Lvi dobyli podruhé horký záhřebský led a postoupili

11. 3. 2014 21:52
Lev Praha je ve čtvrtfinále KHL. Chorvatský Záhřeb český celek vyřídil ve čtyřech zápasech a bude čekat na příštího soupeře.
Hokejisté Lva mohou slavit třetí výhru nad Záhřebem.
Hokejisté Lva mohou slavit třetí výhru nad Záhřebem. | Foto: CPA Eduard Erben

Záhřeb - Hokejisté pražského Lva jako druhý tým postoupili do čtvrtfinále play off ruské KHL, když po výhře 3:2 smetli Medveščakem Záhřeb hladce 4:0 na zápasy.

Zápas Medveščak vs. Lev Praha jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Hosté vedli po celý zápas, domácí ale ve třetí části hodně přitopili pod pověstným kotlem a dvakrát snížili na rozdíl jediné branky. Na vyrovnání, či obrat ale nedosáhli i navzdory tomu, že si hladce vydlážděnou cestu Lev komplikoval v závěru smolně sám.

Ostatní úterní výsledky play off KHL naleznete ZDE!

Lev byl lepší, Kapanen navíc zranil Cheechaa

Hosté byli od začátku podstatě lepší tým, který diktoval tempo zápasu a prvních patnáct minut soupeři v podstatě ani nepůjčili puk. Výsledkem byl dvoubrankový náskok po krásných trefách Mataie a Mäenpäy.

Zaražený Medveščak hrozil jen v přesilových hrách, jenže na konci druhé třetiny tu klíčovou - téměř dvě minuty dlouhou početní převahu pět na tři - promrhal.

Útok chorvatského celku pak dostal citelného oslabení v polovině zápasu. Niko Kapanen totiž tvrdým zákrokem u mantinelu zlikvidoval nejnebezpečnějšího útočníka soupeře Jonathana Cheechaa a Medveščak si bez něj neporadil ani s následnou pětiminutovou přesilovkou.

Domácí nastartovala obrovská chyba Vehanena

Vše nasvědčovalo tomu, že podráždění Chorvaté už v závěru neseberou dost sil na zvrat, ale nakopl je kuriózní gól a obrovská chyba brankáře Vehanena, který neodhadl odraz puku a propustil za svá záda třináct minut před koncem nahození Letanga z poloviny hřiště. Bylo to 1:2 a Medvědů byl rázem plný led.

Hned po buly Vehanen zlikvidoval dvě nebezpečné dorážky, ale hned z protiútoku o minutu později vrátil pražskému týmu klid schovanou střelou do vinglu po nenápadné akci David Ullström.

Ani tady se ale zápas ještě nezlomil. Čtyři minuty před koncem, když už rozehrávku domácích doprovázela křeč na hokejkách, si Vehanen vybral další smolný moment. Ellisonova střela z pravého kruhu by nejspíš mířila mimo, jenže těsně před finským gólmanem srazil puk za jeho záda tečí vlastní obránce Oystrick.

Dom Sportova, kde Medveščak hraje své domácí zápasy, byl rázem na nohou a Lev pod drtivým tlakem. Ten v závěru vygradoval při power play umocněné vyloučením Ševce, tvrdé rány od modré ale míjely bránu a Lev začal slavit historicky první možný postup do čtvrtfinále.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy, Západní konference - 4. zápas:

Medveščak Záhřeb - HC Lev Praha 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Letang (Kane), 56. Ellison (Linglet) - 6. Matai (Cingel, Nakládal), 16. Mäenpää (Oystrick, Thörnberg), 48. Ullström (Novotný). Rozhodčí: Olenin, Kadyrov - Šeljanin, Sivov. Vyloučení: 5:6, navíc Kapanen (Lev Praha) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6500. Konečný stav série: 0:4.

Záhřeb: Dekanich - Popovic, Martinovic, Švarný, Foster, Katic, Letang, O'Connor - Ellison, Murley, Thomas - Cheechoo, Vesce, Linglet - Glumac, Jessiman, Ryan - Bjorkstrand, Murray, Kane - Nyström. Trenér: Mark French.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal, Gragnani - Azevedo, Novotný, Ullström - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Zackrisson - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.