Pohár České pošty • odveta semifinále • 17:10

1:2
FK Mladá Boleslav
2. Jarošík
59. Bořil, 69. Chramosta

Dobrý den, vítejte u online reportáže z odvetného zápasu semifinále České Pošty mezi pražskou Spartou a Mladou Boleslaví. Zápas začíná v 17:10.

Připomínám, že minulý týden se oba týmy v úvodním zápase rozešly smírně po remíze 1:1.

Trenér Sparty Vítězslav Lavička vsadil na tuto základní sestavu:

Čech – Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič – Kadeřábek, Vácha, Hušbauer, Krejčí – Kadlec, Kweuke.

Fotbalové logo AC Sparta Praha

Boleslavský trenér Ladislav Minář poslal na hřiště tuto jedenáctku:

Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Ščuk, Jarolím - Štohanzl, Magera, Mareš - Nešpor.

FK Mladá Boleslav logo
FK Mladá Boleslav logo | Foto: Aktuálně.cz

Zápas bude rozhodovat Jaroslav Bílek, na pomezí mu budou pomáhat pánové Peřina a Tacina.

Oba týmy přicházejí spolu s rozhodčími na hřiště, zápas za chvíli začne.

1.

Zápas začíná, u míče jsou domácí.

1.

Hušbauer hledal Krejčího za obranou Boleslavi, míč však těsně před ním odkopl Johana.

2.

Sparta dává hned ve druhé minutě zápasu gól - 1:0. Sparta udeřila hned z prvního rohového kopu zápasu, Váchův centr propadl až na zadní tyč k JIŘÍMU JAROŠÍKOVI, který propálil míč nad nohou brankáře Millera.

Sparta vs. Olomouc, odveta čtvrtfinále Poháru České pošty (Jarošík)
Sparta vs. Olomouc, odveta čtvrtfinále Poháru České pošty (Jarošík) | Foto: CPA Eduard Erben
7.

Boleslav bude hned v 7. minutě zápasu střídat. Ze hřiště za pomoci maséra odkulhal LUKÁŠ MAGERA, nahrazuje jej JAN CHRAMOSTA.

11.

Boleslav mohla vyrovnat. Po Marešově centru z levé strany se ocitl u pravé tyče sparťanské brány právě Chramostu, který ve skluzu poslal míč těsně vedle brány.

18.

Rohový kop Sparty, v pořadí už dnešní třetí, odvrátil Johana zpět ke Krejčímu,jeho další centr odvrátil Dosoudil.

19.

Pamič se řítil z levé strany do pokutového území, na poslední chvíli mu ukopl míč Johana.

20.

Sparta sice dostala míč do sítě, Krejčí si však v souboji s Johanou pomohl rukama a sudí Bílek to poprávu posoudil jako faul.

24.

Zhruba z pětadvaceti metrů střílel na Čechovu bránu Mareš, tu však vysoko přestřelil.

27.

Kweuke měl v krátké době dvě velké šance na skórování. Nejprve se mu nepovedla střela z hranice velkého vápna, po níž se míč jen dokutálel k Čechovi, hned poté si naskočil na Pamičův centr z levé strany, Miller si však na jeho hlavičku k levé tyče počkal a míč vyrazil.

29.

Nešporovu střelu na bránu přizvedl nad ní obránce Švejdík, Boleslav však z následného rohového kopu nic nevytěžila.

30.

Po střele Ščuka zpoza velkého vápna míč tečoval Chramosta, míč však skončil zhruba dva metry od Čechovy brány.

33.

Dosoudil se po vzdušném souboji s Kweukem ocitl na zemi v nefotbalové pozici, poté, co byl ošetřován mimo hřiště se však vrací do hry.

37.

Hušbauer fauloval u pomezní čáry Šcuka, Jarolímův centr však Švejdík odvrátil hlavičkou do bezpečí.

39.

Johana opět včasným skluzem překazil tentokrát Kadlecovi vpád do pokutového území.

41.

Boleslav měla velkou šanci na vyrovnání. Po Jarolímově přímém kopu si nejvýše vyskočil Kúdela, hlavičkou z malého vápna však poslal míč zhruba metr vedle pravé tyče branky Sparty.

45+1.

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1.

Kadeřábek fauloval kousek od rohu pokutového území Bořila, s Jarolímovým přímým kopem však obrana Sparty neměla problém a odvrátila míč do bezpečí.

Sparta vyhrává první poločas díky gólu Jiřího Jarošíka z 2. minuty 1:0. Za tohoto stavu by postupovala do finále.

Fotbal, Sparta - Slavia: radost Sparty
Fotbal, Sparta - Slavia: radost Sparty | Foto: CPA

V souběžně hraném druhém semifinálovém odvetném zápase hraje Jablonec po poločase bez branek s Libercem, po výhře 4:3 z úvodního zápasu by tak v případě výsledku 0:0 postupoval do finále Liberec.

46.

Začíná druhý poločas.

47.

Sparta bude zápas dohrávat v deseti. LÉONARD KWEUKE ošklivě šlápl na Dosoudilovu holenní kost a po hruzostrašně vypadajícím zákroku musí hned v úvodu druhé půle do kabin.

Boleslav bude pochopitelně střídat. RADKA DOSOUDILA, který byl v bolestivé grimase odnesen ze hřiště na nosítkách, vystřídal ve 49. minutě FRANTIŠEK ŠEVÍNSKÝ.

49.

Za vzájemnou potyčku dostali žlutou kartu na straně Sparty JIŘÍ JAROŠÍK, na straně Boleslavi JAN BOŘIL.

50.

Ševinský nebyl na hřišti ani minutu a už měl obrovskou šanci na vyrovnání. Po přímém kopu k němu propadl míč na značku pokutového kopu, balon však poslal těsně mimo levé tyče Čechovy brány.

52.

Na druhé straně měl velkou šanci na zvýšení vedení Sparty Jarošík, který si naskočil na Krejčího centr, hlavičkou však poslal míč těsně vedle tyče Millerovy brány.

53.

Po faulu Kadlece na Jarolíma sám postížený zahrával přímý kop, Johana však zády brány poslal hlavičkou míč zhruba dva metry vedle brány.

57.

Kadeřábek doběhl na pravé straně míč, ten si připravil na levačku, ale Miller neměl s jeho ranou potíže.

59.

Mladá Boleslav z nenápadné akce vyrovnává na 1:1! Centr JANA BOŘILA od pravé postranní čáry se snažili tečovat na malém vápně Nešpor a Ščuk, čímž zmátli brankáře Čecha, a míč tak propadl až k pravé tyči jeho brány, od níž se odrazil do sítě

Fotbalisté Mladé Boleslavi Jan Kysela a Lukáš Magera se radují z gólu
Fotbalisté Mladé Boleslavi Jan Kysela a Lukáš Magera se radují z gólu | Foto: ČTK
60.

V deseti bude zápas dohrávat i Boleslav. PETRU JOHANOVI po jeho předchozím špatném vyběhnutí nezbývalo nic jiného, než před pokutovým územím faulovat Václava Kadlece, a také Johana byl poprávu vyloučen.

63.

Žlutou kartu za držení Davida Jarolíma za dres vidí LUKÁŠ VÁCHA.

63.

Neuběhlo ani deset sekund a další žlutou kartu vidí za faul na Kúdelu další hráč Sparty, tentokrát JOSEF HUŠBAUER.

Zápas sleduje 1 825 platících diváků.

67.

Na Kúdelův centr si nejvýše naskočil Ševinský, Čech si však s jeho hlavičkovým pokusem poradil.

69.

Boleslav otáčí výsledek a dostává se do vedení 2:1! Sparta by musela vstřelit k postupu do finále dva góly. Obrovskou hrubku udělal brankář Marek Čech, na kterého po malé domů Pamiče dotíral Nešpor, Čechovi se odkop nepovedl a poslal míč jen před sebe na hranici velkého vápna JANU CHRAMOSTOVI, jenž střelou po zemi k tyči snadno Čecha překonal.

Jan Chramosta
Jan Chramosta | Foto: Sport

Trenér Lavička reaguje v 73. minutě na vývoj zápasu ofenzivním střídáním. ROMAN BEDNÁŘ nahrazuje VLASTIMILA VIDLIČKU.

74.

Bednář se hned po příchodu na hřiště hnal do zakončení, po Krejčího centru mu však ukopl míč na poslední chvíli Jarolím.

78.

Po střetu hlavami Jarošíka a Nešpora po vzdušném souboji byli oba muži ošetřování mimo hřiště, nyní se však oba vrátili do hry.

78.

Spartě se naskytla ideální možnost na vyrovnání. Ševinský fauloval Bednáře těsně před pokutovým územím.

79.

Proti Kadlecově pokusu předčasně vyběhl MARTIN NEŠPOR a vidí od sudího Bílka žlutou kartu. Přímý kop se bude opakovat.

Vítězslav Lavička vsází  v 80. minutě vše na riziko, DAVID LAFATA nahrazuje MANUELA PAMIČE.

80.

Opakovaný pokus z trestného kopu se Kadlecovi nepovedl, jeho střela se odrazila od nohou boleslavských hráčů.

Trenér Boleslavi Ladislav Minář v 83. minutě naposledy střídá. JAKUBA MAREŠE nahrazuje VÁCLAV ONDŘEJKA.

84.

Pokusy Sparty o srovnání stavu vyznívají do ztracena. Kadeřábkův centr vyboxoval do bezpečí Miller, ten si poradil i se skákavým pokusem Bednáře zpoza velkého vápna.

86.

Další nepovedený pokus Sparty. Po centru Jarošíka chtěl Lafata ještě hlavou prosloužit míč na Bednáře, míč však poslal zhruba metr od vzdálenější tyče Millerovy branky.

89.

Miller si připsal rozhodující zákrok dnešního zápasu. Na Kadlecův centr z pravé strany na zadní tyči si naskočil Jarošík, který sice hlavičkoval Millerovi do protipohybu, ten však konečky prstů dokázal míč vyrazit před sebe a boleslavská obrana poslala míč do bezpečí.

90+1.

Ve druhé půli se budou nastavovat čtyři minuty.

90+1.

Po faulu zezadu na Ondřejku viděl od sudího Bílka žlutou kartu i ROMAN BEDNÁŘ.

90+2.

Tentokrát do Ondřejky zepředu zajel VÁCLAV KADLEC a také on vidí od sudího Bílka žlutou kartu.

Zápas končí, Mladá Boleslav ve druhém poločase otočila skóre na 2:1 a po remíze 1:1 z úvodní zápasu postupují do finále Poháru České pošty.

Mladá Boleslav si ve finále Poháru zahraje příští neděli proti Jablonci, který v odvetě druhého semifinále porazil Liberec 2:0 a do finále postupuje po celkovém výsledku 5:4.

Zápas byl především ve druhé půli velmi vyhecovaný, rozhodčí Bílek rozdal ve druhé části sedm žlutých karet a dvě červené a nutno dodat, že všechny rozdal poprávu. Ve 47. minutě šlápl Léonard Kweuke celou váhou svého těla na lýtko obránce Radka Dosudila a zlomil mu holenní kost. Mladá Boleslav poté zásluhou Jana Bořila vyrovnala, a i když hned vzápětí "srovnal" počet hráčů na hřišti Petr Johana, který zastavil pronikajícího Václava Kadlece, po chybě brankáře Marka Čecha převážil vedení na stranu boleslavských Jan Chramosta.

Sparta tak v posledních čtyřech soutěžních zápasech uhrála "jen" dvě remízy, dvakrát pak prohrála. Odčinit tuto sérii bude moci v neděli, kdy čeká oba týmy v rámci 27. kola Gambrinus ligy odveta na Letné.

Ještě před tím, v sobotu, vám přineseme online reportáž z ligového zápasu mezi Viktorií Plzeň a pražskou Slavií.

S tímto se s vámi loučím a u sobotní online reportáže se těším na shledanou.