Netušil jsem, že bude tak těžké sehnat v NHL práci, přiznal Jágr

Lukáš Caha Lukáš Caha
10. 8. 2017 6:41
Jaromír Jágr nemá nadále jasno, kde bude v příští sezoně působit. Nejdůležitější je pro něj zájem ze strany klubu. Bral by prý i roli ve druhé či třetí formaci. "Je to daleko jednodušší, protože nastupuješ proti horším obráncům," říká v rozhovoru.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Brno - Nová sezona kanadsko-americké NHL startuje již za necelé dva měsíce a Jaromír Jágr stále netuší, zda do ní zasáhne. Dle jeho nejnovějšího vyjádření jsou ve hře nadále všechny tři varianty. Tedy setrvání v zámoří, odchod do KHL či návrat domů do Kladna.

"Nechávám to na svém agentovi. Je pár mužstev, která projevila zájem, ale nic konkrétního to zatím nebylo," přiznává pětačtyřicetiletý útočník, který se ve středu zúčastnil rozlučky Martina Havláta s kariérou v Brně.

Změnil jste nějaké prvky v tréninku, když nemáte jisté angažmá?

Určité změny v tréninku jsou, ale nic zásadního. Ano, je to trochu nepříjemné, protože nevíš, co a jak. Nevíš, kde skončíš ani kdy ti ta sezona začne. Může to být v NHL, KHL nebo v Čechách… Těžko říct. Důležité je, aby byla chuť.

Máte nějaké náznaky, kam ta jednání směřují?

Nejlepší jednání jsou s Kladnem (smích). Je tam rozumný majitel a ví přesně, co chce. Ne, zatím opravdu nemám tušení, co bude. Nechávám to na svém agentovi. Je pár mužstev, která projevila zájem, ale nic konkrétního to zatím nebylo.

Bavíte se spekulacemi, co se různě na internetu objevují?

Neřeším to.

Co je pro vás při hledání angažmá rozhodující?

Především záleží, jaký bude zájem od klubu. Čím větší zájem by byl, tím větší je šance, že dostaneš větší roli. Jak ji využiješ, to už záleží na tobě. Musím být připravený, až nějaká příležitost přijde. To je jediné, o co se teď musím starat. O nic jiného.

Berete v potaz i to, v jaké pětce byste hrál?

To ne, na tom mi zas tak nezáleží. Já moc dobře vím, že už nejsem ten hráč jako před deseti lety, kdy jsem mohl rozhodovat zápasy. Pro mě by teď možná bylo lepší, kdybych byl ve druhé nebo ve třetí pětce. Je to daleko jednodušší, protože nastupuješ proti horším obráncům. Co si budeme povídat. Ještě jsem takové štěstí neměl. Alespoň tedy na Floridě. Vždy jsem nastupoval proti těm nejlepším, což je pro mě hodně obtížné.

V sezoně byste se mohl dostat na první místo, co se odehraných zápasů v NHL týče. Je to pro vás výzva?

Vůbec ne. Zápasy jsem nikdy nepočítal. Je pravda, že když jsem se vrátil do NHL, tak jsem si říkal, že bych chtěl udělat dva tisíce bodů, ale to je hrozně daleko. Zase na druhou stranu jsem nečekal, že bude tak těžké sehnat v NHL práci.

V tabulce střelců vám chybí třicet šest branek na druhého Gordieho Howea. Ani tento milník vás neláká?  

To bych musel hrát ještě minimálně dvě sezony.

Dovedete si v Česku představit kromě Kladna i jiný klub, za který byste nastoupil?

Výhodou toho je, že kdybych hrál doma za Kladno a dostal nějakou nabídku z NHL, nemusel bych čekat, než skončí soutěž, a mohl bych kdykoliv. Měl bych stále možnost odejít, kdyby se nějaká taková možnost naskytla. Ze dne na den bych mohl odjet. To by v extralize nešlo. Musel bych čekat do konce sezony.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy