Rodí se plán postavit pro Spartu a Lva poloviční O2 arenu

Zdeněk John
20. 3. 2013 16:01
V Praze se uvažuje o další velké hokejové aréně, napsal ve svém dnešním vydání deník Insider.
Do nové plánované haly by se z Holešovic mohla přestěhovat i Sparta (na snímku ze zápasu čtvrtfinále letošního play off proti Třinci)
Do nové plánované haly by se z Holešovic mohla přestěhovat i Sparta (na snímku ze zápasu čtvrtfinále letošního play off proti Třinci) | Foto: CPA

Praha  – V Praze se rodí další velká hokejová aréna, napsal ve svém dnešním vydání deník Insider.

Majitelé Sportovního holdingu Praha, pod něhož patří Sparta Praha a HC Lev a zanedlouho bude patřit také basketbalový Nymburk, spřádají plány na výstavbu nové haly. Měla by stát v pražských Vysočanech poblíž stanice metra Kolbenova a vejít by se do ní mělo přibližně devět tisíc diváků, tedy přibližně polovina toho, co do nedaleké O2 areny.

Skica a konzultace na radnici

Insider píše, že plán je v „raném stádiu“, ale už popisuje, že představitelé Sportovního holdingu Praha konzultovali stavbu s vedením radnice pro Prahu 9. Na schůzce, o níž se deník zmiňuje, ukazovali první skicu, nákres budoucí haly. Žádná oficiální žádost na odbor výstavby a územního rozvoje radnice pro Prahu 9 však dosud nedorazila.

Pozemky k dispozici

Lokalita pro plánovanou halu leží v území, kde působí také ČKD Group, firma, která se ve Spartě i Lvu angažuje. Některé pozemky zde patří stále ČKD, některé ale už společnost prodala.

Oficiálně se představitelé Sportovního holdingu odmítli na otázky k nové hale vyjádřit, Insider se ale odvolává na tři zdroje velmi dobře informované o dění v obou hokejových klubech.

Čtěte podrobnosti o nové hale v placeném internetovém deníku Insider (jedno vydání je možné koupit za 9 Kč).

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy