Červenkovy body na výhru a postup stačily, Kovářovy nikoliv

Aktualizováno 11. 3. 2014 21:16
Nejlepší nahrávač základní části KHL Jan Kovář si připsal v třetím duelu osmifinále play off dvě asistence, jeho Magnitogorsk však poprvé v sérii s Vladivostokem prohrál
Roman Červenka - ilustrační foto.

Moskva - Český útočník Roman Červenka pomohl gólem a dvěma asistencemi hokejistům Petrohradu ke čtvrtému vítězství nad CSKA Moskva, kterým si jeho tým jako první zajistil postup do čtvrtfinále Gagarinova poháru.

Reportáž ze zápasu Medveščak vs. Lev Praha naleznete ZDE!

Petrohrad předvedl impozantní obrat

Petrohrad přitom v Moskvě ve čtvrtém osmifinálovém duelu prohrával ještě na začátku 54. minuty 2:4. Pak však snížil hvězdný Ilja Kovalčuk a v předposlední minutě při power play poslal zápas do prodloužení Červenka.

Český střelec, jenž asistoval u dvou předchozích gólů, se dorážkou do odkryté branky prosadil potřetí v sérii a s osmi body se dostal do čela tabulky produktivity play off.

Zápas a celou sérii ukončil ve čtvrté minutě nastavení další dorážkou, kterou musel potvrdit videorozhodčí, petrohradský útočník Alexej Ponikarovskij.

Také souboj v Jaroslavli rozhodovalo prodloužení

V prodloužení vyvrcholil také čtvrtý duel mezi Jaroslavlí a obhájcem titulu Dynamem Moskva. Lokomotiv vyhrál i druhý domácí zápas, tentokrát 3:2 po trefě Mikelise Redlihse z první minuty druhého nastavení, a srovnal stav série na 2:2. Dynamu nebyla nic platná branka Marka Kvapila.

Dokonce až v třetím prodloužení skončil zápas v Nižním Novgorodu, kde ve 114. minutě rozhodl o vítězství 2:1 hostující Ufy Alexandr Stěpanov. Salavat Julajev díky tomu snížil na 1:2.

Nejlepší nahrávač základní části KHL Jan Kovář si připsal v třetím duelu osmifinále dvě asistence, jeho Magnitogorsk však poprvé v sérii s Vladivostokem prohrál. Admiral zvítězil 4:3 v druhém prodloužení a snížil stav série na 1:2 na zápasy.

V prodloužení už Magnitka kontrovat nemohla

Magnitogorsk ve Vladivostoku třikrát ztrácel a pokaždé dokázal vyrovnat, v prodloužení už ale vzhledem k systému náhlé smrti tuto možnost nedostal. Zápas ukončil v 86. minutě druhým gólem v utkání Ilja Zubov.

Porážku dnes musel skousnout také starší z bratrů Kovářů brankář Jakub, jehož Jekatěrinburg je už v kritické situaci. Avtomobilist podlehl doma Astaně 1:2 a prohrává na zápasy 0:3.

Novosibirsk deklasoval 7:1 Kazaň a ujal se vedení v sérii 2:1. Utkání nedohrál český obránce Sibiru Josef Hrabal, který odstoupil po první třetině kvůli nespecifikovanému zranění.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 3. zápasy:

Vladivostok - Magnitogorsk 4:3 v druhém prodl. (za hosty Kovář 0+2), stav série 1:2; Novosibirsk - Kazaň 7:1, stav série 2:1; Jekatěrinburg - Barys Astana 1:2, stav série 0:3; Nižnij Novgorod - Ufa 1:2 v třetím prodloužení, stav série 2:1.

Západní konference - 4. zápasy:

CSKA Moskva - Petrohrad 4:5 v prodl. (za hosty Červenka 1+2), konečný stav série 0:4; Jaroslavl - Dynamo Moskva 3:2 v druhém prodl. (za hosty Kvapil 1+0), stav série 2:2; Dinamo Riga - Doněck 1:4 (za hosty Kašpar 0+1), stav série 1:3.

Pohár naděje - kvalifikace - 2. zápasy:

Chanty-Mansijsk - Chabarovsk 1:1, první zápas 4:2, postoupil Chanty-Mansijsk, Nižněkamsk - Novokuzněck 2:1 (za domácí Netík 1+0), první zápas 3:1, postoupil Nižněkamsk.