Zrušte Hálovi trest za červenou kartu, žádá olomoucký boss Lébr po skandálu v Jablonci

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 11. 2015 17:00
Sigma Olomouc je nespokojená se způsobem, jakým sudí Karel Hrubeš řídil páteční zápas v Jablonci. Šéf klubu Josef Lébr požaduje zrušení trestu pro Martina Hálu, který byl podle něj vyloučen nespravedlivě
Smutní před časem odcházeli fotbalisté Olomouce ze hřiště na Spartě, ještě smutnější v pátek v Jablonci
Smutní před časem odcházeli fotbalisté Olomouce ze hřiště na Spartě, ještě smutnější v pátek v Jablonci | Foto: Milan Kammermayer

Olomouc - Josef Lébr, šéf fotbalové Sigmy Olomouc, sedí s Miroslavem Peltou ve výkonném výboru Fotbalové asociace ČR.

V pátek večer si ale do náruče nepadali. Olomouci se vůbec nelíbil výkon rozhodčího Karla Hrubeše na stadionu v Jablonci, kde Peltův domácí celek zvítězil v utkání 13. ligového kola 4:0.

Hosté hráli od 17. minuty bez vyloučeného Martina Hály, v dalším průběhu byl pak vyloučen i Jan Rajnoch, takže Sigma dohrávala v devíti.

"Snažíme se tady o zdůvěryhodnění fotbalu a pak se dějí takové věci. Proti Dukle se v Jablonci posledně kopaly dvě penalty, my zase měli dva vyloučené," rekapituje Josef Lébr.

Lébr: Nesprávné vyloučení, otočený roh

Ví, že zpětně žádné body nedostane, ale alespoň v jednom bodě žádá nápravu. "Chceme, aby byl Martinu Hálovi zrušen trest za červenou kartu. Televizní záběry podle nás jasně prokázaly, že domácí Mingazov nejdřív nadskočil do vzduchu a až pak se za Hálu zasekl. Navíc byl v tu chvíli další náš obránce Rajnoch na stejné úrovni s nimi, takže udělit červenou kartu za zmaření vyložené brankové příležitosti vůbec nebylo na místě," míní Josef Lébr.

Hrát v oslabeni od 17. minuty, to je pochopitelně velký handicap. "Ale pořád by to nějak šlo, kdyby se neděly další věci. Třeba před druhým gólem domácích rozhodčí otočili roh. Já vím, že Honza Rajnoch byl pak vyloučen, když jedno napomínání dostal i za to, že nakopnul míč. Ale ty verdikty rozhodčích prostě v hráčích vzbuzují nějaké emoce, ty následky mají své příčiny," podtrhává ještě Josef Lébr po zážitku z Jablonce.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy