Netušil jsem, že bude tak těžké sehnat v NHL práci, přiznal Jágr

Lukáš Caha Lukáš Caha
10. 8. 2017 6:41
Jaromír Jágr nemá nadále jasno, kde bude v příští sezoně působit. Nejdůležitější je pro něj zájem ze strany klubu. Bral by prý i roli ve druhé či třetí formaci. "Je to daleko jednodušší, protože nastupuješ proti horším obráncům," říká v rozhovoru.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Brno - Nová sezona kanadsko-americké NHL startuje již za necelé dva měsíce a Jaromír Jágr stále netuší, zda do ní zasáhne. Dle jeho nejnovějšího vyjádření jsou ve hře nadále všechny tři varianty. Tedy setrvání v zámoří, odchod do KHL či návrat domů do Kladna.

"Nechávám to na svém agentovi. Je pár mužstev, která projevila zájem, ale nic konkrétního to zatím nebylo," přiznává pětačtyřicetiletý útočník, který se ve středu zúčastnil rozlučky Martina Havláta s kariérou v Brně.

Změnil jste nějaké prvky v tréninku, když nemáte jisté angažmá?

Určité změny v tréninku jsou, ale nic zásadního. Ano, je to trochu nepříjemné, protože nevíš, co a jak. Nevíš, kde skončíš ani kdy ti ta sezona začne. Může to být v NHL, KHL nebo v Čechách… Těžko říct. Důležité je, aby byla chuť.

Máte nějaké náznaky, kam ta jednání směřují?

Nejlepší jednání jsou s Kladnem (smích). Je tam rozumný majitel a ví přesně, co chce. Ne, zatím opravdu nemám tušení, co bude. Nechávám to na svém agentovi. Je pár mužstev, která projevila zájem, ale nic konkrétního to zatím nebylo.

Bavíte se spekulacemi, co se různě na internetu objevují?

Neřeším to.

Co je pro vás při hledání angažmá rozhodující?

Především záleží, jaký bude zájem od klubu. Čím větší zájem by byl, tím větší je šance, že dostaneš větší roli. Jak ji využiješ, to už záleží na tobě. Musím být připravený, až nějaká příležitost přijde. To je jediné, o co se teď musím starat. O nic jiného.

Berete v potaz i to, v jaké pětce byste hrál?

To ne, na tom mi zas tak nezáleží. Já moc dobře vím, že už nejsem ten hráč jako před deseti lety, kdy jsem mohl rozhodovat zápasy. Pro mě by teď možná bylo lepší, kdybych byl ve druhé nebo ve třetí pětce. Je to daleko jednodušší, protože nastupuješ proti horším obráncům. Co si budeme povídat. Ještě jsem takové štěstí neměl. Alespoň tedy na Floridě. Vždy jsem nastupoval proti těm nejlepším, což je pro mě hodně obtížné.

V sezoně byste se mohl dostat na první místo, co se odehraných zápasů v NHL týče. Je to pro vás výzva?

Vůbec ne. Zápasy jsem nikdy nepočítal. Je pravda, že když jsem se vrátil do NHL, tak jsem si říkal, že bych chtěl udělat dva tisíce bodů, ale to je hrozně daleko. Zase na druhou stranu jsem nečekal, že bude tak těžké sehnat v NHL práci.

V tabulce střelců vám chybí třicet šest branek na druhého Gordieho Howea. Ani tento milník vás neláká?  

To bych musel hrát ještě minimálně dvě sezony.

Dovedete si v Česku představit kromě Kladna i jiný klub, za který byste nastoupil?

Výhodou toho je, že kdybych hrál doma za Kladno a dostal nějakou nabídku z NHL, nemusel bych čekat, než skončí soutěž, a mohl bych kdykoliv. Měl bych stále možnost odejít, kdyby se nějaká taková možnost naskytla. Ze dne na den bych mohl odjet. To by v extralize nešlo. Musel bych čekat do konce sezony.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

S NASA poletí příští měsíc do vesmíru první Američanka domorodého původu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyšle 29. září posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Její součástí a zároveň i velitelkou mise bude astronautka Nicole Anuapuová Mannová, která se stane první domorodou Američankou ve vesmíru. Informoval o tom dnes web stanice BBC.

Mannová má kořeny v indiánském kmeni Vailakiů a jako velitelka mise bude zodpovědná za všechny fáze letu. S sebou si může do vesmíru vzít maximálně 1,4 kilogramu osobních věcí. Mannová serveru Indian Country Today řekla, že mezi nimi nebude chybět indiánský lapač snů, který jí dala matka, když byla malá.

"Myslím, že je důležité, abychom zprávy jako tyto šířili v naší komunitě, aby si i jiné domorodé děti uvědomily, že překážky, které tu vždycky byly, skutečně začínají mizet," uvedla astronautka.

Společně s Mannovou se mise Crew-5 v kosmické lodi Dragon 2 společnosti Space X zúčastní americký astronaut Josh Cassada, ruská kosmonautka Anna Kikinová a japonský astronaut Kóiči Wakata. Tým během pobytu na ISS provede 250 vědeckých experimentů, které jsou podle NASA zaměřené jak na život na Zemi, tak na další objevování vesmíru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy