Havlátovu rozlučku vyšperkoval Petr Čech v hokejové brance, nechyběly ani hvězdy v čele s Jágrem

Martin Havlát se jen těžce bránil slzám
Na střídačku Havlát Teamu se postavil třeba i tenista Radek Štěpánek, který koučoval společně s Martinem Ručinským, Marianem Hossou, Petrem Sýkorou nebo ...
... Františkem Hossou.
Radek Štěpánek se v roli kouče našel.
Do branky Havlát Teamu se do první třetiny postavil fotbalový gólman Petr Čech, který do Brna údajně přiletěl na otočku.
Foto: Lukáš Caha
Sport Lukáš Caha Sport, Lukáš Caha
Aktualizováno 9. 8. 2017 22:28
Martin Havlát se během exhibice mezi Kometou Brno a týmem složený nejen z hokejových hvězd rozloučil s hráčskou kariérou.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Zeman udělil milost mladému muži s onkologickým onemocněním

Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost mladému muži, který se dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním. 

Prezident republiky prominul omilostněnému muži zbytek jednoho a celý druhý nepodmíněný trest odnětí svobody, uložené mu za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. Prezident republiky přihlédl k tomu, že omilostněný se přes svůj poměrně mladý věk dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním, pro které mu již dříve soud výkon trestů opakovaně přerušil. K žádosti se s kladným hodnocením připojila i sociální pracovnice azylového domu pro mladé, ve kterém se odsouzený nyní nachází, uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident zatím udělil celkem 15 milostí.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Zeman podepsal zrušení daně z nabytí nemovitosti, osvobození bude i zpětné

Prezident Miloš Zeman podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Tuto daň ve výši čtyř procent platil kupující a stát na ní ročně vybíral v posledních letech kolem 13 miliard korun. Zákon, kterým se ruší patřičné zákonné opatření Senátu z roku 2013, současně zachovává možnost kupujících odečítat si od základu daně z příjmů úroky z úvěru na bydlení.

Podle dřívějšího vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se daň fakticky zruší zpětně od letošního 31. března. Lidé, kteří měli lhůtu pro podání přiznání k této dani do 31. března a následně kvůli pandemii odloženou do konce srpna, už daň platit nebudou. Pokud ji někdo zaplatil, úřad mu peníze vrátí standardním způsobem pro výplatu přeplatku. Týká se to tak lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr v prosinci 2019 nebo později.

Další zprávy