Zvládli jsme taktiku, liboval si plzeňský kouč Koubek

ČTK ČTK
29. 7. 2015 7:29
Inkasovaný gól je kaňka, ale jinak podle trenéra Miroslava Koubka splnili fotbalisté Plzně v Tel Avivu jeho pokyny téměř dokonale.
Miroslav Koubek.
Miroslav Koubek. | Foto: Milan Kammermayer

Tel Aviv - Inkasovaný gól je kaňka, ale jinak podle trenéra Miroslava Koubka splnili fotbalisté Plzně v Tel Avivu jeho pokyny téměř dokonale. Výsledkem byla cenná výhra 2:1 v 3. předkole Ligy mistrů na hřišti Maccabi. Cenil si především toho, že obrana Plzně neutralizovala kanonýra soupeře Erana Zahaviho.

"Potvrdilo se, že domácí jsou v ofenzivě hbití, kreativní, dynamičtí a nebezpeční. Museli jsme zvládnout jejich útočnou sílu, to znamená je dobře pokrýt. Naše taktika byla nedovolit soupeři vnikání na kolmé přihrávky. Na to jsme se hodně připravovali. Ať už po zemi, nebo nákopy za obranu," prozradil Koubek taktické plány, které předem usilovně tajil.

Z Vaňka se stal žolík

"Bylo zapotřebí být aktivní v bloku a hrát na brejky. Proto se dostali do sestavy hráči, kteří mají tyto schopnosti. Hlavně v prvním poločase se to podařilo dobře zrealizovat, když Mahmutovič a Petržela vstřelili góly. Takže to fungovalo," potěšilo Koubka.

Vyplatila se i třetí změna v sestavě a nasazení Ondřeje Vaňka jako defenzivního záložníka. "Spolu s Tomášem Hořavou měli za úkol pohlídat prostor před stopery, protože Maccabi ten prostor mezi obranou a zálohou hodně využívá," vypozoroval Koubek. "Byl jsem přesvědčený, že změny budou fungovat," dodal.

Pochvalu si od něj ale vyslechli hlavně sami hráči. "Velmi dobře naplnili strategii. Za to jim patří kompliment. A že jsme udělali chybičku? To patří k fotbalu. Zvlášť proti týmu, který je v domácím prostředí velmi silný," dodal.

Domácí hrad Maccabi zdolán

Kvůli síle Maccabi na domácím stadionu si váží výhry o to více. "Za posledních 57 zápasů tady vyhrál jediný tým. Takže teď je bilance Maccabi doma 58 zápasů a dvě výhry soupeře," podotkl Koubek.

Na závěrečném polevení Plzně a tlaku soupeře se podle něj projevily i náročné klimatické podmínky. "Souvisí to i s počasím. Malinko tam byl cítit úbytek sil a dostali jsme se pod tlak soupeře. Nicméně jsme dobře vzdorovali. Jen škoda, že jsme mohli nějaké situace vyřešit líp, protože oni hráli na velké riziko. Byla možnost se dostat ke třetímu gólu," dodal.

Po výhře 2:1 však ještě neoslavuje a ví, že odveta bude pořád náročná. "Nepochybně. Před zápasem jsem říkal, že to vidím padesát na padesát. Teď to jenom posunu na šedesát na čtyřicet. Vyjádřím jen mírný optimismus. Maccabi je hodně silný soupeř, ale zase to bude jiný zápas. Ale jako se domácí opřeli o vynikající publikum, tak v odvetě věříme v sílu našeho domácího prostředí," dodal třiašedesátiletý kouč.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy