Kanadská párty v Ostravě. Fanoušci, kteří kvůli hokeji přeletěli svět, oslavují zlato

Na juniorském šampionátu hokejistů v Ostravě a v Třinci nebyla nouze o půvabné fanynky.
Šampionát hokejistů do 20 let v Ostravě a v Třinci byl plný skvělých momentů na ledě a také krásných úsměvů na ochozech. Kanadské mužstvo přiletěly podpořit nejméně dvě tisícovky fanoušků a fanynek.
O půvabné slečny nebyla na tribunách nouze.
Kanaďané ve skupině porazili USA, pak utrpěli těžký debakl 0:6 proti Rusku, ale po výhrách nad Němci a Čechy postoupili z prvního místa. Ve čtvrtfinále si lehce poradili se Slováky a v semifinále narazili na Finy.
Proti reprezentaci Suomi měly javorové listy drtivý nástup a nakonec zvítězily hladce 5:0. Brankář Justus Annunen (na snímku) se svou družinou nekladl příliš velký odpor.
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek
5. 1. 2020 23:20
Hokejoví příznivci z Kanady na přelomu roku zaplavili Ostravu. Na mistrovství světa juniorů pilně povzbuzovali své oblíbence a zároveň se na stadionu výborně bavili. Prohlédněte si fotografie ze semifinále Kanady proti Finsku a finále proti Rusku.
 

Právě se děje

před 54 minutami

USA zvažují, že zpomalí stahování vojáků z Afghánistánu. Vede je k tomu postup Tálibánu

Americká armáda oznámila, že uvažuje o zpomalení tempa stahování svých vojáků z Afghánistánu kvůli novým územním ziskům, jež v poslední době zaznamenalo povstalecké hnutí Tálibán. Podle serveru BBC to oznámil mluvčí Pentagonu John Kirby, podle nějž nicméně stále platí, že poslední americký voják ze země odejde k 11. září. Zvláštní zmocněnkyně OSN pro Afghánistán dnes prohlásila, že Tálibán od května ovládl 50 z celkových 370 okrsků v Afghánistánu.

"Situace v Afghánistánu se neustále mění s tím, jak Tálibán podniká útoky a nájezdy na správní místa okrsků. Pokračují také násilnosti, kterých je příliš," řekl Kirby. "Pokud bude nutné upravit tempo nebo rozsah stahování, v jakýkoliv den i týden, tak si chceme ponechat možnost to udělat," dodal s tím, že americká armáda situaci každodenně vyhodnocuje.

Koalice vedená Američany odstranila režim Tálibánu v Afghánistánu v roce 2001 krátce po teroristických útocích v New Yorku a ve Washingtonu z 11. září téhož roku. Tálibán tehdy poskytoval útočiště Usámovi bin Ládinovi a dalším čelným postavám teroristické sítě Al-Káida, která útoky provedla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy