Netušil jsem, že bude tak těžké sehnat v NHL práci, přiznal Jágr

Lukáš Caha Lukáš Caha
10. 8. 2017 6:41
Jaromír Jágr nemá nadále jasno, kde bude v příští sezoně působit. Nejdůležitější je pro něj zájem ze strany klubu. Bral by prý i roli ve druhé či třetí formaci. "Je to daleko jednodušší, protože nastupuješ proti horším obráncům," říká v rozhovoru.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Brno - Nová sezona kanadsko-americké NHL startuje již za necelé dva měsíce a Jaromír Jágr stále netuší, zda do ní zasáhne. Dle jeho nejnovějšího vyjádření jsou ve hře nadále všechny tři varianty. Tedy setrvání v zámoří, odchod do KHL či návrat domů do Kladna.

"Nechávám to na svém agentovi. Je pár mužstev, která projevila zájem, ale nic konkrétního to zatím nebylo," přiznává pětačtyřicetiletý útočník, který se ve středu zúčastnil rozlučky Martina Havláta s kariérou v Brně.

Změnil jste nějaké prvky v tréninku, když nemáte jisté angažmá?

Určité změny v tréninku jsou, ale nic zásadního. Ano, je to trochu nepříjemné, protože nevíš, co a jak. Nevíš, kde skončíš ani kdy ti ta sezona začne. Může to být v NHL, KHL nebo v Čechách… Těžko říct. Důležité je, aby byla chuť.

Máte nějaké náznaky, kam ta jednání směřují?

Nejlepší jednání jsou s Kladnem (smích). Je tam rozumný majitel a ví přesně, co chce. Ne, zatím opravdu nemám tušení, co bude. Nechávám to na svém agentovi. Je pár mužstev, která projevila zájem, ale nic konkrétního to zatím nebylo.

Bavíte se spekulacemi, co se různě na internetu objevují?

Neřeším to.

Co je pro vás při hledání angažmá rozhodující?

Především záleží, jaký bude zájem od klubu. Čím větší zájem by byl, tím větší je šance, že dostaneš větší roli. Jak ji využiješ, to už záleží na tobě. Musím být připravený, až nějaká příležitost přijde. To je jediné, o co se teď musím starat. O nic jiného.

Berete v potaz i to, v jaké pětce byste hrál?

To ne, na tom mi zas tak nezáleží. Já moc dobře vím, že už nejsem ten hráč jako před deseti lety, kdy jsem mohl rozhodovat zápasy. Pro mě by teď možná bylo lepší, kdybych byl ve druhé nebo ve třetí pětce. Je to daleko jednodušší, protože nastupuješ proti horším obráncům. Co si budeme povídat. Ještě jsem takové štěstí neměl. Alespoň tedy na Floridě. Vždy jsem nastupoval proti těm nejlepším, což je pro mě hodně obtížné.

V sezoně byste se mohl dostat na první místo, co se odehraných zápasů v NHL týče. Je to pro vás výzva?

Vůbec ne. Zápasy jsem nikdy nepočítal. Je pravda, že když jsem se vrátil do NHL, tak jsem si říkal, že bych chtěl udělat dva tisíce bodů, ale to je hrozně daleko. Zase na druhou stranu jsem nečekal, že bude tak těžké sehnat v NHL práci.

V tabulce střelců vám chybí třicet šest branek na druhého Gordieho Howea. Ani tento milník vás neláká?  

To bych musel hrát ještě minimálně dvě sezony.

Dovedete si v Česku představit kromě Kladna i jiný klub, za který byste nastoupil?

Výhodou toho je, že kdybych hrál doma za Kladno a dostal nějakou nabídku z NHL, nemusel bych čekat, než skončí soutěž, a mohl bych kdykoliv. Měl bych stále možnost odejít, kdyby se nějaká taková možnost naskytla. Ze dne na den bych mohl odjet. To by v extralize nešlo. Musel bych čekat do konce sezony.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy