Kanadská párty v Ostravě. Fanoušci, kteří kvůli hokeji přeletěli svět, oslavují zlato

Na juniorském šampionátu hokejistů v Ostravě a v Třinci nebyla nouze o půvabné fanynky.
Šampionát hokejistů do 20 let v Ostravě a v Třinci byl plný skvělých momentů na ledě a také krásných úsměvů na ochozech. Kanadské mužstvo přiletěly podpořit nejméně dvě tisícovky fanoušků a fanynek.
O půvabné slečny nebyla na tribunách nouze.
Kanaďané ve skupině porazili USA, pak utrpěli těžký debakl 0:6 proti Rusku, ale po výhrách nad Němci a Čechy postoupili z prvního místa. Ve čtvrtfinále si lehce poradili se Slováky a v semifinále narazili na Finy.
Proti reprezentaci Suomi měly javorové listy drtivý nástup a nakonec zvítězily hladce 5:0. Brankář Justus Annunen (na snímku) se svou družinou nekladl příliš velký odpor.
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek
5. 1. 2020 23:20
Hokejoví příznivci z Kanady na přelomu roku zaplavili Ostravu. Na mistrovství světa juniorů pilně povzbuzovali své oblíbence a zároveň se na stadionu výborně bavili. Prohlédněte si fotografie ze semifinále Kanady proti Finsku a finále proti Rusku.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy