, T. Rachůnek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Martin Procházka, Bahenský, Forman - D. Kočí. Trenéři: Jandač a Moták.

Vítkovice: Šindelář - Dudáš, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, R. Stehlík, Štencel - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, E. Němec, Kolouch - J. Káňa, Szturc, Valčák. Trenéři: Oremus a Šimíček.