Miliardář Abramovič bude sledovat Jágra ve své aréně

Red Spo
1. 9. 2008 15:40
Miliardář zaplatil za hokejovou halu 20 milionů dolarů
Roman Abramovič si pořídil hokejovou halu.
Roman Abramovič si pořídil hokejovou halu. | Foto: Reuters

Omsk - Ruský miliardář Roman Abramovič rozšířil seznam svých nemovitostí. Ke koupi si vybral halu, ve které bude hrát své domácí zápasy Jaromír Jágr s Avangardem Omsk.

Za luxusní hokejový stánek, postavený v roce 2007, zaplatil majitel fotbalové Chelsea podle ruských médií 20 milionů dolarů.

Arena Omsk vedle hokejistů hostí i nejrůznější koncerty a další akce, a díky tomu za rok provozu vydělala téměř půl miliardy korun, čímž se regionální vládě prakticky zaplatila její výstavba.

Čtěte také: Na cestě mezi NHL a Evropou je rušno. Oběma směry

Navíc se dá očekávat, že v nadcházející sezoně KHL bude na domácí zápasy Avangardu vyprodáno, protože fanoušci Omsku po příchodu Jaromíra Jágra skupují ve velkém permanentní vstupenky.

Roman Abramovič, který vlastní fotbalovou Chelsea, byl propojen s místním klubem už v minulosti. Vlastnil totiž podíl ve firmě Gazprom, která Jágrův klub podporovala.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy