Jágr jde do boje. Jako první se Omsku postaví Kazaň

trs
3. 9. 2008 11:30
Jágrův Omsk startuje KHL v 17:30 v Kazani

Kazaň - Hokejoví příznivci v ruské Kazani budou první, kteří uvidí ostrý start českého útočníka Jaromíra Jágra na ledě nově založené Kontinentální hokejové ligy.

Jágrův Avangard Omsk nastoupí k prvnímu zápasu ve středu od 17:30 právě proti Kazani. První porci zápasů však mohli ruští příznivci vidět již v úterý.

Omsk loni skončil v Superlize na osmém místě, jeho zahajovací soupeř Kazaň na místě sedmém.

Omsk - Magnitogorsk.
Omsk - Magnitogorsk. | Foto: www.hawk.ru/
Více o KHL čtěte zde:
Startuje boj o Gagarinův pohár. Jediná hvězda: Jágr
Miliardář Abramovič bude sledovat Jágra ve své aréně
Na cestě mezi NHL a Evropou je rušno. Oběma směry

Omsk vstupuje do nové soutěže s velkými ambicemi. V předsezonní přípravě vyhrál dva přípravné turnaje - domácí Memoriál Viktora Blinova i Pohár prezidenta republiky Baškortostán, hraný v Ufě.

Jágr: Necítím se být největší hvězdou, ale chci tak hrát

Velké naděje omští vkládají do nejzářivější hvězdy celé soutěže - Jaromíra Jágra, který do Avangardu přestoupil letos v létě. Od července se v Omsku výrazně zvýšil zájem o permanentky na novou sezonu. Fanoušci se Jágrova návratu nemohou dočkat.

Sám hokejista se jako superhvězda necítí. "Jestli se cítím být největší hvězdou? Ne, ale chci tak hrát," říká Jágr jasně. V přípravných zápasech se mu to dařilo. Pro svůj tým byl klíčovým hráčem, například na turnaji v Ufě zaznamenal 7 bodů (3+4) ve čtyřech zápasech.

Rusové si Jágrových služeb náležitě cení. S odhadovaným čistým příjmem 7 milionů dolarů ročně je nejlépe placeným hokejistou světa. Kromě toho mu klub hradí také bydlení, stravu na stadionu i osobního řidiče.

"Jeho plat tvoří pohyblivá složka za týmový i osobní úspěch. Sám to tak chtěl, chce si to odpracovat," říká Jágrův agent pro Rusko Jaroslav Zídek.

Jágr nastupuje v ryze českém útoku spolu s Pavlem Rosou a Jakubem Klepišem.

 

Právě se děje

Další zprávy