4:3
USA
9. Gallagher (Jenner, Reinhart), 19. Marchand (Ceci), 36. Brassard (O'Reilly, Perry), 42. Ellis (Murray, McDavid)
22. Matthews (Wideman, Larkin), 24. Warsofsky (Nelson, Fasching), 29. Motte (Larkin, Compher)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže ze semifinálového utkání hokejového mistrovství světa mezi Kanadou a USA. Utkání začne v Moskvě v sobotu 21. května v 19:15.

Do konce světového šampionátu v hokeji zbývají odehrát ještě tři utkání. První z nich, a sice druhé semifinále, je v Moskvě na programu dnes večer. O místenku do finále se utkají zámořská mužstva Kanada a USA. Oba týmy hrály o medaile již před rokem v Praze, kde skončili Kanaďané zlatí a Američané bronzoví. V roli favorita vstoupí do utkání hokejisté ze severněji položené země, tedy Kanady.

MS 2016, Kanada-USA: Sam Reinhart - Keith Kinkaid
MS 2016, Kanada-USA: Sam Reinhart - Keith Kinkaid | Foto: Reuters

Sestava Kanady:

Talbot (Pickard) - Rielly, Tanev, Murray, Ellis, Matheson, Ceci, Dumba - Perry (C), Brassard, Hall - Jenner, Reinhart, Gallagher - Duchene (A), McDavid, Marchand - Stone, O'Reilly (A), Scheifele - Domi. Trenér: Bill Peters.

Sestava USA:

Kinkaid (Condon) - Hanifin, Wideman, McCabe, Murphy (A), Skjei, Warsofsky, Santini - Foligno (A), Matthews, Schroeder - Vatrano, Nelson, Fasching - Larkin, Compher, Motte - Hinostroza, Hendricks (C), Wood - Maroon. Trenér: John Hynes.

Kanaďané přijeli na mistrovství s tím, že obhajují loňský titul z Prahy. Do Ruska sice nepřivezli tak hvězdný výběr jako před rokem do střední Evropy, ale i tak prošli skupinou velmi přesvědčivě. V prvním utkání porazili Američany, poradili si s papírově slabšími soupeři, ale v posledním utkání petrohradské skupiny v boji o první místo nestačili na Finy. Mohlo to být ovlivněno výběrem soupeřů do další fáze turnaje, kdoví. Ve čtvrtfinále nastupovaly javorové listy proti Švédům, kterým nedali žádnou šanci a přejeli je v poměru 6:0. Po skvělém výkonu nemá trenér Peters před semifinále jediný důvod měnit vítěznou sestavu. A skutečně žádnou změnu nenajdeme. V brance nastoupí po třetím čistém kontu na turnaji znovu Cam Talbot.

MS 2015, Švédsko - Kanada: Taylor Hall - Joel Lundqvist
MS 2015, Švédsko - Kanada: Taylor Hall - Joel Lundqvist | Foto: Milan Kammermayer

Američané mají nejmladší výběr na turnaji, jak je tomu u nich zvykem. Družina trenéra Hynese začala svou pouť skupinou B v Petrohradu zámořským derbym proti Kanadě, na kterou ovšem nestačila. V dalším průběhu turnaje USA sice přehrály Bělorusko, Maďarsko a Francii, jenže prohráli s Finskem a Německem. Rázem se Spojené státy octly v přímém souboji o čtvrtfinále proti Slovákům. Američané prohráli 2:3 po prodloužení, ale zisk bodu jim na čtvrté místo stačil. Po nevyrovnaných výkonech ve skupině se Američané v nejdůležitějším utkání turnaje postavili české reprezentaci a zdolali ji 2:1 po nájezdech. Kouč Hynes udělal v sestavě pouze drobné změny, když proházel několik útočníků. Larkin tak nastoupí až ve třetí formaci. Chytat bude opět Keith Kinkaid.

MS 2016, Česko-USA: Lukáš Kašpar - Noah Hanifin (15), Keith Kinkaid (1), Chris Wideman (6) | Foto: Michal Eger

Zkuste si před zápasem zahrát naši hru. Urolbujete led dříve, než zazní siréna?

Jak už bylo níže zmíněno, obě mužstva se utkala hned na začátku turnaje ve skupině B. Američané vstoupili do utkání lépe a po brance Maroona vedli. Jenomže Kanada dokázala skóre rychle zvrátit ve svůj prospěch a náskok postupně navyšovala. Až dokráčela k pohodlnému vítězství 5:1. Branky Kanady stříleli Hall, Gallagher, Duchene, Jenner a Marchand. Utkání jsme sledovali v online reportáži.

MS 2016, Kanada-USA: Brad Marchand - Keith Kinkaid
MS 2016, Kanada-USA: Brad Marchand - Keith Kinkaid | Foto: Reuters

Nejproduktivnějšími hokejisty Kanady na šampionátu jsou útočníci Derick Brassard (4+6) a Mark Stone (4+6). Na devíti bodech jsou Taylor Hall (6+3) a Mark Scheifele (4+5). Američany táhne předpokládaná jednička draftu Auston Matthews (5+3), kterého následují Dylan Larkin (2+5) a Frank Vatrano (1+5).

MS 2016, Česko-USA: Dominik Furch - Auston Matthews, rozhodující nájezd
MS 2016, Česko-USA: Dominik Furch - Auston Matthews, rozhodující nájezd | Foto: Reuters

Americký tým dnes není proti Kanadě favoritem, ale může překvapit. Co soudí o semifinále Auston Matthews, čtěte ZDE.

Hlavním rozhodčími druhého semifinále budou Tobias Wehrli ze Švýcarska a Roman Gofman z Ruska. Na čarách asistují Gofmanův krajan Alexandr Otmachov a Čech Miroslav Lhotský.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Utkání bylo zahájeno, Američané hrají v tmavě modrých dresech, Kanada v bílém. Kanaďané změnili pořadí svých útoků, Talbot si připsal první úspěšný zákrok.

1.

Američané začali semifinále docela aktivně. Ceci si pohlídal přihrávku před Talbotovu branku, modrou čáru pak ještě zachránil Compher.

2.

Ellis se dostal do problémů a ukradl mu jej Foligno. Skjei bojuje o udržení modré čáry proti Hallovi.

2.

Kanaďané propadli do středního pásma a USA měly první velkou šanci! Na konci povedené kombinace stál Schroeder, jehož nepovedenou střelu ovšem Talbot vyrazil.

3.

Na opačné straně zareagoval na americkou příležitost Gallagher. Kanadský útočník se otočil okolo Kinkaidovy branky, gólman Spojených států pak zákrokem přerušil hru.

3.

Javorové listy mohly ujet do přečíslení, avšak Dumbova přihrávka končí zakázaným uvolněním. U americké střídačky se pošťuchují Marchand s Woodem.

4.

Duchene pokračoval po přihrávce od McDavida v akci, ale ke střele se Kanaďané neprotlačili. Hra se přesunula zpět do středního pásma.

4.

Američané nerozehráli dobře a Perry musel být odtlačen na mantinel Murphym. Z hlediště se na pár sekund ozvalo mocné: "Rasíja!"

5.

Skjei namáčkl na hrazení Scheifeleho a připravil ho o puk. Warsofského přihrávka nezastihla Matthewse připraveného, a tak může rozehrát brankář Talbot.

6.

Murray přihrál do prostoru mezi kruhy Reinhartovi, jehož nepříjemnou střelu vyrazil Kinkaid betonem do rohu kluziště.

6.

Reinhart vyslal do úniku po levém křídle Domiho, kterého ovšem zastavil McCabe. Američané prostrčili kotouč do středního pásma.

7.

Nelson získal kotouč v útočné třetině a po několika odrazech se puk dostal k Vatranovi. Jeho střelu Talbot udržel, pokračovat se bude po komerční přestávce.

7.

Kinkaid nezastavil Ellisovo nahození po mantinelu a pokračovat ve hře mohl Scheifele. Kanaďané ale před americkou brankou dlouho nevydrželi.

7.

Americký útok také skončil velmi záhy a Kanaďané ujeli do protiútoku. Po levém křídle zaútočil O'Reilly, jehož pokus Kinkaid v pohodě pokryl.

8.

Za Warsofského nahozením spěchal Larkin, ale nedokázal předběhnout Ceciho. Proto je Američanům odpískáno zakázané uvolnění.

8.

Ceci vyřešil přechod přes modrou čáru nahozením na Kinkaida, a ten znovu přerušil hru. Začátek zápasu je velmi poklidný.

9.

Ellis nastřeloval puk před branku na Jennera, ten ale kotouč minul. Kanada se však udržela v útočném pásmu.

9.

Kanaďané poprvé v zápase zamkli Američany v jejich pásmu a hned je z toho gól! Reinhart přihrál do rohu Jennerovi, který z úhlu nahodil na Kinkaida. Americký gólman vyrazil puk před sebe a BRENDAN GALLAGHER jej dorazil do horního růžku - 1:0! Asistence: Boone Jenner, Sam Reinhart.

11.

Kanaďany úvodní gól řádně nabudil a pokračují v tlaku. Brassard přihrál na kruh Perrymu, jehož tvrdou ránu schytal bránící Wood.

11.

Hendricks se před brankou nedočkal přihrávky a puk se dostal ke Kanaďanům. Ti už potřebovali vystřídat, a tak Brassard pouze nahodil po mantinelu.

12.

Ellisova rána se odrazila od chumlu těl před brankou, střelec Gallagher se k dorážce nedokázal protlačit.

12.

Američané rychle přesunuli hru do útočného pásma, Vatranovu střelu ovšem zablokoval Ellis. Nelsonův pokus bez potíží pokryl brankář Talbot.

13.

Nenápadné nahození od mantinelu prošlo až před Talbota, ale kanadský gólman si poradil. Kotouč prošel do středního pásma.

13.

McDavid si nezpracoval puk v dobré pozici, na opačné straně unikla dlouhá přihrávka Folignovi. Po zakázaném uvolnění jde hra před Kinkaida.

14.

Murray nemohl vystřelit přes clonícího Comphera. Když už se kanadskému obránci povedlo nahodit na branku, přerušili rozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

14.

Schroeder se po vhazování natlačil mezi kruhy a bekhendem vystřelil. Kanaďané srazili puk mimo branku, Talbot nemusel zasahovat.

15.

Murphy si poradil v těžké situaci při rozehrávce a vybruslil z obležení tří hráčů. Matthews mu pak v útočné třetině přihrál zpět, ale Murphy netrefil branku.

16.

Vatrano nahodil puk bekhendem na Talbota, který vyjel za branku a nerozehrál dobře. Puk se dostal před odkrytou branku na Nelsona, který nedokázal zakončit.

16.

Nelson měl v krátké době druhou možnost ke vstřelení branky, Američané totiž po jeho předchozí nepřesnosti kotouč na brankoviště rychle vrátili, Talbot si však s Nelsonem nadvakrát poradil.

17.

Murray se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu, ale Kinkaid puk vyrazil k mantinelu. Američané pak posunuli hru do středního pásma.

17.

Hokejisté USA připravili o puk Brassarda a vyrazili do protiútoku, který táhl Larkin. Přihrál Warsofskému, jehož střelu Talbot vytěsnil.

18.

Scheifeleho střelu zablokoval Skjei, Kanada ovšem zůstává na kotouči. Ještě před koncem první třetiny se snaží zatlačit Američany.

18.

Stone sklepl kotouč ze vzduchu a udržel útočné pásmo. Až Warsofsky vyvezl puk dopředu a překonal i modrou čáru.

19.

Američané ztratili puk v útočném pásmu a inkasují druhou branku! Brejkovou přihrávku obdržel BRAD MARCHAND, kterého ještě v souboji proti McCabeovi podpořil Ceci. Kanaďané si puk efektně vyměnili a Marchand zakončoval z úhlu do odkryté klece - 2:0! Asistence: Cody Ceci.

20.

Talbot měl proti Widemanově střele zakrytý výhled, přesto dokázal zasáhnout lapačkou. Gallagher dostává Kanadu do středního pásma.

20.

Kanaďané špatně vystřídali a Wideman měl spoustu prostoru ke střele. Talbot vyrazil puk před sebe, Fasching ovšem nedokázal zvednout kotouč bekhendem pod břevno!

20.

Derick Brassard (CAN) je v závěru úvodní části prvním potrestaným hráčem. Po Faschingově šanci vystřelil puk mezi diváky a odsedí si dvě minuty za zdržování hry.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:03.

Druhé semifinále začalo v klidném tempu, už ve druhé minutě ale měli Američané první gólovou příležitost. Foligno sklepl puk na Schroedera, jehož nepovedenou střelu ale Talbot vyrazil. Kanaďané poprvé zatlačili na obranu USA v deváté minutě a ihned šli do vedení. Jennerovo nahození z rohu vyrazil Kinkaid ke Gallagherovi, který dorazil puk do horního rohu branky. Nelson neproměnil v dalším průběhu zaváhání Talbota ani kanadské obrany, zato Kanada přidala z brejku druhou branku. Marchand si vyměnil puk s Cecim a z úhlu zakončil do odkryté branky. Faschingovi se nepodařilo snížit v poslední minutě první části, kdy si bekhendovou dorážkou vylámal zuby na Talbotovi. USA vstoupí do druhé periody přesilovkou za vyloučení Brassarda.

21.

Kanaďané nezahájili druhou třetinu dobře a nabídli kotouč Američanům na modré čáře. Larkin vypálil prudce a trefil Talbota do masky. Kanadský gólman přerušuje hru.

21.

Na místě u modré čáry bylo po přestávce více vody, než by bylo zdrávo. A tak se nyní ještě chvíli čeká, než dané místo zamrzne. Kanaďané i Američané jsou na střídačce.

21.

Talbot pokryl Widemanovu ránu od modré čáry. Schroeder se ještě pokoušel o dorážku, ale už bylo pozdě. Talbot měl puk pod sebou.

22.

Američané na úvod druhé třetiny dohrávali přesilovku po vyloučení Brassarda a využili ji. Wideman přihrál na modré čáře AUSTONU MATTHEWSOVI a nejlepší střelec USA napálil kotouč přesně do horního růžku. Výstavní rána - 2:1! Asistence: Chris Wideman, Dylan Larkin.

22.

Nelson vybídl ke střele McCabea, který této nabídky využil. Talbot ovšem dokázal zasáhnout a znemožnil Američanům vyrovnání. Vyrazil puk ramenem.

23.

Javorové listy jako by přestaly hrát. Američané jsou rázem všude rychleji. Motte nahodil kotouč od mantinelu, ale nepřekvapil tím Talbota.

23.

Hanifin obkroužil branku a přihrával před ni na Maroona. Tomu kotouč pronikl pod holí, Ellis pak po přistrčení od Maroona posunul vlastní branku.

24.

Marchand nabil na modrou čáru Ducheneovi, jehož bomba zaduněla na zadním mantinelu. Americký protiútok zastavilo postavení mimo hru.

24.

Warsofsky unikl po pravém křídle do protiútoku a vystřelil na vzdálenější tyč. Světlo se rozsvítilo, rozhodčí rozpažil, ale po přerušení bude telefonovat!

24.

Je to gól, Američané vyrovnávají! DAVID WARSOFSKY ujel po pravém křídle do přečíslení a rozhodl se vypálit. Trefil se přesně nad Talbotovo rameno do horního růžku, puk byl prokazatelně v síti - 2:2! Asistence: Brock Nelson, Hudson Fasching.

25.

Kanada přidala po vyrovnávací brance a tlačí se do Kinkaidova brankoviště. Hall uvolnil Perryho, jehož dvě střely z nebezpečné pozice dokázal americký gólman vyrazit.

26.

Po nahození Dumby se kotouč dotkl ochranné sítě a Kanada musí vyklidit útočnou třetinu. Vhazuje se ve středním pásmu.

26.

Skjei a Hanifin dostali puk na Vatrana, jenž rozjetý střílel z levé strany. Talbot zakročil celkem jistě a udržel kotouč.

26.

Kanadskou akci zastavil ofsajd, Marchanda pak u mantinelu zastavil Murphy a vystřelil jej po hrazení směrem dopředu.

27.

Warsofsky dokázal přihrát mezi Kanaďany do jízdy Faschingovi, který se poté octl sám před Talbotem. Neprostřelil kanadského gólmana, a tak trvá vyrovnaný stav.

27.

O'Reillyho protiútok velmi záhy skončil. Kanaďané nebruslí tak dobře jako USA a nestačí Američanům. Ve druhé třetině dominují Spojené státy.

29.

Hokejisté Spojených států zcela po zásluze skórují potřetí a otáčejí stav zápasu! Larkin se uvolnil na pravém křídle a přihrál před branku volnému TYLERU MOTTEMU, který prostřelil Talbota - 2:3! Asistence: Dylan Larkin, J. T. Compher.

29.

Teď se navíc Kanaďané budou muset bránit americké přesilovce. Brendan Gallagher (CAN) vysekl soupeři hůl a byl potrestán dvěma minutami za sekání.

30.

Javorové listy začaly oslabení aktivně a vybojovaly vhazování před Kinkaidem. Ale teď už jsou hráči USA v útočné třetině, Matthewsova přihrávka nenalezla Larkina.

30.

Kanadě se daří vyhazovat puky a není v oslabení pod tlakem. Také po nastřelení v podání Warsofského dokázali Kanaďané vystřelit puk daleko.

31.

Nelson nastřelil Jennerovu hůl a kotouč zmizel mimo ledovou plochu. Vhazuje se v útočné třetině Američanů, do návratu Gallaghera už mnoho nezbývá.

31.

Kanada je kompletní a Gallagher hned dokázal vybojovat puk v útočném pásmu. Ceci už ale hraje před Talbotem a snaží se rozehrát.

32.

McDavidova střela byla zablokována Hanifinem. Hall o něco později vrátil Kanaďany do útočné třetině, ale posléze nepřihrál přesně.

32.

Kinkaid nevěděl po Ellisově střele, kde je kotouč, který se mezitím dostal na modrou čáru. Další střela Kinkaidovu branku minula.

33.

Perry trefil Compherovy brusle a ani napodruhé se před americkou branku neprotlačil. Kanada ovšem po třech inkasovaných brankách trochu ožila.

33.

Perry dostal druhou šanci a přihrál před branku na Brassarda. Tomu střela z voleje příliš nesedla a Kinkaid si připsal lahůdkový zákrok lapačkou.

34.

Stone přihrál do jízdy O'Reillymu, který společně se Scheifelem postupoval do přečíslení. Nepřihrával, vzal to na sebe, ale netrefil Kinkaidovu branku!

34.

Marchand se hned po vhazování tlačil před americkou branku a McCabe ho natlačil na brankáře Kinkaida. Vše skončilo smířlivou dohodou, vhazuje se před Kinkaidem.

35.

Duchene tečoval přihrávku před branku na Marchandovy paty, a tak nemohl bostonský útočník zakončit. Frank Vatrano (USA) je o něco později vyloučen na dvě minuty za podražení McDavida.

35.

Brassard střílel hned po buly na Kinkaida, který nemohl skoro nic vidět. Přesto zasáhl ramenem, v další situaci byla Brassardova rána sražena vedle.

36.

Ellis zastavil puk na modré čáře a Kanada si vypracovala dobrou šanci. Perry zmátl amerického brankáře, položil si ho, ale nedokázal zakončit do sítě.

36.

Kanaďané hráli přesilovou hru skvěle a vyrovnávají! Duchene nastřelil puk z pravého křídla před branku a odražený kotouč se dostal k volnému DERICKU BRASSARDOVI, jenž jej pohodlně doklepl do prázdné branky - 3:3! Asistence: Ryan O'Reilly, Corey Perry.

37.

Santini nevyhrál sprinterský souboj s kanadským útočníkem, a tak bylo Murrayovi odpuštěno vyhození puku přes všechny čáry.

38.

Stone chtěl přihrát Domimu do jízdy, ale na třináctého kanadského útočníka byl kotouč až příliš rychlý. Po zakázaném uvolnění se vhazuje u Talbota.

38.

Connor Murphy (USA) ve středním pásmu u mantinelu fauloval Stonea. Kanadský útočník ztratil rovnováhu a padl na mantinel žebry. Stone odešel do kabiny, Murphy dostal trest dvě plus deset minut za vražení na hrazení zezadu.

38.

Dvouminutový trest si odpyká Patrick Maroon, Kanada bude hrát klasickou přesilovku.

39.

Duchene s Perrym zavezli puk do útočného pásma. Poté o něj sice přišli, ale McCabeovo vyhození zastavil na modré čáře Ellis.

39.

Duchene nahazoval před branku O'Reillymu na teč, ale Kinkaid dokázal zasáhnout. USA vyhodily, ale Hall o něco později ujížděl sám proti Kinkaidovi! Americký gólman vyrazil puk vyrážečkou.

40.

Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny. Ceci s McDavidem usazují kanadskou přesilovku v útočném pásmu.

40.

Dumba zlomil při střele hůl, Scheifeleho střelu Kinkaid neudržel. Američané ale zablokovali dorážku a Maroon už naskočil zpět na led.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:03.

Druhá část nabídla velmi zajímavou podívanou se čtyřmi góly. Američané ji načali využitou přesilovkou, přesně do horního růžku zacílil Matthews. McCabeovu ránu vyrazil Talbot, ale po úniku Warsofského už se USA radovaly z vyrovnání. Kinkaid zasáhl proti Perrymu, Talbot zase proti Faschingovi. Javorové listy ale předváděly oproti první třetině naprosto rozdílný výkon. A po střele volného Motteho se Spojené státy dokonce dostaly do vedení. Poté už zase Kanada přidala. Kinkaid musel zakročit proti Brassardovi, O'Reilly branku minul. Kanadě se přeci jen povedlo ještě před sirénou vyrovnat. Přesilovku odehrála velmi dobře a Brassard vyrovnal střelou do prázdné branky. Hall ještě mohl v další přesilové hře Kanadě vrátit vedení, Kinkaid ho ale vymazal vyrážečkou.

41.

Nelson nastřelil Brassarda a Hall o něco později vystřelil puk na kanadskou střídačku. Obě mužstva vystřídala a vhazuje se před Talbotem.

41.

McDavid se vymotal ze sevření Hanifina a přihrál Ellisovi. Ten pokračuje v kombinaci s Duchenem, Kanada je v útočné třetině.

42.

Kanada si berou vedení zpět na začátku třetí třetiny! Murray rozehrál během amerického střídání na RYANA ELLISE, kterého Santini nedostoupil včas. Kanadský obránce přeťal modrou čáru a tvrdou ranou nad lapačkou pokořil Kinkaida - 4:3! Asistence: Ryan Murray, Connor McDavid.

42.

Kanada po gólu ještě přidala a vytvořila závar před Kinkaidem. Jenomže Mark Scheifele (CAN) vrazil do amerického gólmana a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

43.

Matthews nabil na modrou čáru Widemanovi, proti jehož bombě musel zasahovat Talbot. Kanaďané poté vyhodili puk z pásma.

43.

Nelson neudržel kotouč pod kontrolou a Kanaďané se odrazem puku o mantinel znovu osvobodili. Hinostroza to na modré čáře nestihl.

44.

Warsofsky nastřelil Ceciho, Nelsonova střela z pravého křídla byla rovněž zablokována. Spojené státy dohrávají přesilovku v tlaku.

44.

Jenomže Kanaďané teď ulehčují Talbotovi práci a skvěle zaklekávají do amerických střel. Scheifele už vyjel z trestné lavice.

45.

Američané se udrželi před Talbotovou brankou a vytvořili tam nepřehledný závar. Talbot nevěděl, kde má puk, ale naštěstí pro něj dorážel Wood mimo odkrytou klec.

46.

McDavid udržel puk proti dvěma Američanům a přihrál puk Gallagherovi. Jeho střela skončila vedle branky Kinkaida, o puk ještě bojuje Domi.

46.

Američané zastavili Tanevovu rozehrávku, a tak to napodruhé zkusil Rielly. Kanada zavezla puk do útočného pásma, ale neudržela se tam.

47.

Hallovu ránu vytěsnil Kinkaid ramenem a USA přešly do rychlého brejku. Motte po překonání modré čáry okamžitě vypálil, ale pouze do lapačky Talbota.

47.

Stone chtěl vrátit puk O'Reillymu, ale přihrávku zastavil Warsofsky. Hanifina stíhá při pokusu o rozehrávku Scheifele.

48.

Matthews nedokázal nadvakrát zkrotit skákavý puk, ale USA se přesto usadily v útočné třetině. Hanifin zavřel modrou čáru a nahodil po mantinelu.

48.

Gallagher se protlačil do útočné třetiny a poté až před branku. V samém závěru akce ještě přihrával na Murraye, tato přihrávka se ale příliš nepovedla.

49.

Ceci nedokázal vyhodit a Talbot se musel mít na pozoru. A to hlavně proti obtočení Faschinga okolo branky. Fasching se snažil bekhendem nacpat puk za čáru, Talbot ji ale uhájil.

49.

Američané hrají velmi aktivně a snaží se o vyrovnání. Musejí si však dávat pozor na vznikající okénka v obraně. Kanaďané naposled rozehráli jen na zakázané uvolnění.

50.

Marchandův průnik zabrzdil Wideman, posléze byl Kanadě zapískán ofsajd. Po vhazování střílel Tanev od modré čáry, ale bez úspěchu.

50.

Tanev zlomil při pokusu o střelu hůl a musel ujíždět vzad v souboji s Folignem. Foligno přihrál Schroederovi, který sice trefil branku, ale skvělého Talbota nepřekonal.

51.

Skjei rozehrál špatně, ale dokázal své zaváhání napravit, když dojel odražený puk dříve než Scheifele. Compher nahazuje kotouč obloučkem dopředu.

51.

Akci USA zhatil ofsajd a do konce třetí třetiny zbývá zhruba devět minut. Američanům se čas krátí, ale stále je ho docela dost.

52.

Larkin byl vysunut do úniku přihrávkou od obránců, ale měl proti sobě Murraye. Larkinovi nezbylo nic než nahodit na branku. Talbot udržel puk v lapačce.

52.

Brassard přihrál Cecimu, který udržel modrou čáru pro Kanadu, ale ne nadlouho. Hendricks se natáhl po puku a posunul jej do středního pásma.

53.

Maroon netrefil Widemanovu nabídku na teč a hra se zase rychle přesunula na druhou stranu. Hall s Perrym se snaží uklidnit skákavý puk.

53.

Akce, která začala velmi nenápadně u Hanifina, mohla skončit vyrovnáním. Vatrano se dostal k odraženému puku a jen díky skvělému reflexu Talbota Kanada stále vede!

54.

Tak teď je to pořádný hukot okolo kanadské branky! Ležícího Talbota nepřekonal Nelson zpoza branky a americký útočník neuspěl ani o něco později, kdy z dobré pozice minul bránu.

55.

Matthews přihrál Murphymu, jehož střelu už Talbot dokázal udržet ve výstroji a konečně přerušil hru. USA prohrávají o jednu branku pět minut a pětačtyřicet sekund před sirénou.

55.

Kanada rozehrála na zakázané uvolnění a pomalu se dostává pod americký tlak. USA se snaží dostat puk v útočném pásmu pod kontrolu.

56.

To se ale svěřencům trenéra Hynese nepovedlo a nyní útočí Kanada. Rielly nahodil po mantinelu, kde o kotouč s Američany bojuje Hall.

56.

Widemanovo vyhození se došouralo až za brankovou čáru, ale zakázané uvolnění se nepíská. Obě mužstva střídají, puk drží Kanaďané.

57.

Murray přizvedl Folignovu ránu nad Talbotovu branku. Na druhé straně se do brankoviště protlačil McDavid a svalil Kinkaida na led. Kanada je vykázána z pásma.

57.

Čas běží a v posledních momentech se hraje především okolo Kinkaidovy branky. Američané potřebují získat kotouč pod kontrolu.

58.

Američané se prokombinovali až před branku a McCabeovu nebezpečnou střelu vytěsnil Talbot ramenem. Jenomže jakékoliv vzrušení je zbytečné, rozhodčí odpískali postavení Foligna v brankovišti.

59.

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Duchene s McDavidem zavezli puk do útočné třetiny, Američané nemohou odvolat Kinkaida.

59.

Kinkaid už chtěl odjet na střídačku, ale USA udělaly chybu v rozehrávce. Americký gólman pak musel čelit střele Stonea a dorážce Scheifeleho. Zvládl to.

60.

Vatranovo nahození skryl Talbot v lapačce a přerušil hru. Američané si berou oddechový čas, po jehož skončení zůstane Kinkaid určitě na střídačce.

60.

Hokejisté Spojených států jsou v šesti, ale Kanaďané dostali puk do středního pásma. Do konce zbývá necelá půlminutka a Američané rozehrávají.

Utkání skončilo.

Druhé semifinále je u konce, do boje o zlato postupuje Kanada. Vyrovnaný stav změnil po dvou minutách třetí části Ellis, který tvrdou ranou propálil Kinkaida. Američané měli v dalším průběhu třetiny dobré šance na vyrovnání, ale buď byli nepřesní, anebo naráželi na skvělého gólmana Talbota. Wood netrefil branku, Vatranovu ránu vyrazil Talbot a kanadského gólmana nepřekonal ani Nelson. Talbotův protějšek Kinkaid zvládl zasáhnout proti Stoneovi a Scheifelemu, ve hře bez gólmana už se USA k příležitosti nepropracovala. Američané si zahrají s Rusy o bronz.