Slavia Praha
10. Sancho
61. Brandt
43. Souček

Dobrý den, vítejte u online přenosu utkání skupinové fáze fotbalové Ligy mistrů mezi Borusií Dortmund a Slavií Praha. Zápas začne ve 21:00.

Dortmund

SESTAVA HRÁČŮ DORTMUNDU

Bürki - Akanji, Hummels, Zagadou - Hakimi, Brandt, Weigl, Guerreiro - Hazard, Sancho - Reus (C)

Hitz - Alcácer, Balerdi, Dahoud, Götze, Piszczek, Schulz

Slavia

SESTAVA HRÁČŮ SLAVIE

Kolář - Coufal, Kúdela, Takács, Bořil - Souček, Ševčík - Masopust, Stanciu, Olayinka - Škoda (C)

Kovář - Frydrych, Hušbauer, Provod, Traoré, Van Buren, Yusuf

Domácí fotbalisté vstupují do dnešního zápasu v pozici jasného favorita. V listopadu sice Dortmund nevyhrál třikrát v řadě, ale poslední dvě utkání se BVB vydařila. Nejprve totiž přišlo vítězství 2:1 na půdě Herthy Berlín a o víkendu si Borussia poradila 5:0 s Düsseldorfem. Aktuálně je tak Dortmund třetím celkem Bundesligy, když ztrácí pět bodů na momentálně vedoucí Mönchengladbach.

Slavia je momentálně nejlepším fotbalovým celkem Česka, neboť vévodí Fortuna lize o čtrnáct bodů. Navíc si v Pražané v posledním kole poradili s Libercem, který venku vypráskali v poměru 3:0! V listopadu pak Slávisté inkasovali branky jen z kopaček hráčů Interu Milán. Nulu si gólman Ondřej Kolář připsal proti Baníku, Barceloně, Teplicím, Olomouci, Karviné a již zmiňovanému Liberci.

AKTUÁLNÍ TABULKA SKUPINY F

1. Barcelona - 5 záp., 7:3, 11 bodů

2. Inter Milán - 5 záp., 9:7, 7 bodů

3. Dortmund - 5 záp., 6:7, 7 bodů

4. Slavia - 5 záp., 3:8, 2 body

Zatímco je Slavia bez šance na postup do jarní části Ligy mistrů i Evropské ligy, Borussia Dortmund si poháry zahraje i v další fázi. Nicméně by BVB jednoznačně chtěli hrát právě Ligu mistrů, což ji zajistí pouze zisk většího počtu bodů než dnes získá Inter Milán. Ten doma přivítá Barcelonu a rozhodně je v silách italského celku porazit slavný katalánský tým. Ani dnešní vítězství tak Borusii nemusí zajistit postup, neboť v případě shodného počtu bodů budou hrát ve prospěch Interu lepší vzájemné zápasy.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

2. října 2019

Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2 (0:1, 0:1)

Žluté karty: 2 - 1

Předehrou k tomuto večernímu utkání bylo střetnutí v rámci Juniorské ligy, ve které Slavia dodnes bojovala o senzační postup. Samotný zápas vypadal herně poměrně vyrovnaně, nicméně mladíci z Dortmundu ukázali svou ohromnou sílu a již v 64. minutě vedli 5:0. Poté už přišlo pouze snížení z kopačky Adama Touly, jenž zajistil konečné skóre 5:1.

Dnešní utkání odřídí Sergej Karasev, kterého na čarách doplní jeho ruští kolegové. Sudí Karasev má za sebou v poslední době moskevské derby Lokomotivu s Dinamem či zápas české fotbalové reprezentace na půdě Bulharska. V letošní Lize mistrů tento ruský sudí rozhodoval utkání Atalanty se Záhřebem, Valencie s Lille a představil se také v Evropské lize při utkání Feyenoordu s Portem.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

V závěru první minuty byla k vidění první ofenzivní akce domácího mužstva. Hakimi se ovšem nedostal k míči.

2.

Přes Olayinku a Škodu byl míč posunut k postranní čáře, kde se Masopust neprodral přes Hummelse.

3.

Slavia je nastěhována u pokutového území soupeře. Stanciu ovšem neprostřelil soupeře a nyní už dopředu postupují fotbalisté Dortmundu.

4.

Zleva se domácí fotbalisté dostali až na hranici malého vápna. K pořádnému ohrožení Koláře zatím nedošlo.

5.

Nyní už to pro domácí vypadalo nadějně. Hummels se natlačil před bránícího hráče, ale z hranice malého vápna kopal vysoko nad bránu.

6.

Nyní již se na útočnou polovinu vrátili fotbalisté Slavie. Na pravé straně hosté vybojovali aspoň rohový kop.

7.

Souček obdržel centr na střed šestnáctky, avšak nedůrazný pokus si v pohodě pohlídal Bürki.

8.

Lob za obranu domácích letěl přesně na hlavu Olayinky, který míč usměrnil k zemi, ale Bürki vytasil fantastický zákrok pravou nohou.

10.

Jenže nyní je tady úvodní branka, která padá do sítě Slavie. Fantastickou přihrávku do volného prostoru obdržel Reus, který nebyl hamižný a v pokutovém území předložil tutovku JADONU SANCHOVI. Anglický mladík v pohodě skóroval za záda bezmocného Koláře.

11.

Po výkopu ze středu hřiště se hosté vydali vpřed. Stopeři si ale poradili s náběhem Milana Škody.

12.

Olayinka se nedokázal vymanit z obležení tří fotbalistů a proto si pomohl nedovoleným zákrokem.

13.

Krásná rychlá souhra Dortmundu. Rozběhnutý Brandt si narazil se Sanchem, ale nakonec si první zmíněný míč ukopl až za brankovou čáru.

14.

Dlouhý míč Kúdely sice doputoval k polovině hřiště, ale tam si situaci pohlídal jeden z domácích beků.

14.

Vypadalo to na ofsajd Sancha, ale po Takácsově nejistém odehrání míče se pokračovalo dál. Naštěstí z toho domácí nic nevytěžili.

15.

Podruhé v utkání se dva hráči Borussie zjevili za záda obránců hostujícího celku. Reus však tentokrát nevyzrál na Koláře.

16.

Zatím sledujeme velmi zajímavé ofenzivně laděné utkání. U míče jsou znovu fotbalisté domácího mužstva.

17.

Bořil předvídal postup BVB, nicméně Stanciu již na něj v tísni nenavázal.

17.

Sancho postupoval rychlými kroky k pokutovému území, nicméně předávka na kapitána šla za paty Marca Reuse.

18.

Defenzivní povinnosti si nyní dokonale splnil Masopust, který se rychle vrátil a uzmul míč Hazardovi.

19.

Dlouhý aut Coufala sice doputoval až do šestnáctky, ale Zagadou si bezpečně pohlídal Olayinku, když od něj míč odrazil za brankovou čáru.

20.

Nico Stanciu si trochu řekl o žlutou kartu za simulování, ale nakonec je nařízen jen odkop od brány Romana Bürkiho.

21.

To byla velká příležitost. Masopust si krásně zaběhl za obranu, načež přihrál do pokutového území Stanciuovi. Rumunský záložník okamžitě pálil, ale Bürki míč konečky prstů vytáhl na roh.

22.

Souček si šikovně zabíhal na vzdálenější tyč, kam mířil Ševčíkův centr. Prvnímu zmíněnému chybělo několik centimetrů.

23.

Ladislav Takács udělal neuvěřitelnou chybu, když míč nedokázal odehrát do bezpečí a daroval tutovku Reusovi. Kapitán domácích ani v druhém nájezdu na Koláře neuspěl.

24.

Dlouhý nákop Akanjiho nenašel adresáta. Míč doputoval až do náruče Ondřeje Koláře.

26.

Ofsajd byl odmáván Hazardovi. Ten zatím trochu zaostává za dvojici Sancho - Reus, která už předvedla několik velmi zajímavých šancí.

27.

Nedovolený zákrok od Olayinky, který zezadu hrál míč, ale současně trefil nohy Hakimiho. Stížnosti nejsou nigerijskému záložníkovi nic platné.

28.

Hakimi si věřil na důrazný souboj s Bořilem, ale z něj vytěžil více obránce Slavie, který odehrál vybojoval roh.

29.

Při centru Stanciu si Bürki nerozuměl s Hummelsem a vyrazil míč jen k Takácsovi. Ten ovšem balón netrefil podle svých představ, když zblízka přestřelil bránu.

30.

Další obrovská šance. Stanciu parádním míčem našel Škodu, jenž natáhl nohu a usměrnil míč na domácího gólmana. Bürki vytáhl skvělý zákrok.

31.

Borussia kombinovala na útočné polovině, ale k ničemu zajímavému se nedostala. Slavia teď brání pozorně.

32.

Až v závěru 32. minuty měl opět práci Kolář. Hostujícího gólmana prověřil Thorgan Hazard, který vyslal jedovku z pravé strany.

33.

Coufal se odhodlal k odvážnému průniku u postranní čáry, nicméně třetí bránící hráč už mu vystavil stopku.

34.

Při dalším ofenzivním pokusu Slavie byl faulován Ševčík. Následný skvěle sehraný signál na Masopusta přinesl tečovanou střelu a vytáhnout se znovu musel Roman Bürki. Švýcarský gólman je zatím jako fantom.

36.

Hummels zadělal na problémy domácímu brankáři, když mu poslal pomalou přihrávku. Bürki vše vyřešil odkopem těsně před dotírajícím Škodou.

37.

Rychlý postup BVB byl zastaven zablokovanou střelou Sancha. Domácí tak musí rozvážně kombinovat u poloviny hřiště.

38.

Masopust se už už rozbíhal do přečíslení se Škodou, ale Julian Brandt jej na polovině podrazil. Žlutá karta.

39.

Bleskový výpad Hakimiho. Krajní záložník Borussie přesprintoval několik desítek metrů, ale jeho finální přihrávku zastavil Kúdela.

40.

Domácí mají míč již několik minut pod kontrolou. Zatím se nedostávají zpět do blízkosti pokutového území.

42.

Dobře se do kombinace Slavie vložil Achraf Hakimi, kterému vystavil stopku Jan Bořil. Obránce hostujícího celku je odměněn žlutou kartou.

43.

Je vyrovnáno! Velmi přesnou přihrávku za obranu BVB obdržel Škoda, který už mohl sám zakončovat, ale místo toho ještě hrudí posunul míč k TOMÁŠI SOUČKOVI. Záložník Slavie měl jednoduchou pozici, když v pohodě prostřelil domácího gólmana.

45.

Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodní půle je minulostí a spokojenější zatím budou fotbalisté Slavie. Do vedení šli sice velmi brzy domácí, které rozveselil v 10. minutě Jadon Sancho, avšak do přestávky vedení BVB nevydrželo. Během následných minut se několikrát musel vytáhnout Ondřej Kolář, jenž dvakrát zneškodnil šance Reuse, ale i Bürki měl plné ruce práce. Obrana Borussie totiž dneska rozhodně nepůsobí ideálně a švýcarský gólman několikrát fantasticky zachránil svůj celek. Ve 43. minutě však už ani Bürki nestačil na tutovku Tomáše Součka, jenž se zjevil těsně před ním a prosadil se.

Žluté karty: 1 - 1

Vzhledem k aktuálnímu skóre v Miláně potřebuje domácí Borussia získat všechny tři body. Inter totiž v závěru poločasu vyrovnal v domácím utkání s Barcelonou a díky lepším vzájemným zápasům je momentálně před BVB.

46.

DRUHÝ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

46.

Klidný začátek druhé půle. Oba celky už se vystřídaly s pokusy o kloudnou akci, oba bez úspěchu.

47.

Velmi dobře si poradil Coufal, který zpracoval míč pro Škodu. Útočník Slavie akci rozehrál do strany.

48.

Povedená akce na pravé straně od Hazarda. Finální přihrávka na střed šestnáctky se stala kořistí Ladislava Takácse.

49.

Loktem si v souboji se Ševčíkem pomohl Dan-Axel Zagadou. Odnesl si proto žlutou kartu.

49.

Centr mířící na malé vápno si pohlídal Zagadou. Po další standardní situaci se k zakončení nedostal Souček.

50.

Blesková akce Dortmundu. Bohužel pro domácí se Brandt prezentoval příliš dlouhou přihrávkou na Sancha.

51.

Fotbalisté domácího mužstva převzali iniciativu a kombinují na útoční polovině.

51.

Jedovaté zakončení Juliana Brandta. Toho oslovil Hazard, ale technické zakončení placírkou šlo kousek nad břevno Kolářovy brány.

53.

Nepřesnosti na obou stranách. Kúdela sice získal míč, ale následně jej u poloviny hřiště ztratil a ze všeho je volný kop ve prospěch domácích. Menším faulem se provinil Bořil.

54.

Z místa předchozího přestupku byl vyslán centr do šestnáctky, nicméně obrana Slavie si v pohodě poradila. Následná rychlá akce hostů byla zatavena skluzem Weigla.

55.

Hraje se nahoru-dolů. Sancho krásnou přihrávkou na malé vápno hledal jednoho z dvojice spoluhráčů, ale proti gólovce byl Takács.

56.

Coufal z prvního doteku vracel míč před bránu. Defenzíva BVB si věděla rady a Hakimi míč rozehrává aspoň k polovině hřiště.

57.

Zezadu byl podražen Weigl. Borussia bude rozehrávat z hloubi obranné poloviny.

58.

Zleva si do až do šestnáctky namířil Thorgan Hazard. Belgický reprezentant byl zastaven v rozhodujícím okamžiku, když si chystal zakončení.

59.

Obléhání pokutového území v podání Borussie Dortmund ukončil Guerreiro. Střela ofenzivně laděného hráče šla až příliš blízko k pozornému Kolářovi.

60.

V naprosté pohodě odehrál míč Kúdela, který akci domácích jednoduše posunul ke Kolářovi. Ten může rozehrávat.

61.

Domácí fotbalisté podruhé vedou! Dvakrát zahrál Dortmund velmi rychlé vhazování, což zapříčinilo, že se obrana Slavie nedokázala pořádně zformovat. Celá akce vyústila v kombinaci Sancha s JULIANEM BRANDTEM. Německý záložník pak propálil Koláře z úhlu.

63.

Stanciu nepropálil hradbu těl před sebou, na druhé straně dopadla podobně akce domácích. Ofenzívu proto znovu rozjíždějí fotbalisté Slavie.

64.

Chyba v rozehrávce BVB. Navíc se pak faulem u středového kruhu provinil napadající Reus.

65.

První střídání v utkání obstarala Slavia. Júsuf Hilál nahrazuje Milana Škodu.

66.

Kartónek žluté barvy dostává Julian Weigl, který při návratu fauloval postupujícího Ševčíka.

66.

Přečíslení domácího mužstva rozjel Hazard, který míč zleva dostal až na Hakimiho. Jenže jeho zakončení bylo nadvakrát zablokováno.

67.

Obrana Slavie si v klidu rozehrávkou poradila s nevýrazným napadáním domácího celku.

68.

Akanjiho nyní fauloval Lukáš Masopust, který byl až příliš důrazný při napadání domácího obránce.

69.

Olayinka si dobře poradil s dotírajícím Hakimim. Vypadalo to dokonce na nedovolený zákrok domácího fotbalisty, ale Borussia bude přesto vhazovat.

70.

K zakončení zpoza šestnáctky se prodral Olayinka. Do statistik se však jeho zablokovaný pokus nezapíše, neboť byl Nigerijec v ofsajdu.

71.

Zatímco se chystá druhé střídání Slavie, domácí se pokusili o zisk gólové příležitosti. Kolář však včasným vyběhnutím znemožnil příležitost Sanchovi.

72.

Po již dvanáctém faulu z dílny hostujících fotbalistů je tady střídání číslo 2. Dohrál Lukáš Masopust, na plac vbíhá Ibrahim Traoré.

73.

Hodně velké zaváhání si dovolili domácí obránci. Při rozehrávce totiž darovali míč Slavii, která toho chtěla využít. Coufal ale místo střely přihrával a Součkovu parádní střelu vyrazil ještě lepším zákrokem Bürki.

74.

To je neuvěřitelné. Centr od rohového praporku propadl na vzdálenější tyč, kde se zjevil zcela osamocený Kúdela. Obránce Slavie ale hlavou netrefil úplně prázdnou bránu.

75.

Opět si hosté pomáhají nedovoleným zákrokem. V tomto případě se bude rozehrávat až ze středového kruhu.

76.

Ševčík sice u postranní čáry získal míč na Reusovi, ale domácí se znovu rychle dostali do akce a Weiglovu přízemní střelu musel likvidovat Kolář.

77.

Julian Weigl podťal nohy Tomáše Součka a dostává žlutou kartu. Znamenat by to mělo kartu červenou, neboť Weigl už jeden trest má.

77.

Je to tak. Julian Weigl dostává po druhé žluté kartě také kartu červenou. Dortmund tak bude dohrávat v deseti.

78.

Dlouhý centr Stancia letěl na hlavu Júsufa, který hlavičkou zaměstnal Romana Bürkiho. Kromě toho, že Švýcar opět uspěl, hostující forvard byl v ofsajdu.

80.

I v oslabení se domácí prezentují ofenzivním pojetím hry. Sanchův průnik zakončený střelou byl zablokován.

81.

Sancho mohl rozhodnout, když jej Hazard oslovil k úniku. Jenže domácí fotbalista akci zabrzdil a následnou přízemní střelu Hazarda zastavil Kolář.

82.

První střídání od Borussie. Thorgan Hazard přepustil místo Łukaszi Piszczekovi.

82.

Žlutou kartu, zřejmě za řeči, ještě dostává Vladimír Coufal.

83.

A další střídání od BVB. Ašraf Hakimi jde na lavičku, ze které se zvedl Leonardo Balerdi.

83.

A nakonec sáhli ke změně i hosté. Ladislava Takácse vystřídal Josef Hušbauer.

85.

Při odpoutávání se od Piszczeka si faulem pomohl Olayinka. Rozehrávat se bude proti Kolářovi, nicméně učiněno tak bude až od poloviny hřiště.

87.

Po faulu na Ševčíka přilétl do pokutového území dlouhý míč. Po dvou odrazech se míč zjevil v blízkosti Júsufa, který nůžkami netrefil bránu.

87.

Mahmoud Dahoud je posledním fotbalistou, který se ještě dneska podívá na trávník. Zaujal místo přepuštěné Jadonem Sanchem.

89.

Slavia kombinuje na útočné polovině. Zatím tak činí hodně daleko od pokutového území a tedy i možného ohrožení domácího gólmana.

89.

V závěru 89. minuty vyslal prudkou ránu z velké vzdálenosti Josef Hušbauer. Míč ale netrefil dobře a poslal jej vysoko nad bránu.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90+1.

Obléhání pokutového území v podání Slavie nyní nepřináší nic zajímavého. BVB brání pozorně.

90+2.

Nervozita je patrná. Domácím sice vyhovuje aktuální stav v Miláně, ale Slavia se ze všech sil pokouší o vyrovnání. Navíc se bude rozehrávat z nějakých pětadvaceti metrů.

90+3.

Tečovaný pokus Stancia prošel přes zeď, ale o pár decimetrů netrefil bránu.

90+3.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní utkání je tedy u konce a Dortmund se raduje z postupu do jarní části Ligy mistrů. Do zápasu vstoupili fotbalisté BVB skvěle, když se už v 10. minutě zásluhou Jadona Sancha dostali do vedení. Poté se museli několikrát blýsknout oba gólmani, ale do kabin se šlo přeci jenom za remízového stavu. Těsně před přestávkou totiž zblízka uspěl Tomáš Souček

Záložník Slavie byl ovšem jediným úspěšným střelcem českého týmu. V druhé půli už se totiž hosté zřídka dostávali do zakončení a navíc se v 61. minutě prosadil Julian Brandt. Dortmund posléze přišel o vyloučeného Weigla, nicméně vzhledem k vítězství a také výhře Barcelony na Interu se raduje z postupu.