29:55 Hudáček (Pánik, Tatar)
23:54 Michaelis (Eisenschmid)
58:08 Eisenschmid (Seidenberg, Kahun)
59:33 Draisaitl (Tiffels)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání mezi Slovenskem a Německem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 15.5. ve 20:15.

Slovensko si zatím na domácím šampionátu počíná velmi zdatně, ačkoliv má na svém kontě ze tří zápasů dvě prohry. Na úvod turnaje si naši východní sousedé poradili překvapivě s týmem USA, který porazili 4:1. Poté však ztratili všechny body v duelu s Finskem, které si vítězství 4:2 vybojovalo až v závěrečné třetině. Slováci následně sahali po dalším překvapení proti Kanadě, se kterou hned dvakrát vedli o dva góly. Kanaďané ovšem utkání nakonec zvládli a brankou z poslední vteřiny rozhodli o své výhře 6:5. Hostitelé turnaje tak mají na svém kontě pouze 3 body a patří jim až 6. příčka. Ve zbytku mistrovství je však čekají slabší soupeři, než se kterými se dosud utkali a šance na čtvrtfinále tak stále žije.

Matúš Sukeľ slaví v zápase Slovensko - Kanada na MS 2019
Matúš Sukeľ slaví v zápase Slovensko - Kanada na MS 2019 | Foto: Reuters

Německo naopak silná trojice ještě čeká, ale před těmito duely mají výbornou výchozí pozici. Ze tří zápasů si připsali plný počet 9 bodů a vévodí tak své skupině. Na úvod turnaje se sice trápili v duelu s Velkou Británií, ale ta nakonec padla v poměru 1:3. Němci si posléze poradili i s Dánskem díky výhře 2:1 a pozitivně se tak naladili na následující utkání s Francií. Ani ta ovšem Německo nezastavila a tým kolem Leona Draisaitla slavil další výhru 4:1. Nyní ho však čeká první ostřejší test proti Slovákům.

Úvodní sestavy:

Slovensko: Čiliak (Rybár) - Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Fehérváry, Čajkovský - Tatar (A), Krištof, Pánik - Nagy (A), Sukel', Studenič - Daňo, L. Hudáček, Lantoši - Lunter, Buc, Liška - Zigo.

Německo: Niederberger (Treutle) - M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, J. Müller - Ehliz, Hager (A), Pföderl - Kahun, Draisaitl (A), Tiffels - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Noebels, Fauser, Mauer - Bergmann.

Rozhodčí: Martin Fraňo (CZE), Max Sidorenko (BLR) - Jiří Ondráček (CZE), Dmitrij Šišlo (RUS).

Jak již bylo zmíněno, Slováci sahali po velké senzaci proti Kanadě. Ta ale v poslední vteřině udeřila a slavila výhru 6:5.

Fanoušci Slovenska se po zápase s Kanadou nepředvedli v úplně dobrém světle a při hymně Javorového listu hlasitě pískali.

V rámci šampionátu se dnes odehrála již dvě utkání od 16:15. Švýcarko vyhrálo i svůj čtvrtý zápas na turnaji, tentokrát 4:1 porazili Nory.

Druhý již odehraný duel obstaraly Spojené státy americké. Ty si bez problémů poradily s Velkou Británií, která sice velkému favoritovi dala tři branky, ale nakonec mu podlehla v poměru 6:3.

V následující grafice si můžete projít dosavadní výsledky turnaje a také jeho program.

Zpět ale k dnešnímu duelu. V bráně Slovenska začne od začátku oproti minulému utkání Marek Čiliak a Patrik Rybár zůstává pouze na lavičce. Na druhé straně zase naskočí potřetí na turnaji od úvodních minut gólman Düsseldorfu Mathias Niederberger.

Hráči obou celků přicházejí na ledovou plochu a za malou chvíli začínáme.

Dnešní zápas bude mít i českou stopu. Jako jeden z hlavních sudích jej odřídí Martin Fraňo a na čarách mu bude pomáhat Jiří Ondráček.

0:01

Utkání právě začalo.

0:32

O první střelu na bránu se postarali Němci. Ehliz ovšem prudkou ranou vyprášil jen výstroj Čiliaka.

1:02

Následně to zkoušel i Seidenberg, avšak ani on nedokázala slovenského brankáře překonat. A tak se hra přelévá na druhou stranu.

1:29

Také Slováci si připsali první ránu mezi tři tyče. Německý gólman však byl připraven a vhazovat se bude po jeho levici.

1:35

Krátce po buly pálil z pravého kruhu Libor Hudáček, ale jeho sražená střela skončila v ochranné síti i díky přispění Niederbergera.

2:06

Slováci ještě poté chvíli okupoval útočné pásmo, ale Němci nakonec touš posunují ven ze třetiny.

2:21

Dávid Buc se následně prohnal do pásma podél levého mantinelu, odkud prudce vypálil příklepem. Jeho pokus ovšem končí v náruči Niederbergera.

2:45

Tatar si dobře nabruslil do střelecké pozice mezi kruhy, nicméně jeho nebezpečná rána byla sražená mimo bránu Německa.

3:13

První přesilovou hru si zahrají Němci. Za podrážení si dvě minuty odpyká Marián Studenič.

3:54

Slovensku se zatím daří eliminovat tlak soupeře a již podruhé v krátké době vyhazují kotouč přes všechny čáry.

4:18

Slováci opět dostali puk ze svého pásma, ale bylo to s tečí domácí střídačky, a tak se bude vhazovat před Čiliakem.

4:43

Ehlizova střela z pravého kruhu minula slovenskou bránu a navíc poté po mantinelu puk vycestoval do neutrální zóny.

5:13

Slováky nyní zastavuje ofsajd, který byl posouzen jako úmyslný. To už je ale Slovensko v plném počtu.

6:15

Kahun s Draisatlem nyní kombinovali v útočném pásmu, až přišlo nahození druhého jmenovaného. Čiliak s ním ale neměl téměř vůbec žádné starosti.

6:40

Po nepovedené střele Jaroše se museli Slováci rychle vracet, ale Marinčin situaci zvládl na výbornou. Po chvíli je hra ale přerušena a vhazování je nařízeno ve středním pásmu.

7:08

Marek Čiliak nyní raději touš přikryl pod lapačku, čímž způsobil buly v obranném třetině Slovenska.

7:52

Krištof dobře zastavil rukou přihrávku vzduchem, ale daleko se s pukem nedostal. Hrát tak mohou opět Němci.

8:02

Jenže Německu se nepovedla rozehrávka a vše končí zakázaným uvolněním, které hru stěhuje zpět před Niederbergera.

8:30

Niederberger si poté bez problémů poradil s další střelou soupeře a hra je tak opět přerušena. Další buly před německým gólmanem.

8:50

Marinčin posléze zkoušel své štěstí hned dvakrát, ale ani jeden z jeho pokusů nezaskočil Niederbergera, jenž zatím drží bezbrankové skóre.

9:24

Také domácí se provinili zakázaným uvolnění při snaze překvapit soupeře dlouhou přihrávkou. Čiliak se tedy bude muset mít na pozoru.

10:15

Daňo dobře nahodil touš do pásma, kde se jej zmocnili jeho spoluhráči. Ti poté také prověřili Niederbergera dalším nahozením, ale německý gólman si připsal opět jistý zákrok.

9:41

Jaroš sice připravil o puk Draisaitla, ale poté vyhodil puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Marka Čiliaka.

10:52

První početní výhodu si vyzkouší i Slovensko. Benedikt Schopper dostává menší trest za nedovolené bránění.

11:07

Německo se ale v úvodu oslabení osvobozuje a posílá kotouč až ke slovenskému brankáři.

11:35

Zajímavá možnost se rýsovala pro Slováky, když se Hudáček dostal v mezikruží k dorážce rány od modré. Niederberger byl ale i nyní připraven.

12.22

Německo ale posléze opět vyhazuje puk ze své třetiny a může na led pustit čerstvé síly.

12:52

Německo rovněž přežilo své oslabení a na první branku tak stále čekáme. Hraje se opět v pěti proti pěti.

15:39

Plachta nyní zůstal chvíli osamocený v mezikruží a hned na něj také směřovala přihrávka. Německý útočník ale ČIliakovu bránu minul.

16:20

Němci si v obranném pásmu nedělají žádné starosti a nyní opět jen posunuli puk do středního pásma.

16:51

Němci znovu vyhodili kotouč pryč ze své třetiny, ale nyní již puk končí na zakázaném uvolnění. Hra se tak znovu přestěhuje před Niederbergera.

16:58

Další ránu vyslali Slováci od modré čáry a před bránou se snažil puk tečovat Pánik. Touš však zasáhnout nedokázal.

17:40

Fehérváry v souboji o puk upadl a poté navíc tělem vychýlil z pozice Čiliakovu bránu. Vhazování před slovenským brankářem.

18:30

Němci znovu trpělivě čekali u červené čáry na svého soupeře a na polovině hřiště dokázali slovenský útok zastavit a vypravit se vstříc Čiliakovi.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:38

Čajkovského nahození od modré čáry se znovu snažili tečovat jeho spoluhráči, avšak i v tomto případě neúspěšně.

20:00

Skončila první třetina.

Je za námi první perioda zápasu, ve které oba celky dobře věděly, jak moc je dnešní duel důležitý. Ani jeden z nich nechtěl udělat výraznější chybu v obraně a soupeři se tak do větších šancí příliš nedostávali. Aktivnějším celkem byli přeci jen Slováci, kteří sice Německo přestříleli ale Niederbergera překonat nedokázali. Uvidíme, zda se gólů dočkáme v druhém dějství.

Střely na bránu po první třetině:

12 - 3

20:01

Začala druhá třetina.

20:30

Ehliz se se svým kolegou dostával do zajímavé pozice, avšak nakonec svým pokusem Čiliaka překonat nedokázal.

20:48

Ehliz poté na druhé straně dobrým obranným zákrokem zastavil dlouhý pas Slováků na útočnou modrou, což byla pro domácí velká škoda.

21:47

Hudáček dobře vybojoval puk pro Fehérváryho, který vypálil od modré čáry. Německý brankář si však s jeho prudkým pokusem poradil.

22:23

Seidenbergovi se jen tak tak povedlo dostat puk ze třetiny, ačkoliv Fehérváry na modré čáře dělal, co mohl.

22:45

Zatím největší šanci duelu měl na svědomí Libor Hudáček, který však ztroskotal na německém brankáři.

23:22

Slováci nyní zatlačili svého soupeře, který měl i teď namále. Buc po prostrčení Lišky pálil z mezikruží a Německo zachránila až levá tyč.

23:54

Tak to je velká rána pro Slováky, jelikož se Němci prosazují hned ze své první velké šance. Eisenschmid krásnou přihrávkou zpoza brány našel mezi kruhy MARCA MICHAELISE, jenž se z ideální pozice nemýlil a překonal Čiliaka. Asistence: Markus Eisenschmid.

24:33

Slováci se ihned pokusili o rychlou odpověď, ale Jarošovo nahození minulo německou svatyni.

25:27

Ladislav Nagy poté neuspěl se svým nahozením a po něm se do touše opřel Fehérváry. Německý brankář se však blýskl dalším povedeným zákrokem.

25:53

Lunte posléze dostal nabito na středu hřiště, avšak Niederberger stále odolává a drží těsný náskok svého týmu.

26:33

Slováci měli nyní problémy v pásmu, ale Sekera nakonec Němce do šance nepustil.

27:22

Další velká smůla pro Slovensko. Osamocený Pánik dostal přihrávku do gólové pozice přes šířku kluziště na pravý kruh, ale ranou z první napálil jen tyč brány přesunujícího se Niederbergera.

28:01

Moritz Seider nyní usedá na trestnou lavici. Německý hokejista dostává dvě minuty za držení a Slovensko si tak zahraje druhou přesilovku.

28:24

Libor Hudáček byl posléze podražen ve svém úniku a bude se znovu vylučovat. Menší trest pro Moritze Müllera.

28:24

Za svůj vzteklý výlev vyfasoval od sudího navíc osobní desetiminutový trest za nesportovní chování Korbinian Holzer.

28:30

Slovensko dvojnásobnou přesilovku využívá bleskovým způsobem. Krátce po buly dostali domácí puk na osu hřiště na ANDREJE SEKERU, který tvrdou dělovkou propálil Niederbergera. Asistence: Erik Černák, Tomáš Tatar.

29:55

Slovensko využívá i pokračující klasickou početní výhodu a velmi rychle tak otáčí stav zápasu. Z rohu kluziště dokázal Pánik posunout touš na LIBORA HUDÁČKA, jenž dokonalou střelou z levého kruhu vymetl horní růžek německé brány. Asistence: Richard Pánik, Tomáš Tatar.

31:18

Slováci jsou po dvou vstřelených gólech při chuti a pokoušejí se o další zářez. Niederberger musel tasit další zákrok a Německo vyhazuje na zakázané uvolnění.

31:30

Černák se krátce po buly ujal puku a vyzkoušel pozornost Niederbergera. Ten hru přerušuje a dává možnost svým spoluhráčům vystřídat.

32:48

Hager nyní zůstal před slovenskou bránou chvíli nekrytý po nahození Seidenberga, ale Čiliak vytáhl výborný zákrok betonem, kterým vyrazil puk do rohu hřiště.

33:15

Jenže Německo bude mít nyní velkou možnost na srovnání. Koch zasáhl vysokou holí svého soupeře a dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.

34:28

Marek Čiliak nyní zachránil Slováky při dvojšanci německého celku. Jeho spoluhráči poté kotouč vyhazují pryč ze třetiny.

35:12

A další vyhození Slovenska. Němci se teď nemohou usadit v útočném pásmu.

35:30

A nepovedlo se jim to ani teď. Touš opět letí přes všechny čáry až za bránu německého výběru.

35:57

Marek Čiliak si poté poradil s ranou z pravého kruhu a hra je přerušena. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

36:15

Slováci ale opět vyhazují. Domácí výběr se zatím velmi zdatně brání.

36:33

Plachta poté tvrdě pálil od modré čáry, ale ani tentokrát nebyl Čiliak podruhé překonán. Slovenský brankář bezpečně ukryl puk ve výstroji.

37:02

Slovensko opět vyhazuje puk přes všechny čáry a vypadá to, že své dlouho oslabení přežije bez úhony.

37:15

Vyloučený Koch naskočil zpátky na led a hraje se tak po čtyřech minutách opět ve vyrovnaném počtu hráčů na obou stranách.

37:32

Slováci se nyní nerozpakovali v útočném pásmu a Studenič okamžitě vypálil. Niederberger však znovu výborně zasáhl.

38:20

Slováci se poté dostali do zajímavé situace, ale jeden z domácích si přihrávku na paty před bránou nedokázal přikopnout na hokejku.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:08

Seidenberg vynikajícím pasem vysunul do sóla Eisenschmida, který ale tváří v tvář Čiliakovi neuspěl. Slovenský brankář nyní sklízí zasloužené ovace.

40:00

Skončila druhá třetina.

I druhá třetina je minulostí. V ní byli opět aktivnější hráči Slovenska, ale byli to právě oni, kdo jako první inkasoval. Z první velké šance totiž poslal Německo do vedení. Marc Michaelis. Slovensko mělo i v prostřední periodě smůlu, jelikož jejich dvě střely zastavila branková konstrukce. Domácí tým se ale přeci jen dočkal gólů. V přesilovce 5 na 3 nejprve srovnal skóre Andrej Sekera a následně využil klasickou početní výhodu o pár chvilek později Libor Hudáček. Slovensko se po vstřelených brankách tlačilo za dalším úspěchem, ale třetí gól nevstřelilo. Němci posléze nevyužili ani dlouhou čtyřminutovou přesilovku a jelikož v poslední minutě neuspěl se svým sólem Eisenschmid, tak si Slováci odnáší do kabin těsný náskok.

Střely na bránu po dvou třetinách:

28 - 11

40:01

Začala třetí třetina.

40:30

Marinčin pěknou střelou z pravého kruhu prověřil Niederbergera, jenž pokus slovenského hráče výborně vyrazil svou vyrážečkou.

41:50

Slovensko nyní poslalo puk na zakázané uvolnění a vhazování je tedy nařízeno před Čiliakem.

41:55

Domácí nyní nepustili ke střele jednoho z Němců na pravém kruhu a posléze dostali touš ze své třetiny alespoň do neutrální zóny.

42:46

Němci si poté nerozuměli v obranném pásmu a nabízejí tak Slovákům vhazování v jejich obranném pásmu. Hosté navíc nemohou střídat.

43:01

Německo vyhrálo buly a Plachta prchá jako jediný na střídačku. Jeho spoluhráči to nestihli a musí se bránit tlaku Slovenska.

44:25

Yasin Ehliz se provinil proti pravidlům a sudí německého hokejistu vylučují na dvě minuty za držení.

44:49

Německo se ale zatím velmi dobře brání a podruhé vyhazuje puk ze svého obranného pásma.

45:16

Černákův projektil od modré čáry Niederberger dobře viděl a lapačkou vyrazil kotouč do rohu.

45:41

Marinčin ještě udržel pásmo pro Nagyho, avšak ten nedokázal zakončit a hosté vyhazují puk do bezpečí.

46:19

Šance pro Slováky na třetí gól. Jenže domácí nedokázali z mezikruží dorazit puk za Niederbergera po jeho úspěšném zákroku.

46:25

Německo hraje v plném počtu a může se pokusit o vstřelení vyrovnávací branky.

47:29

Seidenberg posléze vypálil velmi nebezpečně, ale bránu Čiliaka minul. Slovenský brankář si tedy nyní další zákrok do statistik nezapíše.

48:22

Černák po svém nápřahu od modré sice rozvlnil síť, ale krátce poté, co vypustil z hole svůj projektil, bylo pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti Niederbergera.

48:59

Sekera nyní nevyhodil kotouč a Německo tak může pokračovat v okupaci slovenského pásma.

49:36

Draisaitl hledal po mantinelu přihrávkou Kahuna, avšak tomu puk přeskočil hokejku a Slovensko vyváží touš pryč.

50:14

Michaelis se nyní dral do šance přes domácí beky, ale ti jej stačili čistým způsobem zastavit.

50:58

Liška posléze dostal puk před bránu, kde se jeho spoluhráči snažili dorážet. Niederberger však výborně zasáhl svými betony.

51:40

Jeden z německých beků nyní upadl u mantinelu, čehož využil Krištof. Tedy alespoň k přihrávce před bránu, kde si již Niederberger poradil a puk přikryl.

52:20

Slovákům se zatím daří přerušovat útočné snahy Němců, kteří se nemohou dostat do nějakého vytrvalejšího tlaku.

52:57

A opět je kotouč ve středním pásmu a Němci tak musí začít s dalším atakem až ze své poloviny.

53:38

Dost možná jedna z posledních šancí pro Němce. Ladislav Nagy za svůj zákrok u mantinelu dostává 2 minuty za vražení na hrazení + desetiminutový osobní trest.

53:38

Seider musí být podpírán německými lékaři, aby se vůbec dostal z ledu. Hostující hráč zřejmě v tomto duelu dohrál a putuje do kabin.

53:45

Slovensko hned v úvodu oslabení získalo puk a posílá je přes všechny čáry za německou bránu.

54:27

Draisaitlovu nabídku před bránu nezužitkoval Hager a Slováci se po chvíli opět osvobozují.

55:05

A další vyhození Slováků. Němci se musí pro puk vracet za svou bránu, odkud rozjedou další útočnou akci.

55:35

Eisenschmid vypálil sice tvrdě z levého kruhu, ale trefil jen bránícího Jaroše. Slováci poté opět puk odpalují pryč.

55:38

Slovenský výběr přežil důležité oslabení a hraje opět v plném počtu.

56:46

Daňo ještě prostrkával kotouč na svého kolegu na útočné modré, ale nakonec je Slovensku pískán ofsajd. Buly je tedy nařízeno v neutrální zóně.

57:12

Niederberger vyráží na střídačku a Německo to zkouší v 6 mužích v útočném pásmu.

57:15

Draisaitl nepříjemným bekhendem prověřil Čiliaka, ale ten jeho ránu zastavil svým ramenem. Slováci poté situaci již zvládli a dostali touš do rohu.

57:35

Postavení útočícího hráče v brankovišti je pískáno Němcům a vhazovat se bude ve středním pásmu. Niederberger se vrací do brány a hosté si berou oddechový čas.

57:48

Niederberger ale opět míří na střídačku a je tady další hra bez brankáře německého týmu.

58:08

Němcům se risk bez gólmana vyplatil a je vyrovnáno. Seidenberg nabil skvěle na Ovečkinovu pozici MARKUSI EISENSCHMIDOVI, který se do puku opřel z první a krásnou ranou o břevno srovnal. Asistence: Yannic Seidenberg, Dominik Kahun.

59:33

Tak to je obrovský šok pro domácí. LEON DRAISAITL si nabruslil do prostoru pravého kruhu a parádní střelou přes obránce překonává Marka Čiliaka. Němci tak během krátké chvíle otáčejí skóre ve svůj prospěch. Asistence: Frederik Tiffels.

59:33

Slovensko si okamžitě vyžádalo oddechový čas, ale času už jim příliš nezbývá.

59:39

Zakázané uvolnění Němců stěhuje hru do jejich obranné třetiny a Čiliak míří na střídačku.

59:55

Sekera pálil od modré čáry, avšak oba jeho pokusy zastavili bránící Němci, kteří tento duel již zvládnou.

60:00

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Po bezbrankové první třetině přišla perioda druhá, ve které se jako první prosadili Němci. Marc Michaelis dokázal z první šance svého týmu poprvé překonat Čiliaka. Jenže domácí za necelou minutu a půl otočili skóre. Nejprve přesilovku pět na tři srovnal Andrej Sekera a po něm klasickou početní výhodu využil i Libor Hudáček. Následně to dlouho vypadalo, že si domácí svůj náskok pohlídají, ale necelé dvě minuty před koncem vyrovnal při risku bez brankáře nádhernou ranou Markus Eisenschmid. Když už bylo prodloužení blízko, tak si po Marinčinově ztrátě vzal puk pro sebe Leon Draisaitl, jenž svižnou střelou z pravého kruhu dokonal šokující obrat a Němci tak slaví výhru 3:2, čímž se opravdu hodně přiblížili čtvrtfinálové účasti.