2:1
Atlético Madrid
63. a 74. Suárez
25. Torres

Dobrý den, vítejte u online přenosu z prvního utkání čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Atléticem Madrid. Utkání začíná v úterý 5. dubna ve 20:45.

Čtvrtfinálové souboje prestižní Ligy mistrů jsou tady. V prvním dni nás čeká opravdová lahůdka. Úřadující šampion se postaví poraženému finalistovi z roku 2014, FC Barcelona vyzve důvěrně známého soupeře, španělského soka Atlético Madrid. Před dvěma lety uspěli ve stejné fázi soutěže Madridští, a tak jim mají Messi a spol. co vracet.

Základní sestavy Barcelony

Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Rakitič, Busquets, Iniesta (C) - Messi, Suárez, Neymar. Trenér: Luis Enrique.

Náhradníci: Bravo - Rafinha, Bartra, El Haddadi, Roberto, Turan, Vermaelen.

Základní sestava Atlética

Oblak - Juanfran, Hernández, Godín, Luis - Koke, Gabi (C), Saúl - Griezmann - Carrasco, Torres. Trenér: Diego Simeone.

Náhradníci: Moya - Correa, Fernández, Gámez, Kranevitter, Partey, Vietto.

Barcelona o víkendu ztratila 39 utkání trvající sérii výher, když ve slavném El Clásicu podlehla Realu Madrid 1:2. Atlético si naproti tomu na domácím stadionu zastřílelo proti Betisu a zvítězilo 5:1. Katalánci jsou ale velkým klubem a jediná porážka, byť s největším rivalem, je nemůže jen tak položit. Navíc v čele španělské ligy drží Barcelona stále pohodlný náskok šesti bodů před Atléticem. Co o úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů řekl Gerard Piqué? Čtěte ZDE.

Barcelona je kompletní, to Atléticu scházejí oproti předpokládaným sestavám dva hráči. Jedná se o Černohorce Saviče a Tiaga Mendese, kteří nejsou ani na lavičce náhradníků.

Co se týče vzájemných zápasů obou týmů, je na tom výrazně lépe Barcelona. Ta s Atléticem naposled prohrála před dvěma lety právě ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Katalánci tehdy doma pouze remizovali 1:1 a v Madridu podlehli červeno-bílým 0:1. Atlético pak dokráčelo až do finále, kde v městském derby nestačilo na Real.

Od té doby ovšem fotbalisté Barcelony s Atléticem neprohráli. V pěti ligových a dvou pohárových duelech se zrodilo šest vítězství Barcy a jedna remíza. Doposud naposled se obě mužstva potkala na konci ledna, v rámci 22. kola zvítězila Barcelona na Nou Campu 2:1.

Atletico Madrid's Godin heads the ball to score against Barcelona during their Spanish first division soccer match in Barcelona | Foto: Reuters

Produktivita hvězdného tria Messi, Suárez, Neymar je obrovská. V osmifinále Ligy mistrů režírovali pohodová vítězství nad Arsenalem, dokáže je Atlético svým urputným pojetím hry zastavit?

Do začátku utkání zbývá pár posledních minut. Zde jsou fotky rozcvičujících se hráčů Atlética Madrid, v čele s Fernandem Torresem.

Hlavním rozhodčím zápasu je Němec Felix Brych. Na čarách mu budou asistovat krajané Borsch a Lupp.

Fotbalisté nastupují na trávník vyprodaného stadionu Nou Camp. 14 stupňů Celsia a relativní bezvětří tvoří výborné podmínky pro ten nejlepší evropský fotbal.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Výkop obstarali hosté z Madridu, ale první útočná akce v podání Luise po levé straně jim nevyšla. Barcelona se dostává k míči a kombinuje vzadu.

2.

Atlético se od počátku prezentuje vysunutým presinkem. Katalánci se prokombinovali až před šestnáctku Madridu, Messiho přihrávka byla na Suáreze příliš dlouhá.

3.

