Jágr zajistil Devils další výhru a je blízko rekordu NHL

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 30. 10. 2013 6:15
Jaromír Jágr svým třetím gólem v tomto ročníku NHL zajistil New Jersey výhru 2:1 nad Tampou Bay, a tím i třetí vítězství v sezoně.
Jaromír Jágr se svým 119. vítězným gólem v NHL přiblížil rekordu Gordie Howeho. | Video: NHL.com

Newark - Jaromír Jágr svým třetím gólem v tomto ročníku NHL zajistil New Jersey výhru 2:1 nad Tampou Bay, a tím i třetí jeho vítězství v sezoně.

Jágr, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, vstřelil už 119. vítězný gól v soutěži a osamostatnil se v historické tabulce na druhém místě před Philem Espositem. Na vedoucího Gordie Howeho mu pak chybějí už jen dva vítězné góly.

"Díval jsem se, jak Esposito v roce 1972 hrál. Na živo ne, protože jsem se tehdy akorát narodil, ale sledoval jsem záznamy," řekl Jágr.

"Neunavím se, dávám góly ve třetí třetině"

Prý ani nevěděl, že slavného hráče překonal. "Já jsem rád, že alespoň jeden rekord už mám (za góly v prodloužení). Všechny ostatní totiž má Wayne Gretzky," doplnil.

"Myslím, že moje tělo je tak nastavené a moc se neunavuje. Proto dávám hodně branek ve třetí třetině a proto také mám tolik vítězných gólů," dodal Jágr.

Dnes přitom Jágr vstřelil inkriminovaný gól ve 31. minutě, když zvyšoval na 2:0 poté, co ve 22. minutě otevřel skóre v oslabení po přihrávce Patrika Eliáše Adam Henrique.

Eliáš odehrál 1100. zápas v soutěži

Na obranné modré vypíchl kotouč hostujícímu kapitánovi Martinu St. Louisovi a sólový únik zakončil přesnou ranou nad pravé rameno brankáře Bena Bishopa.

Jednačtyřicetiletý český útočník si tak připsal jubilejní desátý bod v sezoně, pro o čtyři roky mladšího Eliáše, který nastoupil ke svému 1100. utkání v NHL, to byl sedmý bod v sezoně (3+4).

Ve 36. minutě sice v přesilovce snížil svým devátým gólem v sezoně Steven Stamkos, vyrovnat už se však Bleskům nepodařilo.

Tampa Bay tak přišla o první místo ve Východní konferenci, naopak Devils navázali na předchozí výhru v Bostonu a po špatném začátku se pomalu drápou tabulkou Konference nahoru.

Ottawa promrhala v Chicagu vedení 4:2

V úterních duelech se trefil i útočník Ottawy Milan Michálek, který navíc ke své trefě na ledě Chicaga přidal i jednu asistenci a na kontě tak má osm kanadských bodů (3+5).

Ottawa sice ve 32. minutě gólem na 4:2 vyhnala brankáře Nikolaje Chabibulina z brány, dobře rozehraný zápas však k výhře nedotáhla. Kapitán Chicaga totiž čistým hattrickem skóre otočil a Blackhawks nakonec vyhráli 6:5.

Ještě o jeden kanadský bod více než Jágr (6+5) má na svém kontě jeho někdejší kladenský spoluhráč Tomáš Plekanec, který jednou asistencí pomohl Montrealu k výhře 2:1 nad Dallasem.

Plekanec tak navázal na svou trefu z pondělního duelu na ledě NY Rangers a dal si další dárek ke čtvrtečním třicetinám.

Pavelec a spol. přišli o body v závěru

Smolně skončil zápas pro hokejisty Winnipegu na ledě St. Louis. Jets ještě minutu před koncem třetí třetiny drželi remízu 2:2, jenže přesně v čase 59:00 překonal v přesilovce brankáře Ondřeje Pavelce útočník Alexander Steen.

Jets tak nebylo k ničemu ani 30 úspěšných Pavelcových zákroků.

NY Islanders - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Branky: 24. Clutterbuck, 40. Regin - 13. Kreider, 45. McDonagh, 54. Pouliot. Střely na branku: 24:24. Diváci: 16.170.

Philadelphia - Anaheim 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky: 4. Read, 17. Lecavalier - 42. a 56. Palmieri, 37. Cogliano. Střely na branku: 28:37. Diváci: 19.615.

Montreal - Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 13. Bournival (Plekanec), 33. Bourque - 38. Eakin. Střely na branku: 24:27. Diváci: 21.273.

New Jersey - Tampa Bay 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 22. Henrique (Eliáš), 31. Jágr - 36. Stamkos. Střely na branku: 22:17. Diváci: 13.501.

Chicago - Ottawa 6:5 (1:1, 2:3, 3:1)

Branky: 35., 42. a 50. Toews, 7. a 55. Shaw, 28. Hossa - 19. M. Michálek, 27. Turris, 31. Corvo (M. Michálek), 32. Zibanejad, 55. Z. Smith. Střely na branku: 40:37. Diváci: 21.123.

St. Louis - Winnipeg 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 7. Morrow, 45. Pietrangelo, 59. Steen - 12. Wheeler, 51. Little. Brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 33:23. Diváci: 15.287.

Edmonton - Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 2. a 29. Kessel, 22. Van Riemsdyk, 47. Kadri. Střely na branku: 43:26. Diváci: 16.839.

Phoenix - Los Angeles 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 39. Morris, 40. Doan, 46. Chipchura - 57. Stoll. Střely na branku: 33:42. Diváci: 10.452.