1:5
Kanada
5. Maroon (Connor, Warsofsky)
6. Hall (Brassard, Perry), 9. Gallagher (O'Reilly), 32. Duchene (Ceci, Murray), 46. Jenner (O'Reilly), 52. Marchand (Duchene)

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z úvodního utkání MS v hokeji 2016 v Rusku mezi USA a Kanadou. Souboj zámořských velmocí začíná v pátek 6. května v 15:15.

Je to tady, očekávané Mistrovství světa v ledním hokeji 2016 v Rusku začíná. Hned první utkání petrohradské skupiny B nabídne skutečnou lahůdku, a sice souboj zámořských velmocí USA a Kanady. V Moskvě se bude souběžně hrát utkání mezi Švédy a Lotyši. Kanaďané v Rusku obhajují zlato z loňska, v Praze dokonce při své krasojízdě neztratili ani bod. Američané získali před rokem bronz a také letos pomýšlejí na pódiové umístění.

Střet v brankovišti Cama Warda v utkání USA - Kanada
Střet v brankovišti Cama Warda v utkání USA - Kanada | Foto: Reuters

Společně se zámořskými celky budou ve skupině B působit také týmy Běloruska, Finska, Francie, Německa, Slovenska a Maďarska. Ve večerním zápase prvního dne v Petrohradu se střetnou Finové s Bělorusy. Pojďme si nyní představit soupisky USA a Kanady.

USA:

Brankáři: Mike Condon (Montreal/NHL), Keith Kinkaid (New Jersey/NHL), Thatcher Demko (Boston College/NCAA)

Obránci: Noah Hanifin (Carolina/NHL), Jake McCabe (Buffalo/NHL), Connor Murphy (Arizona/NHL), Steven Santini (Boston College/NCAA), Chris Wideman (Ottawa/NHL), David Warsofsky (New Jersey/NHL), Brady Skjei (NY Rangers/NHL)

Útočnici: J. T. Compher, Kyle Connor, Tyler Motte (všichni University of Michigan/NCAA), Luke Glendening, Dylan Larkin (oba Detroit/NHL), Nick Foligno (Columbus/NHL), Matt Hendricks (Edmonton/NHL), Patrick Maroon (Edmonton/NHL), Hudson Fasching (Buffalo/NHL), Jordan Schroeder (Minnesota/NHL), Miles Wood (Boston College/NCAA), Frank Vatrano (Boston/NHL), Vincent Hinostroza (Chicago/NHL), Auston Matthews (Curych/Švýcarsko)

Trenér: John Hynes

KANADA:

Brankáři: Calvin Pickard (Colorado/NHL), Cam Talbot (Edmonton/NHL)

Obránci: Ben Hutton, Chris Tanev (oba Vancouver/NHL), Cody Ceci (Ottawa/NHL), Michael Matheson (Portland/AHL), Matt Dumba (Minnesota/NHL), Ryan Murray (Columbus/NHL), Morgan Rielly (Toronto/NHL)

Útočníci: Taylor Hall, Connor McDavid (oba Edmonton/NHL), Ryan O’Reilly, Sam Reinhart (oba Buffalo/NHL), Derick Brassard (NY Rangers/NHL), Max Domi (Arizona, NHL), Matt Duchene (Colorado/NHL), Brendan Gallagher (Montreal/NHL), Boone Jenner (Columbus/NHL), Brad Marchand (Boston/NHL), Corey Perry (Anaheim/NHL), Mark Scheifele (Winnipeg/NHL), Mark Stone (Ottawa/NHL)

Trenér: Bill Peters

Američané přivezli tradičně velmi mladé mužstvo. Jednoznačně nejzkušenějším hráčem je útočník Edmontonu Matt Hendricks. Tahouny by měli být rovněž Nick Foligno z Columbusu nebo devatenáctiletý Dylan Larkin z Detroitu. V kádru Spojených států figuruje také očekávána jednička letošního draftu, osmnáctiletý Auston Matthews.

Hokejová reprezentace USA, Auston Matthews
Hokejová reprezentace USA, Auston Matthews | Foto: ČTK

Jaké hvězdy světového hokeje se představí na šampionátu v Rusku? Prohlídněte si naši galerii ZDE.

Kanada má v sestavě tři mistry světa z Prahy, jimiž jsou Matt Duchene, Taylor Hall a Ryan O'Reilly. Mužstvo trenéra Peterse je kompletně složeno z hráčů NHL. Mezi opory by měli kromě zmíněné trojice patřit zkušený Corey Perry, mladík Connor McDavid nebo Brad Marchand z Bostonu. Javorové listy znovu patří k největším favoritům.

Česko-Kanada: Connor McDavid
Česko-Kanada: Connor McDavid | Foto: Milan Kammermayer

Sestava USA:

Kinkaid (Condon) - Hanifin, Wideman, Skjei, McCabe, Warsofsky, Murphy (A), Santini - Hinostroza, Foligno (A), Larkin - Matthews, Maroon, Schroeder - Wood, Hendricks (C), Fasching - Motte, Connor, Vatrano - Compher. Trenér: John Hynes.

Sestava Kanady:

Talbot (Pickard) - Rielly, Tanev, Ceci, Murray, Hutton, Dumba, Matheson - Hall, Brassard, Perry (C) - Marchand, McDavid, Duchene (A) - Jenner, O'Reilly (A), Gallagher - Scheifele, Reinhart, Domi - Stone. Trenér: Bill Peters.

Příprava obou zámořských celků logicky netrvala tak dlouho, jak je tomu u evropských týmů. Američané a Kanaďané stihli odehrát před MS jediné přátelské utkání. Kanaďané porazili v Praze českou reprezentaci 3:0, Američané prohráli 2:3 po prodloužení ve Finsku. O góly USA se postarali Schroeder a Compher, kanadské branky zařídili O'Reilly, Duchene a McDavid.

Česko-Kanada: Petr Zámorský - Taylor Hall
Česko-Kanada: Petr Zámorský - Taylor Hall | Foto: Milan Kammermayer

Zámořské celky se naposled ve vzájemném zápase střetly na olympiádě v Soči. V semifinále tehdy Kanadě stačil jediný gól k vítězství 1:0. Dnes však nastoupí pouze dva pamětníci tohoto zápasu, kanadští útočníci Corey Perry a Matt Duchene. Na mistrovství světa se týmy USA a Kanady utkaly ve skupině v roce 2012, z vítězství 5:4 po prodloužení se radovali Američané.

Kanada - USA: Jamie Benn (vlevo) a Corey Perry slaví gól na 1:0
Kanada - USA: Jamie Benn (vlevo) a Corey Perry slaví gól na 1:0 | Foto: Reuters

Kapitánem kanadského týmu bude útočník Corey Perry. Zkušený hokejista a dlouholetá opora Anaheimu povede Kanaďany v cestě za obhajobou.

Utkání USA a Kanady bude odehráno v Petrohradu, konkrétně ve Sportovním paláci Jubilejnyj. Zimní stadion, na kterém se budou hrát zápasy skupiny B, zhruba 6 000 diváků.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Utkání začalo a řídí je švédsko-švýcarská dvojice rozhodčích. Jedním z čárových rozhodčí je také Miroslav Lhotský z České republiky. Kanaďané hrají v červených dresech, Američané v bílém.

1.

Kanaďané se hned natlačili do útočného pásma, ale ke střele se neprotlačili. Po zakázaném uvolnění USA se hra vrací před gólmana Kinkaida.

2.

Hall přihrával před branku naslepo a pouze odevzdal kotouč Matthewsovi. Ceci později pronikl po pravé straně, ale Kinkaid mu nenechal u první tyčky ani píď místa.

2.

Hutton přišel v souboji o helmu a byl faulován. Dvě minuty za hrubost si odsedí Patrick Maroon (USA). Kanaďané si zahrají první přesilovku.

3.

V oslabení mohli zahrozit Američané, ale Foligno nedokázal po přihrávce od Larkina zakončit. Nyní už jsou javorové listy pevně v útočném pásmu.

3.

Hall vyzval k pohotové střele Scheifeleho, jenž ovšem Kinkaidovu bránu minul. Polovina přesilovky je pryč a Kanada se musí pro puk vracet.

4.

Američanům se první oslabení dobře daří. Potřetí už vystřelili kotouč z obranného pásma, a navíc bylo záhy odpískáno zakázané uvolnění Kanaďanů.

4.

Gallagher se středem kluziště protlačil až do útočného pásma, ale se svou střelou neuspěl. Hra je přerušena a bude se vylučovat na kanadské straně.

4.

Přesilovou hru si tedy vyzkoušení také Američané. Boone Jenner (CAN) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

5.

Hokejisté USA se usadili v útočné třetině a prokombinovali se až ke střele. Widemanovu střelu dokázal Talbot vyrazit.

5.

Spojené státy využívají přesilovku a jdou do brzkého vedení! PATRICK MAROON se po přihrávce od Connora protáhl až před branku, kde dostal od kanadských obránců mnoho prostoru na opakované zakončení. Maroon nakonec překonal Talbota bekhendem - 1:1! Asistence: Kyle Connor, David Warsofsky.

6.

Kanada ovšem rychle srovnává krok! Po střele Mathesona okradli Kanaďané Američany o puk. Perry předal Brassardovi, který našel zpoza branky TAYLORA HALLA, jenž se prosadil střelou z úhlu! Kinkaid si první tyč nepohlídal - 1:1! Asistence: Derick Brassard, Corey Perry.

6.

Divoký začátek zápasu přináší další přesilovku pro Kanadu. Vince Hinostroza (USA) si odsedí dvě minuty za podražení.

7.

Kanaďané jsou sice v útočné třetině, avšak zatím nemohou dostat kotouč pod kontrolu. McCabe se poranil u mantinelu a odchází do kabiny.

8.

Dumba nedostal puk v dobré pozici ideálně na hokejku a musel zakleknout. Jeho střela byla zablokována ještě před Kinkaidem.

9.

Američané jsou kompletní a druhé oslabení zvládli. Schroederova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

9.

Nahození Kanaďanů od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Kinkaidem.

9.

V deváté minutě přichází již třetí branka, Kanada otáčí stav utkání! O'Reilly vybojoval kotouč v rohu kluziště a přenechal jej BRENDANU GALLAGHEROVI, který se trefil přímo do horního růžku branky - 1:2! Asistence: Ryan O'Reilly.

10.

Prvních deset minut zámořského zápasu rozhodně nepřineslo žádnou nudu, ba naopak. Talbot musel zasahovat proti nebezpečné střele Vatrana.

11.

Murphy kotouč nedojel, a tak pískají rozhodčí zakázané uvolnění Kanady. Hra jde před Talbota, na vhazování se střetnou Compher a Scheifele.

12.

Hra se po buly rychle přenesla na druhou stranu. Tam uspěl na vhazování O'Reilly a Kanaďané mohou bojovat o udržení útočného pásma.

12.

Američanům se podařilo vyvézt do středního pásma, odkud Schroeder pouze nahodil a odjel střídat. Cítil totiž na zádech Huttona.

13.

Skjei zkusil proniknout středem kluziště až do útočného pásma. Povedlo se mu to, jenomže před Talbotem o puk přišel.

13.

Larkin ujížděl z pravé strany proti Talbotovi, ale kanadský gólman vyrazil jeho střelu. Američanům nepřinesla vyrovnání ani dorážka Vatrana.

14.

Vatrano selhal už ve druhé dobré šanci, a tak USA nadále prohrávají. Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.

14.

McDavid zkusil proniknout středem kluziště až k zakončení, Američané ho ubránili. Hra nadále pokračuje před Kinkaidem.

15.

Riellyho střelu od modré čáry americký gólman dobře viděl a vyrazil kotouč k mantinelu.

16.

Perryho nahození sebral Vatrano a vyvezl puk do útočného pásma Spojených států. Celou akci zakončila střela Warsofského z druhé vlny a zákrok Talbota.

16.

Na opačné straně přikryl Kinkaid volný kotouč a přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

17.

Domi si sjel před branku a vystřelil z prvního doteku. Kinkaid byl připraven a vyrazil kotouč mimo kluziště.

18.

Brassard na levém křídle naznačil střelu příklepem, ale místo toho přihrál pod sebe Hallovi. Jeho nebezpečnou střelu Kinkaid vytěsnil.

19.

Kanada byla usazena v útočné třetině, ale Matheson po odvážném průniku na modré čáře o kotouč přišel.

20.

Patrick Maroon (USA) jde podruhé v zápase na trestnou lavici. Tentokrát si odsedí dvě minuty za okaté hákování Stonea.

20.

Javorové listy se zatím nemohou dostat před Kinkaida. Hallovu přihrávku srazili Američané do středního pásma. Za dalších několik sekund americký gólman chytil Hallův pokus.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 16:10.

První třetina úvodního duelu mistrovství je za námi. Američané se dostali do vedení v páté minutě, kdy přesilovku využil Maroon. Kanaďané hned za minutu srovnali, do branky prošla střela Halla z úhlu. V deváté minutě otočil stav utkání ranou pod břevno Gallagher. V dalším průběhu vychytal brankář Talbot americké šance Larkina s Vatranem, Kinkaid nedovolil druhý gól Hallovi.

21.

Kanaďané na začátku druhé periody dohrávají přesilovku. Američané dokázali hned v úvodu vyhodit, rozehrávat bude Dumba.

21.

Scheifele se tlačil k dorážce nahození od modré čáry. Ale nezvládl trefit skákavý puk a výrazněji ohrozit Kinkaida.

22.

Maroon je na ledě, Spojené státy jsou kompletní. Hraje se za brankou Talbota.

22.

Schroeder obdržel přesnou přihrávku na útočnou modrou čáru. Procpal se na pravou stranu, ale Talbot si na jeho střele smlsl lapačkou.

23.

Gallagherovi bylo signalizováno postavení mimo hru, a tak se musel vrátit do středního pásma. Američané měli čas na rozehrávku, avšak daleko se nedostali.

23.

Hendricks přihrával bekhendem před branku na své spoluhráče. Talbot ale kotouč do brankoviště nepustil, boj pokračuje u mantinelu.

24.

Fasching objel Talbotovu branku a z otočky se tlačil s pukem do ohně. Talbot zasáhl holí, a navíc došlo k posunutí jeho svatyně.

24.

Talbot nerozehrál příliš přesvědčivě a Foligno se dostal k odraženému puku. Zprava se zjevil sám před Talbotem, ale Kanaďan jeho střelu vytěsnil betonem.

25.

Larkin se prodral až před branku, na Talbota však bekhendovou střelou nevyzrál. Týmy střídají, Kanada rozehrává zpoza brány.

26.

Matthews vybojoval kotouč v rohu kluziště a v akci může pokračovat Schroeder. Ve druhé třetině se hraje docela vlažný hokej.

26.

Hanifinovo nahození Kanaďané ubránili a vrhli se do protiútoku. Američané vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění.

27.

Javorové listy dosáhly branky, která ale neplatí. Střela od modré čáry propadla Kinkaidovi mezi betony, ale rozhodčí odpískali postavení Halla v brankovišti. Bylo to relativně přísné rozhodnutí.

27.

Fasching zavezl puk do útočného pásma po pravé straně, ale brzy byl zastaven obránci. O kotouč se bojuje v rohu.

28.

Do velké příležitosti se na druhé straně proháčkoval Jenner. Sebral odražený puk, prokličkoval před Kinkaida, ale bekhendovým blafákem ho nepřekonal.

29.

Vatranovu střelu zastavil obránce Ceci, na opačné straně nedokázal po přihrávce od Duchenea dobře zakončit Marchand.

29.

Vylučuje se na straně Kanady. Matt Dumba (CAN) je potrestán dvěma minutami za sekání proti Folignovi. Dumba se nejspíš mstil Folignovi za jeho zákrok proti Hallovi.

29.

Talbot si zažongloval s pukem na brankoviště, ale nakonec pro javorové listy všechno dobře dopadlo. Kanada dokázala vyhodit.

30.

Murray měl kotouč na hokejce, ale vyhození se mu vůbec nepovedlo. Naštěstí pro Kanaďany nesledoval Schroeder hru, aby mohl zakončit.

30.

Matthews vystřelil zápěstím z levé strany a Talbot vyrazil puk pouze před sebe. Ustál však také Schroederovu dorážku bekhendem a přerušil hru.

31.

Warsofského nahození tečoval Foligno. Kanaďané už ale oslabení zvládnou, Duchene vyhodil a za kotoučem spěchá Marchand.

31.

Hinostroza přistrčil Brassarda, jenž následně boural do Talbotovy branky. Hra je přerušena a Hinostroza za svůj zákrok potrestán nebude.

32.

Je to gól, Kanada navyšuje svůj náskok! Ceci přihrál přes střední pásmo na MATTA DUCHENEA, jenž měl na pravé straně dostatek prostoru. Srovnal si kotouč ke střele a trefil se parádně nad vyrážečku Kinkaida - 1:3! Asistence: Cody Ceci, Ryan Murray.

33.

A javorové listy nemají dost. McDavid s Dumbou kombinují v útočném pásmu, kde jsou teď Kanaďané jako doma.

33.

Proti Dumbově střele musel zakročit Kinkaid. Za chvilku přivezli Kanaďané útok po pravé straně, Gallagherovu střelu zablokoval Warsofsky.

34.

Stone zachytil nepřesnou rozehrávku Američanů a znovu se dostává do útočné třetiny. V akci pokračují Scheifele a Reinhart.

34.

Kanaďané vytvořili solidní závar před Kinkaidem. K volnému puku se dostal Scheifele, ale nepřekonal amerického brankáře.

35.

To byl teda pořádný tlak Kanaďanů! Ceci si najel na přihrávku před bránu, ale zakončení do odkryté branky mu nevyšlo. Kinkaid je rád, že konečně přerušil hru.

36.

Tanev dostal nabito na modrou čáru, ale místo tvrdé rány jen nahodil na branku. Kinkaid kotouč zkrotil. Kdyby ne, byl by Duchene připraven dorážet.

36.

Connor udržel puk na holi a skvěle uvolnil Comphera. Útočník z michiganské univerzity prověřil Talbotovu pozornost. Kanadský gólman puk vyrazil.

37.

Hinostroza nahodil kotouč do brankoviště, Talbot byl ovšem připraven. Američané se snaží odpovědět na gól Duchenea.

38.

Spojené státy vnikly do útočného pásma po levém křídle. Střelou z druhé vlny se prezentoval Skjei, Talbot ale žádné problémy neměl a udržel kotouč.

38.

Javorové listy ujely dopředu po pravé straně a vytvořily si stoprocentní šanci. Brassard přihrál před odkrytou branku Perrymu, střela kapitána ale nezamířila do branky! Perry totiž trefil Kinkaida, jemuž následně pomohla ještě tyčka.

39.

Hinostroza přihrál McCabeovi, kterého zastavilo postavení mimo hru. McCabe první třetinu nedohrál kvůli zranění ramene, ve druhé části se ale vrátil zpět.

39.

Ani Kanadě přechod přes útočnou modrou čáru nevyšel. Jenner a Gallagher se před Kinkaida nedostali a odjíždějí střídat.

40.

Foligno s Vatranem mohli postupovat do přečíslení, ale Folignovu zadovku dobře přečetl Murray. A bylo po americké šanci.

40.

Druhé dějství se dohrává před Talbotovou brankou. Ale hráči USA o puk přišli, a tak se už v prostřední třetině nic nestane.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 17:00.

Zajímavá druhá třetina zámořského derby přinesla jediný gól. Folignovu střelu vyrazil Talbot, branku Kanady rozhodčí neuznali kvůli postavení Halla v brankovišti. Bekhendem se neprosadil ani Jenner, Američané zase promrhali přesilovku po vyloučení Dumby. Osm minut před sirénou navýšil vedení Kanady Duchene. Coloradský útočník pálil přesně nad vyrážečku Kinkaida. Američané přečkali následný tlak javorových listů, ubránili Scheifeleho i Ceciho. Talbot také nebyl úplně bez práce a musel zasáhnout proti Compherovi. Když v závěru netrefil Perry odkrytou bránu, půjdou Američané do třetí třetiny s mankem dvou gólů.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 22 - 27

Vhazování: 23/44 - 21/44

Trestné minuty: 6 - 4

Podívejte se, jaká atmosféra panuje na stadionu v Petrohradu během zámořského derby. V Moskvě zatím Švédové nad Lotyšskem vedou 1:0.

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Třetí část byla zahájena a na úvodním buly přehrál Brassard trochu netradičně Larkina. Přesto se jako první do útočné třetiny dostali Američané.

41.

Larkin pronikl po levém křídle, zatímco jeho spoluhráči odjeli střídat. Larkin neměl komu přihrát, a tak zasekl a drží puk u mantinelu.

42.

Ceci bojuje se Schroederem u hrazení o kotouč. Kanaďané prostrkali kotouč do středního pásma a zmizeli na střídačce.

42.

Bílí se rychle vrátili zpět do útočného pásma. Compher vybojoval puk v souboji s obránci a přihrál Connorovi, který už ale nedokázal pořádně vystřelit.

43.

Američané začali aktivněji, ale Kanada měla obrovskou šanci. Stone zachytil rozehrávku, přihrál Reinhartovi, a ten trefil Kinkaida do masky!

43.

Kinkaid se přihlásil o přerušení hry, protože mu Reinhartova střela uvolnila masku. Kinkaid ji shodil na led a spravuje ji.

44.

Hinostroza střílel z pravého kruhu do vnějšího oblouku branky. Kanaďané se s ničím nerozpakovali a poslali puk po mantinelu.

44.

Další nahození Američanů od mantinelu tentokrát Talbot vyrazil. Hráči USA hrají ve třetí třetině s kotoučem častěji.

45.

Javorové listy odpovídají menším náporem. Marchand s Brassardem zavezli kotouč do útočné třetiny a snaží se tam usadit.

45.

Matthews nepřihrál Schroederovi přesně a Kanaďané mohli znovu zaútočit. Domiho přihrávku ale nepustili před branku obránci Spojených států.

46.

Duchene si po přihrávce od Domiho znovu nabruslil do ideální pozice a Kinkaid jeho střelu vytěsnil betonem. Duchene je dnes při chuti.

46.

Kanaďané utíkají do vedení o tři branky! O'Reilly přehrál v rohu kluziště McCabea a přihrál BOONEMU JENNEROVI. Ten si nabruslil na pravý kruh a z otočky procedil puk za Kinkaida. Tato branka jde za americkým brankářem, který si znovu nepohlídal přední tyčku - 1:4! Asistence: Ryan O'Reilly.

48.

Hall zastavil americkou rozehrávku a bojuje se spoluhráči o útočné pásmo. Kanada může hrát v naprosté pohodě.

48.

Mathesonovo nahození sice minulo branku Kinkaida, ale ke kotouči se dostal McDavid. Po vybruslení před branku nedokázal zakončit.

49.

Duchene přihrál Mathesonovi, který ale ani tentokrát nemířil přesně. Do útoku tak mohou přejít svěřenci trenéra Hynese.

49.

Javorové listy rozehrály nepřesně na zakázané uvolnění a pětice se musí vrátit na led. Na buly změří síly Matthews a O'Reilly.

50.

Přímo z hole Ryana O'Reillyho (CAN) zamířil kotouč mimo ledovou plochu. Kanadský útočník si odsedí dvě minuty za zdržování hry - vystřelení puku.

50.

Larkin s Folignem a Vartanem úřadují v útočné třetině. Larkin se užuž dostával do zakončení, ale jeden z kanadských obránců mu puk vypíchl.

51.

Schroeder vložil hůl do Larkinovy střely, nicméně kotouč se odrazil mimo branku.

52.

Javorové listy přidávají pátou branku v oslabení! Duchene zachytil puk na modré čáře a přiklepl puk BRADU MARCHANDOVI. Ten ujel americkému obránci, naznačil střelu a pod betonem Kinkaida poslal kotouč do branky - 1:5! Asistence: Matt Duchene.

52.

Matt Hendricks (USA) se střetl v osobním souboji s jmenovcem Dumbou a fauloval ho. Dvě minuty za hrubost pro amerického kapitána.

53.

Dumba dostal přihrávku na modrou čáru, ale při pokusu o střelu praskla kanadskému obránci hokejka.

53.

Kanaďané se udrželi ve hře a Dumba si dojel pro novou hůl. Stoneova střela se odrazila až do středního pásma, Hall nezachytil kotouč.

54.

Brassard přihrál Perrymu, který ještě před brankou hledal Duchenea. Kanaďané hrají ve velké pohodě, Američané ale dokázali vyhodit.

55.

USA jsou kompletní a snaží se s výsledkem ještě něco udělat. Vepředu se ale dlouho neudržely a do útoku může Gallegher s Cecim.

55.

Kanada zachytil další útok USA hned v zárodku a útočí. Scheifele se snaží prodrat po levém mantinelu.

56.

Hinostroza přihrál Murphymu, jehož lehké nahození odehrál Talbot holí na zadní mantinel. Utkání se již dohrává ve vlažném tempu.

56.

Hall přihrál na modrou čáru Brassardovi, jehož rána skončila mimo bránu. Kinkaid je rád, že nemusel zasahovat, protože toho moc neviděl.

57.

Maroonovi bylo odpískáno postavení v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma. Do konce zbývá už jen něco přes tři minuty.

57.

Jenner se dostal k volnému puku a ještě přihrával jednomu ze spoluhráčů. Nadějná střela Kanaďana byla ale zablokována ještě před Kinkaidem.

58.

Foligno obkroužil branku a nahazoval puk na brankoviště. U zadní tyčky byl připraven Larkin, kotouč ale na hůl nedostal.

59.

Scheifele kličkuje za brankou Kinkaida a šetří čas. Na stadionu již byly ohlášeny poslední dvě minuty.

59.

Úplně zbytečně je vyloučen Chris Wideman (USA), který mimo hru fauloval Domiho. Wideman si odsedí dvě minuty za hrubost, vyplynulo to zcela jistě z frustrace Američana.

60.

Kanada tedy dohrává třetí třetinu v přesilové hře. Dumba dostal opět nabito na modré čáře a střelou jen těsně minul hlavu spoluhráče Gallaghera.

60.

Murray obdržel na levé křídlo přihrávku od Riellyho, ale ve slibné pozici nemířil přesně. Odražený kotouč navíc vyhání Kanaďany z pásma.

Utkání skončilo.

První utkání skupiny B v Petrohradu skončilo vítězstvím Kanady nad Američany. Javorové listy navýšily ve třetí části svůj náskok ještě dvěma góly. Nejistého Kinkaida prostřelil střelou k tyči Jenner, v oslabení pak hráčům USA ujel Marchand a upravil na konečných 5:1. Američané dohrávali zápas frustrovaní, na Kanadu dnes neměli. Svěřenci trenéra Peterse ukázali svou sílu.