Stadion plný žlutých vos. Bude to překrásné, těší se Souček na atmosféru v Dortmundu

ČTK ČTK
10. 12. 2019 9:36
Záložník Tomáš Souček se před úterním zápasem fotbalové Ligy mistrů v Dortmundu těší na nejlepší atmosféru, jakou v kariéře zažije.
Tomáš Souček.
Tomáš Souček. | Foto: Milan Kammermayer

Věří, že vyhlášená kulisa na slavném Vestfálském stadionu nebude fotbalisty Slavie svazovat, ale spíš je vyhecuje. Doufá, že se Pražané v závěrečném utkání navzdory jistému poslednímu místu v tabulce rozloučí s prestižní soutěží důstojně a předvedou podobně sympatický výkon jako v předchozích duelech.

"Už když se vylosovala skupina, tak jsem se nejvíc těšil na tento zápas i díky fanouškům. Bude tu asi nejlepší atmosféra, co jsme všichni v kariéře zažili. Věřím, že místo rozklepání kolen nám všem naopak přibude motivace, že hrajeme pod takovým stadionem. Věřím, že nám to naopak spíše pomůže," řekl Souček na tiskové konferenci.

Vestfálský stadion, který nese jméno Signal Iduna Park, na něj udělal už při příjezdu velký dojem. Celá aréna včetně vnitřních prostor je v klubových barvách žluté a černé. "Působí to na mě hrozně hezky. Dortmund je tím známý, že to jsou žluté vosy. Hrozně se těším, až bude plný stadion, bude celý žlutý, to bude překrásné. Jejich fanoušci řvou celý zápas, ale nám také přijede velká podpora," uvedl reprezentační záložník.

Slávisté v předchozích pěti kolech skupiny získali jen dva body za remízy v Miláně s Interem a v Barceloně a skončí v tabulce poslední. "Mrzí nás, že nemáme tolik bodů a už nemůžeme postoupit. Zatím jsme udělali body jen venku, podle toho děláme také nějaké věci, abychom to dodrželi. Věřím, že to zvládneme i tentokrát. Přijeli jsme budovat jméno Slavie a samozřejmě chceme bodovat," řekl Souček.

"Když se vylosovala skupina, tak nás všichni brali jako velkého outsidera a počítali, kolik dostaneme branek. Vytvořili jsme si respekt, i sami trenéři, proti kterým jsme hráli, nás chválí. Slavii jsme v Lize mistrů udělali respekt v celé Evropě. Chceme na to navázat i v Dortmundu, aby nás soupeři brali tak, jak nás brali ve všech pěti zápasech skupiny. Věřím, že se na to připravíme stejně jako na domácí zápas, tentokrát ale s lepším výsledkem," připomněl Souček domácí porážku 0:2.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy