Kuriozní góly pomohly Brnu, Třinec v nájezdech srovnal

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 3. 2012 21:39
Brno - Kladno 5:3, Zlín - Třinec 3:4 sn.

Praha - Hokejisté Brna jsou blízko postupu do čtvrtfinále extraligového play off. Kladenského soupeře totiž porazili také ve druhém domácím utkání, tentokrát 5:3, a k celkovému triumfu jim stačí vyhrát jediný zápas.

Naopak Zlín svůj druhý duel na vlastním ledě proti Třinci k vítězství nevyužil, Ocelářům se po výhře 4:3 po samostatných nájezdech podařilo stav série srovnat na 1:1.

Série pokračují v sobotu na ledě Kladna a Třince

Zlín díky Leškovi porazil Třinec, lépe začala i Kometa
Je tu play off. Rozhodnou diváci nebo Jágr na telefonu?

Znovu vyprodaná Kajot aréna viděla zajímavý a dramatický hokej, navíc však také nebývalé množství podivných gólů.

Na 2:1 domácí zvyšovali, když Jakub Svoboda nastřelil ze strany puk před bránu a za Cháberova záda jej i přes nešetrné sražení od protihráče umístil jeho jmenovec Tomáš.

Podobně se trefili i hosté, jen nahození od mantinelu srazil do brány soupeř.

Korunu všemu nasadila situace ze 34. minuty. Patera ve vlastním obranném pásmu vyhrál buly tak nešťastně, že kotouč poslal do brusle spoluhráče Lepina, od níž putoval do vlastní brány. Za střelce branky byl označen Petrovický, který šel proti Paterovi na zmíněné vhazování.

Moravané si vítězství pojistili až deset vteřin před koncem, kdy na konečných 5:3 zvýšil do prázdné brány Čermák.

Třinec vedl ve Zlíně po úvodní třetině už 3:1, ovšem nakonec dvougólový náskok neudržel. Po druhém gólu Veselého a vyrovnávací trefě Linharta necelé dvě minuty před koncem dospělo utkání až k samostatným nájezdům. V nich se jako jediný prosadil Hořava, a tak Slezané přece jen jedno vítězství na ledě Zlína ukořistili.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
7. L. Čermák (Kováčik), 19. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Divíšek), 34. Petrovický, 42. Erat (Malec, Holec), 60. L. Čermák (Divíšek) - 5. Kuchler (Patera, J. Drtina), 26. Eberle, 58. Hovorka (Patera, Bicek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Němec, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Jaroslav Svoboda, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Kladno: Chábera (21. Cikánek) - Kameš, J. Drtina, Lepine, David Růžička, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Dragoun, Hovorka, Kalla - Eberle, Lukáč, M. Látal - Valský, Hluchý, Bílek. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)
4. Veselý (Holík), 24. Veselý (Leška, Holík), 59. Linhart (Köhler) - 6. Orsava (Hrabal), 18. Hrňa (Polanský), 20. Adamský (Peterek, D. Květoň), rozhodující sam. nájezd M. Hořava. Rozhodčí: Homola, Hradil - Bláha, Jindra. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4642. Stav série: 1:1.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter - Varaďa, Bonk, Kůrka - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - McGregor, Ostřížek, Orsava. Trenéři: Tlačil a Janků.