První den MS: Na dánské vítězství nad Německem dohlížel princ Frederik, v zámořském duelu to řinčelo

Dánští fanoušci při zápase proti Německu.
V dánských městech Kodani a Herningu v pátek odstartovalo mistrovství světa v hokeji. Na utkání domácího týmu s Německem dorazil také dánský korunní princ Frederik.
Ještě předtím se ale odehrála dvě utkání. Nejprve v Kodani dokázali Rusové porazit Francii hladce 7:0...
... a potom se strhla lítá bitva zámořských týmů. Kanaďané měli zpočátku nad USA převahu a góly Duboise a O'Reillyho se dostali do vedení 2:0. Josh Bailey (na snímku) proti Johnu Gaudreauovi a brankáři Keithovi Kinkaidovi ale neuspěl.
Poté se ale karta obrátila. Americký brankář Keith Kinkaid předvedl řadu dobrých zákroků a Američané se vrátili do zápasu. Dokonce se ujali vedení 3:2.
Foto: Reuters
Sport Sport
5. 5. 2018 0:00
Hokejové mistrovství světa v Kodani a Herningu odstartovalo. Na utkání domácích Dánů zavítal korunní princ Frederik. Zápas USA s Kanadou přinesl dramatickou bitvu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy