Předkolo nekončí. Chomutov i Plzeň odmítly konec sezony

9. 3. 2017 19:59
Hokejisté Chomutova zvítězili ve třetím zápase předkola play off nad Mladou Boleslaví. Podobně úspěšná byla doma i Plzeň proti Vítkovicím. Oba týmy si tak vynutily pokračování série. To je na programu v pátek.
Plzeň vyhrála doma nad Vítkovicemi
Plzeň vyhrála doma nad Vítkovicemi | Foto: Dalibor Sosna

Mladá Boleslav - Hokejisté Chomutova vyhráli ve třetím zápase předkola play off extraligy na ledě Mladé Boleslavi 5:1 a odvrátili tak hrozbu konce sezony. Podobně zvládla čtvrteční utkání i Plzeň. Vítkovice porazila 5:3.

Na výhře Pirátů, kteří se třikrát prosadili v početních výhodách, se gólem a třemi asistencemi podílel Ivan Huml. Michal Vondrka vstřelil dvě branky a přidal finální přihrávku. Mladá Boleslav vede v sérii 2:1 a další šanci zajistit si postup do čtvrtfinále bude mít v pátek opět v domácím prostředí.

Trenér hostů Růžička po předešlých domácích nezdarech změnil složení všech útočných formací a vyplatilo se. V úvodu byli sice aktivnější domácí, Laco však udržel bezbrankový stav. Nepřekonal jej v 1. minutě Žejdl ani v první přesilové hře Lenc.

V 10. minutě se tak Severočeši mohli dostat do vedení. Kurkův faul potrestal Vondrka a Chomutov poprvé v sérii vedl. Vyrovnat mohl Hrdinka, ale Laca nepřekonal a hosté si vzápětí vypracovali klíčový náskok. Maxwella nejprve pokořil bezprostředně po buly Skokan a za dalších 47 sekund využil chybnou rozehrávku domácích Vondrka.

Mladoboleslavští nerezignovali, i poté byli aktivní, snížit se jim ale nepodařilo ani ze série slibných šancí na konci první třetiny. Ve druhé části mohly oba týmy změnit stav skóre v početních výhodách, uspěl až Orsava v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Laca překonal po krásné individuální akci, kdy projel celé kluziště.

Další tlak Středočechů zastavila vyloučení Látala a Hyky. Hosté sice 53 sekund dlouhou přesilovku pět na tři nevyužili, v pokračující klasické výhodě však zamířil přesně Poletín a ve 40. minutě vrátil klid na chomutovské hokejky. Když ve 47. minutě využil Huml další přesilovku, bylo jasné, že se bude hrát i v pátek.

Domácí měli jedinečnou šanci upravit stav v minutu a 28 sekund dlouhé výhodě pět na tři, Klepiš však trefil jen tyč.

Pět branek dala i Plzeň a nadále bojuje o čtvrtfinále

Hokejisté Plzně zdolali ve třetím zápase předkola play off extraligy Vítkovice 5:3, odmítli konec sezony a snížili stav série na 1:2. Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl útočník Tomáš Svoboda. Čtvrtý duel se hraje v pátek opět v Plzni.

Vítkovice šly už po 67 sekundách do oslabení po Barankově faulu, ale ubránily se. V první velké šanci se objevil v páté minutě domácí Indrák, který zblízka Bartošáka nepřekonal. Indiáni se následně ubránili při Hrnkově trestu, pak dvěma pokusy zahrozil Indrák a v 11. minutě pomohla Bartošákovi po Lvově střele pravá tyčka.

Po Klokově faulu a Hrbasově vyhození puku do hlediště se naskytla Západočechům na 107 sekund přesilovka pěti proti třem, v níž otevřeli skóre. Po sérii šancí překonal Bartošáka tvrdou ranou Svoboda. Domácí nepouštěli Ostravany do šancí, naopak v 17. minutě znovu udeřili. Svobodův pokus trefil ideálně ze vzduchu Preisinger.

Hned po 10 sekundách druhého dějství se museli hosté bránit při Oleszově trestu, což zvládli ideálně a ještě snížili. Po brejku prostřelil Machovského z pravého kruhu bekhendem Balán. Ve 25. minutě ale vrátil Plzni dvoubrankové vedení po tlaku při signalizovaném vyloučení Kubalík. Nejlepší střelec základní části se trefil poprvé v sérii.

Vzápětí mohl pojistit náskok Stach, ale průnik nezakončil ideálně. Na druhé straně zahrozil Vandas. Hosté přidali na agresivitě a Kolouch se popral se Schleissem. Ostravané se ale neprosadili při Preisingerově trestu a v polovině utkání se radovala znovu Plzeň. Skleničkův pokus tečoval za Bartošákova záda Kracík.

Ve 35. minutě se prosadili hosté, když po rychlé kombinaci Olesze a Zdráhala překonal Machovského Roman. Západočeši ale žádné drama nepřipustili a 74 sekund před koncem druhé třetiny jim opět získal bezpečný náskok přesnou ranou z mezikruží exvítkovický zadák Čerešňák.

Do třetí třetiny nahradil ve vítkovické brance Bartošáka Dolejš, který si ve 43. minutě poradil se Skleničkovou ranou. Plzeň se při pobytu Kratěny a Čerešňáka na trestné lavici ubránila 24 sekund ve třech proti pěti a v pokračujícím oslabení mohl zvýšit Svoboda. Neuspěl v úniku, při kterém ho hákoval Baranka, a ani při trestném střílení Dolejše nepřekonal.

V 53. minutě ještě zkorigoval výsledek v přesilové hře střelou od modré čáry Kucsera. V závěru už se stav nezměnil ani při dlouhé power play Vítkovic.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Orsava (Musil, Kučný) - 10. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Huml), 16. Vondrka, 40. Poletín (Huml, J. Mrázek), 47. Huml (Vondrka, Rutta). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:3. Diváci: 4037. Stav série: 2:1.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Štich, Kurka, Jan Hanzlík, Hrdinka, Kučný, Bernard - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Urban, Pacovský - L. Pabiška, Vampola, Pospíšil. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

Chomutov: J. Laco - Rutta, L. Chalupa, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Skinner - Skokan, Huml, Tomica - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - D. Kaše, Kämpf, Koblasa - Raška, Šťovíček, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. T. Svoboda (Kadlec, Kratěna), 17. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 25. D. Kubalík (Kracík, Indrák), 31. Kracík (D. Sklenička), 39. Čerešňák (T. Svoboda, Stach) - 22. Balán, 35. O. Roman (P. Zdráhal, Olesz), 53. Kucsera (D. Květoň). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:6, navíc Schleiss (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5340. Stav série: 1:2.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Němeček, Pulpán, D. Sklenička, Čerešňák, Frühauf - M. Procházka, Lev, Kratěna - Indrák, Kracík, D. Kubalík - T. Svoboda, Preisinger, Stach - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Vítkovice: Bartošák (41. Dolejš) - Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, D. Krenželok, Výtisk, od 49. navíc Kovář - P. Zdráhal, O. Roman, Olesz - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Y. Stastny, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc - od 51. navíc Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.