1:2
Paris St. Germain
90. Rami
10. Lavezzi, 43. Pastore

Vítejte u online reportáže z osmifinálového utkání Ligy mistrů mezi Valencií a Paris St. Germain. Výkop je ve 20:45.

Hned první osmifinálový duel Ligy mistrů by mohl nabídnout zajímavou podívanou. Francouzský lídr proti ambiciózním Španělům. Valencii patříl v La lize páté místo a ráda by se ukázala hlavně v Lize mistrů. PSG má ovšem parádní formu. Body zratilo při remíze s Ajacciem naposledy 11. ledna.

Největší zimní posila pařížského klubu David Beckham dnes ještě nenastoupí. Do Španělska sice odcestoval, ale bude zápas sledovat pouze z tribuny. Hrát bude až v ligovém utkání s Marseille.

Anglický fotbalový záložník David Beckham na tiskové konferenci potvrzuje své angažmá v Paris St. Germain | Foto: Reuters

Sestava Valencie: Guaita - Joao Pereira, Rami, Ricardo Costa, Guardado - Feghouli, Banega, Dani Parejo, Costa, Jonas - Solgado (C).

Sestava Paris Saint-Germain: Sirigu - Maxwell, Sakho, Alex, Jallet (C) - Verratti, Matuidi - Pastore, Lucas Moura - Lavezzi, Ibrahimovic.

Oba týmy už naslouchají hymně Champions League, za chvíli utkání začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První přetažený centr domácích chytá Sirigu.

2.

Lucas Moura po jednou z hlavičkových soubojů leží na hřišti a patrně si vyžádá ošetření.

3.

Lucas odkulhal za postranní čáru a už se opět hraje.

5.

V prvních minutách je zatim jistější na míči Valencia, která kombinuje na útočné polovině.

7.

Pokažený útok španělského klubu opět končí u brankáře Sirigua.

8.

Vypadá to, že PSG sem přijelo hrát na brejky. Jeden z nich teď ale hosté promrhali.

9.

Dalekonosná střela a tyč! Branka Valencie se otřásla po střele Lucase, který už je zjevně v pořádku.

10.

PSG vede 1:0! Krásná individuální akce Ezequiela Levezziho, který se prokličkoval do vápna a prostřelil brankáře Guaita.

Liga mistrů, Valencie - Paris St. Germain: Zlatan Ibrahimovič  a Ezequiel Lavezzi (PSG)
Liga mistrů, Valencie - Paris St. Germain: Zlatan Ibrahimovič a Ezequiel Lavezzi (PSG) | Foto: Reuters
12.

Valencia kontrovala rohovým kopem, ale bez úspěchu.

13.

A ani druhý rohový kop domácím k ničemu nebyl.

15.

Valencia sice drží míč na kopačkách, ale není jí to nic platné. Do větší příležitosti se zatím nedostává.

17.

Nyní převzali vládu nad míčem Pařížané, ale pohybují se s ním uprostřed hřiště.

18.

Dobrým obranným zákrokem se prezentoval hostující Jallet. Valencia se tak opět nedostala ani k šestnáctce.

20.

Banegovi střela zpoza vápna vůbec nesedla, hrát tak může PSG.

22.

Napřesný centr a další lehká práce pro Sirigu.

23.

Teď ale mohlo být vyrovnáno. Míč směřující na Solgada sice hosté odvrátili, ale voleji Guardada zabránit nedokáali. Balón pak jen těsně minul levou šibenici.

25.

Držení míč 63:37 pro Valencii, ta už se pomalu začíná propracovávat i k šancím.

26.

Bleskový protiútok po přetaženém centru Ibrahimoviče zakončoval Lucas, ale o pořádný kus přestřelil.

28.

Bolest nohy po střetu z úvodu zápasu už je zřejmě definitivně pryč. Lucas na pravém křídle předběhl dva obránce a ještě zakončil. Z úhlu ale jeho ránu Guaita chytil.

30.

Útok pařížského klubu teď zastavil ofsajd Ibrahimoviče.

32.

Verratti s Pereirou se kočkovali a dostali každý po jedné žluté kartě.

34.

Právě Pereira fauloval Lavezziho, následný přímý kop, ale hosté nerozehráli dobře. Ibrahimovič byl opět v ofsajdu.

Zlatan Ibrahimovič v utkání s Ajacciem
Zlatan Ibrahimovič v utkání s Ajacciem | Foto: Reuters
36.

Standardní situace také na druhé straně. Na centr si naskočil Jonas, ale mířil vysoko nad.

38.

Lavezzi měl nabito na hranici pokutového území. Placírkou ale trefil jen připravené rukavice brankáře Guaita.

40.

Nyní znovu kombinují domácí a opět neškodně, daleko od branky PSG.

43.

Paris St. Germain vede už 2:0. Lucas přešel krajního beka, předložil Javierovi Pastoremu skvěle míč někam k penaltovému puntíku a ten se nemílil.

Zlatan Ibrahimovič, švédský kanonýr Paris St. Germain
Zlatan Ibrahimovič, švédský kanonýr Paris St. Germain | Foto: Reuters
45.

Druhý gól Valencii viditelně zaskočil a hosté tak dohrávají poločas s míčem na kopačkách.

45+1.

Ještě se budou nastavovat dvě minuty. Domácí mají k dispozici vylepšený roh.

45+2.

Jenže tuto standardní situaci ani následný opravdový roh nijak nevyužili.

Konec prvního poločasu.

Hosté hrají skvěle takticky, nechávají Valencii hrát a čekají na její chyby. A ty přišly a rovnou dvakrát z nich dokázali hosté skórovat. Uvidíme, co přinese druhá půle.

46.

Začal druhý poločas.

Domácí do druhé půle vystřídali. Přišel Canales a Valdez a v kabině zůstal Banego a Jonas.

48.

Valencia se od prvních minut vrhla do útočení a drží se na polovině PSG.

50.

Valdez přistižen v ofsajdu a hráči španělského klubu teď musí couvat zpátky.

51.

Sirigu vyboxoval ostrý centr z vápna. Hosté ale musí čelit rohu.

53.

To je hotová série rohových kopů pro Valencii. PSG si ale poradilo.

Dalším novým hráčem je hostující Chantome, který si vyměnil místo s Lucasem.

55.

Chantome se uvedl faulem, ale z následné standardní situace nebezpečí pro francouzský celek neplynulo.

56.

Costa napřáhl z dálky, ale hosté jsou obětaví a rovnou dva se mu do střely položili.

V současně hraném zápase vede Juventus nad Celticem Glasgow 1:0. Už ve třetí minutě se trefil Matri.

Liga mistrů: Celtic Glasgow - Juventus: Claudio Marchisio
Liga mistrů: Celtic Glasgow - Juventus: Claudio Marchisio | Foto: Reuters
58.

Centr z přímého kopu hostů nezachytil nikdo z PSG a vpřed vyráží hráči Valencie.

60.

Solgado se zjevil za obranou St. Germain úplně sám, ale špatně si míč zpracoval a pak jen upadl a dožadoval se pokutového kopu. Neúspěšně.

63.

Mohlo být rozhodnuto. Lavezzi z bezprostřední blízkosti nepřekonal brankáře Guaita.

65.

I z tribuny se zatím musí utkání zamlouvat Davidu Beckhamovi. Jeho tým zatím zaslouženě vede.

David Beckham na zápase Valencie - Paris St. Germain
David Beckham na zápase Valencie - Paris St. Germain | Foto: Reuters
66.

Spolupráce Lavezziho s Ibrahimovičem málem skončila gólem. Druhý jmenovaný měl ale k přihrávce o malinko dál než brankář domácích.

67.

Teď se hraje nahoru dolu. Tentokrát musel závar před brankou řešit Sirigu.

69.

Teď přichází pasáž domácích, kteří kombinují kolem pokutového území PSG.

71.

Canalesův centr ovšem sotva dolétl do vápna, kormidlo hry se zase obrací.

72.

Míč už se potřetí třepetal v síti Valencie, ale sudí gól pro ofsajd neuznávají.

73.

Na druhé straně okamžitě zahrozil Solgado, ale Sirigu si poradil.

75.

Valdez skvěle našel ve vápně Costu, ten ale z otočky rozvlnil jen boční síť hostující svatyně.

Rošáda na straně PSG. Menéz přichází za Lavezziho.

79.

Ibrahimovič se rozčiluje, běžel z úhlu sám na brankáře, ale opět ho zastavil praporek pomezního.

81.

Domácí zvyšují presink a hráčům PSG to dělá potíže. Zatím se ale zvládají bránit.

83.

Čas se Valencii krátí, teď nevyřešila dobře rychlý protiútok a o balón přišla.

Valencie ještě mění hráče. Viera vystřídal Feghouliho.

86.

Sirigu vytáhl pěkný zákrok po přímém kopu domácích. Vyrazil míč dokonce tak dobře, že z toho není ani roh.

Taktické střídání PSG. Armand nahradil Pastoreho a ten odchází ze hřiště pěkně volným krokem.

90.

Jedna z posledních šancí pro Valencii. Přímý volný kop.

90.

Valenci snižuje na 1:2. Kde se vzal, tu se vzal Rami a propadnuvší centr uklidil před gólmanem do sítě.

90+2.

To jsou věci! Ibrahimovič dostává za nesmyslný šlapák rovnou červenou kartu.

Konec zápasu.

PSG sice vyhrálo 2:1, ale v odvetě se bude muset obejít bez největší hvězdy v útoku Zlatana Ibrahimoviče!

To je pro dnešek vše. Díky za pozornost a u další online reportáže napočtenou.