Reprezentační forma Kováře. V KHL má další nulu a jeho Jekatěrinburg dvanáctou výhru

Aktualizováno 29. 9. 2018 19:21
Brankář Jakub Kovář pokračuje v KHL ve vynikajících výkonech. V zápase proti Dynamu Moskva zaznamenal třetí nulu z posledních čtyř utkání a s týmem Jekatěrinburgu natáhl šňůru výher.
Jakub Kovář je v této sezoně KHL takřka neprůstřelný. Na kontě má už tři nuly.
Jakub Kovář je v této sezoně KHL takřka neprůstřelný. Na kontě má už tři nuly. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankář Jakub Kovář potřetí za poslední čtyři zápasy v Kontinentální hokejové lize vychytal čisté konto. Na českého reprezentanta tentokrát nevyzráli hráči Dynama Moskva, Jekatěrinburgu proto stačil k vítězství přesilovkový gól Nigela Dawese z počátku poslední třetiny.

Kovář nepustil žádnou z 23 střel a jako první brankář v soutěži zaznamenal třetí nulu v sezoně. V minulém týdnu v pátek znemožnil v Helsinkách střelce Jokeritu (3:0) a po úterní vydřené výhře nad Jaroslavlí 5:4 v prodloužení ho ve čtvrtek nepřekonal nikdo z Čerepovce (4:0). Avtomobilist také díky němu udržel i ve dvanáctém zápase sezony neporazitelnost a upevnil si pozici nejlepšího týmu soutěže.

Jakub Nakládal dal čtvrtý gól v sezoně a z pozice obránce se posunul do pozice nejlepšího střelce Jaroslavle. Jeho přesilovková trefa ale v Magnitogorsku nezabránila porážce 2:3.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Dynamo Moskva 1:0 (čisté konto Kovář), Čeljabinsk - Čerepovec 2:1, Magnitogorsk - Jaroslavl 3:2 (za hosty Nakládal 1+0), Dinamo Riga - Barys Astana 3:7, Slovan Bratislava - HK Soči 1:4.