Myslel jsem, že Hadamczik je víc osobnost, říká manažer Lva

Adam Sušovský Adam Sušovský
31. 1. 2013 10:50
Lev Praha přijde během reprezentační přestávky pravděpodobně o 14 hokejistů. Vedení klubu si uvědomuje, že to může ovlivnit sezonu a neví, jak bude tým trénovat.
Mezi Aloisem Hadamczikem a Lvem Praha panují neshody.
Mezi Aloisem Hadamczikem a Lvem Praha panují neshody. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - K původně dvanácti reprezentantům v kádru HC Lev Praha po včerejším vítězném utkání s Čechovem přibyli další dva. Pro pražský klub, který v závěru sezony bojuje u účast v play off KHL, je to velká komplikace.

Reprezentační povinnosti si budou plnit i Švéd Richard Gynge a Fin Sami Lepistö.

Žádný z jiných klubů v KHL nezasáhne reprezentační přestávka tak moc, jako pražského Lva - čtěte zde.

Lev bude muset všechny hráče podle regulí Mezinárodní hokejové federace IIHF uvolnit.

Během reprezentační přestávky tak trenérovi Václavu Sýkorovi bude k dispozici jen torzo týmu, ze kterého na tréninku s bídou složí dvě formace.

Hráči se rozhodnou sami, zda pojedou

"Odejde nám čtrnáct hráčů. To jsou kompletní tři pětky. Je to nepříjemné, ale nechceme dělat problémy. Je to na rozhodnutí každého hráče. Dnes jsme klukům ale řekli, aby se rozhodli co nejdříve, abychom věděli, kolik jich budeme mít během přestávky k dispozici," řekl včera novinářům generální manažer klubu Normunds Sejejs.

Sejejs se tím zároveň vyjádřil k výrokům trenéra české reprezentace Aloise Hadamczika. Ten na včerejší tiskové konferenci narážel na fakt, že si Lev Praha nepřál, aby jeho hráči reprezentovali.

"Když nominují hráče v Rusku, tak si tamní manažeři vůbec nedovolí proti tomu jít. Pan Speychal, majitel Lva, je hrdý na to, že jeho hráči reprezentují, ale manažer Sejejs byl striktně proti tomu, abych hráče povolal," řekl Hadamczik na nominační tiskové konferenci.

Myslel jsem, že je Hadamczik osobnost

"Pan Hadamczik měl původně na papíře devět našich hráčů. Poprosil jsem ho proto, a to je podle mého úplně normální věc, aby si jich nebral tolik. Nás čeká důležitá část sezony a řada hráčů je po zranění, nebo léčí šrámy," prozradi Sejejs.

Hadamczik sice ustoupil a z původních devíti jmen si v kádru Lva ukázal na pět, Sejejse ale mrzelo, že jeho slova vyzněla proti pražskému klubu.

"Opravdu jsem si myslel, že trenér takové reprezentace, jako je ta česká, je určitá osobnost a to, o čem se bavíme mezi čtyřma očima, zůstane mezi námi. Ne, že to bude plácat po tiskových konferencích. Nechci, abychom vypadali, že děláme problémy. S reprezentací do křížku rozhodně nepůjdeme. Nikdy jsem neměl problém s tím, že naši hráči reprezentují Českou republiku," dodal Sejejs.

Slováci neustoupili, Finové ano

Vedle českého výběru budou další čtyři hráči Lva reprezentovat Slovensko. Sejejs včera přiznal, že ani tam nenašel pro situaci pražského klubu pochopení.

"Poslali nám žádost o čtyři hráče, my jim poslali odpověď a prosbu, že bychom chtěli, aby zůstali s námi a trénovali v Praze. No a oni poslali nazpátek regule IIHF," popsal Sejejs.

"Nejlépe se k nám zachovala finská reprezentace. Volal mi sám osobně Jari Kurri a ptal se mě na Sami Lepistöeho. Když viděl v jaké jsme situaci, řekl, že to chápe a domluvíme se po sérii domácích zápasů. Nakonec jsme se domluvili tak, že Sami zřejmě pojede," doplnil Sejejs.

Lev tak z kraje příštího týdne přijde o čtrnáct opor. Jmenovitě o Čechy Jakuba Krejčíka, Jakuba Nakládala, Ondřeje Němce, Jiřího Novotného a Petra Vránu, Slováky Juraje Mikuše, Juraje Mikúše, Marcela Hossu a Tomáše Surového, Švédy Niklase Danielssona a Richarda Gyngeho, Lotyše Martinse Cipulise a Alexandrse Niživijse a Lepistöeho.

Tréninky se Spartou nebudou

"Dělá nám to velké starosti. Vypadá to, že se nám tým rozuteče do světa a my budeme trénovat ani ne se dvěma pětkami," trápilo včera trenéra Sýkoru.

V úvahu nepřipadá možnost, že by Lev spojil své tréninky se Spartou, kterou se Lvem spojuje stejná vlastnická struktura.

Sejejs nechce zasahovat do přípravy extraligového klubu před play off. Pravděpodobně ale doplní tým několika hráči z její juniorky.

"Asi to tak uděláme. Máme tam pár kluků vyhlídnutých a dáme jim šanci. Je to pro nás zároveň možnost si ty hráče vyzkoušet pro příští sezonu, do které budeme zase potřebovat vzhledem k reglementům KHL mít na soupisce několik juniorů," řekl Sejejs.

Novotný: Reprezentace je čest

K dispozici navíc možná zůstane Sýkorovi Danielsson, který zvažuje, že by nakonec reprezentovat Švédsko odmítl. V minulém týdnu se mu totiž narodil syn, a proto možná zůstane se svou manželkou v Praze.

Další hráči o tom, že by reprezentovat nejeli, neuvažovali.

"Jsme Češi a je to pro nás čest. Odmítat reprezentaci by bylo špatné, všichni pojedeme," řekl kapitán Lva Jiří Novotný.

"Mluvili jsme s klukama o variantě, že bychom se soustředili na Lva. Pro každého je ale reprezentace čest a mně osobně vždycky i herně pomohla. Nebylo důvod odmítat," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy