Kouč dvacítek Přerost zkolaboval, odvezli ho do nemocnice

Adam Sušovský Sport Adam Sušovský, Sport
Aktualizováno 6. 1. 2015 7:30
Trenér české hokejové reprezentace do 20 let Miroslav Přerost dnes v Torontu zkolaboval a musel být transportován do nemocnice.
Miroslav Přerost.
Miroslav Přerost. | Foto: Tomáš Liška

Toronto - Trenér české hokejové reprezentace do 20 let Miroslav Přerost dnes v Torontu zkolaboval a musel být transportován do nemocnice. Uvedl to deník iSport.

Podle jeho informací se Přerostovi kolem poledne kanadského času udělalo nevolno a skončil v nemocnici. Tam prý podstoupil podrobná vyšetření, dostal infuzi a ještě večer se vrátil k týmu na hotel. V úterý by měl odletět podle plánu zpět do České republiky.

Podle všeho je to následek ostré kritiky, která se na jeho hlavu po neúspěchu dvacítky na turnaji snesla. Šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král ji v reakci pro server hokej.cz označil za nechutnou.

"Dvacítka nepostoupila do semifinále mistrovství světa, což jsme si přáli. Je to neúspěch. Ale pořád jde o sport. Jestliže se kritika dostane do podobné roviny, je to nepřijatelné a nechutné! Zpráva, že trenér Přerost skončil v nemocnici, mě velice zasáhla," konstatuje šéf českého hokeje.

"Moc o sobě nevěděl, nevypadal dobře"

„Udělalo se mu fyzicky zle. Zkolaboval, museli jsme přivolat sanitku. Moc o sobě nevěděl, vůbec nevypadal dobře. Pořád o něj mám velký strach. Doktoři nás ale ujišťovali, že je v dobrých rukou a že všechno bude zase v pořádku," cituje iSport šéftrenéra hokejového svazu Slavomíra Lenera, který je také v Torontu.

Český tým na šampionát, který v těchto dnech vrcholí, odjížděl jako jeden ze spolufavoritů. Po matných výsledcích ve skupině si zajistil postup do čtvrtfinále až výhrou nad Ruskem v posledním zápase, nicméně následně proti papírově výrazně slabšímu Slovensku selhal a prohrál 0:3.

Přerost pak ohlásil, že na postu kouče končí. „Definitivně končím, mrzí mě, že jsme nedošli do semifinále, jsem úplně vyčerpaný,“ prohlásil přímo v dějišti šampionátu trenér. Doma už ho ale tvrdě kritizovala řada expertů, mezi nimi například Jaroslav Holík.

Holík: Přerost nerozumí hokeji. Za pět let nepředvedl nic - čtěte ZDE

Lener: Zachu nečtu, nedělá mi to dobře

Servítky si nebral ani Pavel Zacha starší, otec jednoho z nejlepších českých hráčů na turnaji. „Ze všeho na mě sálala obrovská arogance moci. Arogance vůči hráčům, rodičům, vůči všem mimo realizační tým,“ napsal mimo jiné na svém webu. Lener toto odsoudil.

Arogance moci? Zacha popisuje, jak se dělá nominace na MS - čtěte ZDE

Sám to nečtu, protože mi to nedělá dobře. Nevím, do jaké míry to je od pana Zachy fér, nebo není, každý má dneska právo se vyjádřit. Ale myslím, že už to přerůstá za hranici fair play a sportu jako takového. Věci z kabiny se nevynášejí ven. Jakmile se to stane, tak je to špatně. Co si trenér řekne s hráči, musí zůstat tam. Mohl jsem trénovat s velikány jako Pavel Wohl, byl jsem s Ivanem Hlinkou, v cizině. A tahle zásada vždycky platila. Tohle už překročilo meze a není to dobře,“ vyjádřil se pro Sport proti Zachově komentáři Lener.

Lenerovi vadí, že média Zachu citují

Zacha zveřejnil ostrý text směrem k Přerostovi v neděli večer na svých stránkách, dnes jej citovala všechna česká média. Lener serveru hokej.cz potvrdil, že to Přerosta zasáhlo. "Přestože Míra tvrdí, že nečte vyjádření médií, tak se k němu z různých úhlů dostanou. Nese to velice těžce," konstatoval.

"Co mi strašně vadí, je, že jedinci jako pan Zacha starší dostávají takový prostor v médiích. Nebo si ho sami vytvářejí. A neskutečně negativně vedou kampaň proti hokeji jako takovému," uvedl Lener.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy