Pardubice zvládly úvodní finále. Drama rozhodly nájezdy

9. 4. 2012 20:35
Finále: Pardubice - Kometa 5:4 po nájezdech
Pardubický gólman Růžička slaví výhru po nájezdech.
Pardubický gólman Růžička slaví výhru po nájezdech. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Do finále play off hokejové extraligy vstoupili úspěšněji hokejisté Pardubic. Východočeši v domácí aréně porazili Kometu Brno 5:4 až po samostatných nájezdech.

Dramatický zápas gradoval ve třetí třetině, v níž se za stavu 1:1 strhla parádní přestřelka. Pardubice čtyřikrát vedly o gól, brněnští však pokaždé dokázali vyrovnat.

V rozstřelu dominoval pardubický brankář Růžička, který ani jednou nekapituloval. Naopak brněnského penaltového specialistu Hoviho doslova vykoupal skvělým blafákem kapitán Petr Koukal.

Reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE
Divíšek: Kdybych nedělal kraviny, museli jsme vyhrát

Pardubice začaly aktivněji a brzy šly do vedení. Ve třetí minutě vystřelil Radil a jednu z mála chyb v letošních vyřazovacích bojích předvedl brněnský brankář Jiří Trvaj.

Kometa na inkasovaný gól reagovala zvýšeným tempem hry a rázem byla lepší. Jenže Čermák ani Petrovický své dobré šance neproměnili, první třetina tak skončila vítězstvím "perníkářů".

Ve druhé třetině nejprve Růžička zlikvidoval samostatný nájezd Čermáka, vzápětí ale kapituloval. Leoš Čermák už napotřetí uspěl, když jeho přihrávku na Divíška srazil do vlastní branky obránce Pardubic Kočí.

Na začátku třetí třetiny domácí znovu vedli. Trvaje překonal dorážející Rákos, jenže Brno brzy srovnalo krok. Skóroval Dlouhý.

Hned v následující minutě ale ČEZ aréna jásala potřetí. Obránce Píša v přesilové hře propálil Trvaje od modré čáry. Radost ovšem trvala jen další dvě minuty. Bláznivý začátek třetí části uzavřel gólem na 3:3 Erat.

Čtvrtou radost v utkání udělal domácím divákům v 55. minutě Buchtele, který skóroval krátce před koncem početní výhody. Kometa ale i počtvrté bleskově vyrovnala. Do prodloužení poslal úvodní finálový duel Žižka. Jeho nahození ze středního pásma trestuhodně nechytil brankář Růžička.

Po desetiminutovém prodloužení domácí gólman své selhání napravil při samostatných nájezdech, ve kterých nenašel přemožitele. Naopak Koukal parádním blafákem rozjásal domácí fanoušky. Druhý zápase se hraje v Pardubicích už zítra.

Finále ČP play off hokejové Tipsport extraligy - 1. zápas:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 5:4 po sam. náj. (1:0, 0:1, 3:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Radil (V. Kočí), 42. Rákos (Semorád), 45. Píša (Kolář I, Starý), 55. Buchtele (Benák, Radil), rozhodující nájezd Koukal - 27. L. Čermák (Divíšek), 44. Dlouhý (Jaroslav Svoboda, L. Čermák), 47. Erat (Žižka), 57. Žižka (Kováčik). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Brno: Trvaj (na nájezdy Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický (41. Švaňhal), H. Zohorna - Balej, Polodna, Haluza. Trenéři: Venera a Oslizlo.