Nadšený Tlustý: V reprezentaci je skvělá parta, chci na MS

Sport Sport
11. 11. 2012 2:00
Jiří Tlustý po vítězství v poháru Karjaly přiznal, že si pobyt v reprezentaci parádně užil a zároveň doufá, že se probojuje do kádru pro mistrovství světa.
Jiří Tlustý si úvodní turnaj série Euro Hockey Tour v dresu české reprezentace náramně užíval.
Jiří Tlustý si úvodní turnaj série Euro Hockey Tour v dresu české reprezentace náramně užíval. | Foto: CPA - Eduard Erben

Turku - Hodně nadšený byl po úvodním podniku série Euro Hockey Tour útočník Kladna Jiří Tlustý, který se dvěma kanadskými body výrazně podílel na historicky prvním triumfu české hokejové reprezentace na turnaji Karjaly.

Křídelník elitní formace Kladna i reprezentace přiznal, že si finský podnik užíval a zároveň doufá, že na něj trenér Alois Hadamczik s pozvánkou nezapomene ani příště.

"Budu teď bojovat pro mistrovství světa. Je to sen každého hráče a já si ho zatím nesplnil. Udělám pro to maximum, mistrovství světa je důvod, proč hokej hraju," řekl Tlustý.

Odehráli jsme turnaj srdíčkem

S jedním gólem a asistencí nejproduktivnější hráč Hadamczikova výběru si nemohl vynachválit hlavně partu, která se v Turku sešla.

"Všichni kluci makali jeden za druhého. Vytvořili jsme skvělou partu a jsem rád, že jsem mohl být u toho. Odehráli jsme turnaj srdíčkem," těšilo čtyřiadvacetiletého hokejistu.

Tlustý se na turnaji předvedl v první formaci, která během tří zápasů doznala několik výrazných změn. Už po středečním duelu se Švédy v Liberci totiž tým opustil Tomáš Plekanec, kterého na centru nahradil Lukáš Pech. Utkání s Ruskem zase ve středu útočného tria dohrával Tomáš Hertl.

S Pechem jsme neuměli bránit

"Hlavně, že jsme nedostali branku. S Lukášem (Pechem) jsme měli problém při bránění, protože ani jeden z nás není defenzivní útočník. Musím přiznat, že s Tomášem (Plekancem) to bylo mnohem jednodušší, protože se známe," řekl Tlustý.

Nadějného útočníka Caroliny ale po návratu do Čech čeká místo hokejové radosti pořádná várka starostí. Tlustý totiž dostal nabídku z ruské KHL a sám doteď neví, pro co se má rozhodnout.

V případě, že výluka neskončí, bude si moct Tlustý vybrat mezi Kladnem a klubem z Moskevské oblasti Atlantem Mytišči.

Rusko si musím ještě pořádně promyslet

"Musím se rozhodnout, jestli mám Atlant risknout. Nechci tam chodit jen na dva týdny, bylo by zbytečné poznávat nové spoluhráče na tak krátkou chvíli. Musím si to hodně promyslet," vysvětlil Tlustý.

S Kladnem se totiž podle posledních zpráv dohodl tak, že by se v případě prodloužení výluky v lednu vrátil, aby Rytířům pomohl v bojích o extraligový titul.

"Hlavní pro mě ale v této situaci je, abych se udržel v reprezentaci. Jsem rád, že jsem během výluky už jednu šanci dostal a mohl oblékat reprezentační dres," uzavřel Tlustý.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy