Oslavy na ledě? Jen začátek, Jihlavu zboříme, jásá Dukla. Vary od ní velkou pomoc nečekají

Daniel Poláček ČTK Daniel Poláček, ČTK
22. 4. 2017 11:54
Zatímco České Budějovice truchlí, Jihlava slaví. Do hokejové extraligy ji v neděli doprovodí buď Pardubice, nebo Karlovy Vary. Podstatně větší šancí mají Východočeši.
Radost hokejistů Jihlava po postupu do extraligy.
Radost hokejistů Jihlava po postupu do extraligy. | Foto: ČTK

Praha - Že Jihlava dobyla extraligu, šlo v pátek snadno poznat z bouřícího Horáckého stadionu.

Potřebný bod za výsledek 2:2 po 60 minutách trefil zadák Jiří Říha. Než ale mohl začít slavit, prožíval na střídačce muka. Karlovy Vary chtěly vyhrát, a tak v závěru tlačily. "Byl jsem strašně nervózní. Myslel jsem, že mi vylítne srdce," přiznal Říha v emotivním rozhovoru pro klubový web.

Hosté nakonec zvítězili v prodloužení, ale slavili Dukelští. Z postupového místa v baráži už je nikdo nevystrnadí. Mezi elitu míří po dlouhých 12 letech. Za nečekaný úspěch sklidili hlasité ovace.

Fanoušci na Horáckém stadionu bezmála dvacet minut tleskali vestoje a bavili se mexickými vlnami. "Už jsme zase extraligoví!" skandovali. Později vyběhli na led vstříc svým hrdinům. Ti už jásali bez přileb a rukavic, místo hokejek měli v ruce šampaňské. Mnozí nezažili větší úspěch.

"Na tohle jsem čekal 19 let hokejové kariéry. Konečně jsem se dočkal," chrlil ze sebe rozjařený kapitán Jiří Dobrovolný.

Naopak trenér Petr Vlk, který jakožto hráč získal s Duklou poslední dva mistrovské tituly (1985, 1991), zůstal relativně v klidu. "Já si to užívám. Jen to není důvod, abych tady lítal jako blázen," řekl klidným hlasem.

Měl jen pár doušků piva. Když dramatické klání skončilo, hned začal přemýšlet o tom příštím v Pardubicích. Jihlavě sice o nic nepůjde, avšak Vlk touží vidět důstojný výkon: "Baráž nechceme zdegradovat, dva týmy ještě o něco hrají."

Samotným hokejistům však létají hlavou trochu jiné myšlenky. Namátkou…

Jiří Dobrovolný: "Oslavy na ledě jsou jenom začátek."

Jiří Říha: "Doufám, že Jihlavu zboříme."

Petr Šidlík: Nevím, jestli se oslavy protáhnou na týden, na měsíc nebo na tři. Uvidíme."

V sobotu mají Jihlavští trénink, v neděli je čeká poslední kolo baráže. Na východě Čech nejspíš nenastoupí v nejsilnějším složení. Nejvíc omlácení bojovníci dostanou volno.

Sestup Varů je nasnadě

Karlovarští potřebují porazit Budějovice, ale ani to jim k záchraně nemusí stačit.
Karlovarští potřebují porazit Budějovice, ale ani to jim k záchraně nemusí stačit. | Foto: ČTK

Pardubice, které nejsou daleko od uhájení extraligy, rozpoložení Dukly pochopitelně vítají. K definitivní jistotě jim stačí jakákoliv výhra. Kupředu je bude hnát vyprodaný stadion, tedy přes deset tisíc lidí.

Třetí Karlovy Vary jsou ve složité situaci. Do souboje s Českými Budějovicemi vyjedou s vědomím, že musejí získat o dva body víc než Pardubice proti Jihlavě. Situaci tedy nemají pod kontrolou. Pomůžou Dukelští?

"Věřím, že budou chtít baráž dohrát důstojně a určitě v Pardubicích nic nevypustí," řekl klubovému webu karlovarský forvard Matěj Zadražil. "Nemůžeme ale očekávat, že se tam kvůli nám rozkrájí."

Jisté je, že v neděli extraligu opustí jeden tradiční účastník.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy