Jaškin si pojistil první pozici mezi střelci KHL a dvěma trefami zařídil výhru Dynama

Aktualizováno 5. 12. 2020 18:07
Dmitrij Jaškin si dalšími dvěma góly upevnil pozici nejlepšího střelce Kontinentální hokejové ligy a byl strůjcem vítězství Dynama Moskva na ledě Ufy 3:0. Český reprezentant v polovině utkání využil tečí těsně před brankářem přesilovku a ve třetí třetině po rychlé akci zvýšil střelou z první na 2:0.
Český reprezentant Dmitrij Jaškin vládne střelcům v KHL.
Český reprezentant Dmitrij Jaškin vládne střelcům v KHL. | Foto: Reuters

Jaškin, který si za listopadové výkony vysloužil ocenění pro nejlepšího útočníka měsíce, se gólově prosadil ve třetím utkání za sebou. Tabulku kanonýrů vede s 23 brankami a náskokem šesti gólů před dvojicí pronásledovatelů. V pořadí produktivity už je třetí s 33 body. O jeden zaostává za Finem Teemuem Hartikainenem z Ufy, který dnes ve druhém utkání za sebou vyšel naprázdno. O další bod víc má spoluhráč Vadim Šipačov, který si u obou Jaškinových gólů v Ufě připsal asistenci.

Gól dal i druhý nejproduktivnější Čech v soutěži Tomáš Hyka z Čeljabinsku, přihrál mu na něj Lukáš Sedlák. V duelu předních týmů obou konferencí se ale nikdo další v týmu Traktoru neprosadil a z jeho ledu si výhru 5:1 odvezl Petrohrad.

KHL:

Chabarovsk - HK Soči 2:3 (za domácí Mašín 0+1), Ufa - Dynamo Moskva 0:3 (Jaškin 2+0), Čeljabinsk - Petrohrad 1:5 (za domácí Hyka 1+0, Sedlák 0+1), Kunlun Red Star - Nižnij Novgorod 4:5 v prodl.

před 2 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.