Mascherano sebevědomě vyvezl balon středem hřiště, ale pak nepřihrál přesně. Za malou chvilku ovšem po pravé straně pronikl Alves a přihrál na střed hřiště Busquetsovi.

4.

Busquetsův centr na Neymara dostal brazilského útočníka do těžké pozice, ze které nic nedokázal vytěžit. Oblak rozehrává od vlastní branky.

5.

Barcelona vytáhla hráče Atlética vysoko a Iniesta měl potom mnoho prostoru k protiútoku. Neymar později přihrál Messimu, ten ale levačkou zpoza pokutového území branku minul.

6.

Carrasco neprotlačil přihrávku do šestnáctky přes Busquetse. Torrese pozlobilo zpracování Gabiho přihrávky, potom odevzdal balon barcelonským obráncům.

7.

Rakitič chtěl přihrávat na levou stranu Neymarovi, ale našel pouze hruď Juanfrana. Do útoku může přejít Atlético.

8.

Krom jedné rychlé akce Barcelony sledujeme zatím docela vlažný fotbal. Oba týmy volí postupnou kombinaci, ale cestu do vápna ještě ani jeden z nich nenašel.

9.

Torres zabojoval proti barcelonské přesile a získal míč pro Atlético. Jenomže potom si vůbec neporozuměl s Griezmannem a hosté o balon přišli.

10.

Torres pronikl po pravém křídle, avšak poté odcentroval jen na obránce Barcelony. Ty se ještě snaží při rozehrávce napadat Carrasco.

11.

Suárez si nezpracoval těžkou Neymarovu přihrávku. Barcelona nepřešla přes pevný blok Atlética a balon sebral bez obtíží Oblak.

12.

Torres nabídl míč Griezmannovi, kterého ovšem před branku nepustil Piqué. Barcelona o míč brzy přišla, po chvilce ho ale ve formě autového vhazování získává zpět.

13.

Neymar zadělal obraně Madridu na problémy únikem po levé straně. V jeho akci pokračoval Alba, odcentroval na Messimu, jemuž však střela levačkou z prvního doteku nevyšla a končí mimo branku.

14.

Messi tedy zapsal druhou nepřesnou střelu, na druhou stranu už se dvakrát dostal do dobré střelecké pozice. Barcelona získal míč zpět na své kopačky a postupně kombinuje.

15.

Po faulu Gabiho rozehrál Iniesta nakrátko na Messiho. Argentinský šikula prokličkoval mezi bránícími hráči, ale Suárez byl potom o balon připraven.

16.

Minutovým potleskem vzdali diváci ještě jednou hold zesnulému Johanu Cruijffovi. Mezitím vyběhl Ter Stegen až za svou šestnáctku, zpracoval si míč na prsa a skvěle rozehrál.

17.

Carrasco se s individuální akcí prosmýkl až před barcelonskou šestnáctku a zkusil vypálit. Nastřelil Albu a útok Atlética pokračuje po pravém křídle.

18.

Messi přihrál přesně na protihráče Gabiho, Luis byl ve snaze o průnik po levé straně faulovaný Rakitičem. Hlavičkáři Atlética se stěhují před Ter Stegena.

19.

Gabiho polocentr nedopadl pro Atlético dobře a Barcelona přešla do protiútoku. Na Alvesův centr si v závěru akce naskočil Neymar a v dosud největší gólové šanci hlavičkoval nad branku!

20.

Torres nabral Albu po odehrání míče, ale vše se obešlo bez žluté karty. Zatím hrají obě mužstva čistý fotbal s minimem faulů.

21.

Nadějnou kombinaci Messiho s Neymarem zastavil ve skluzu Koke. Útok Atlética ale ztroskotal brzy za polovinou hřiště.

22.

Messi si naváděl balon směrem k šestnáctce, ale čistým způsobem ho dokázal odzbrojit Gabi. Protiútok Atlética zmařil nepřesnou přihrávkou Saúl, hraje Ter Stegen.

23.

Po vhazování na pravé straně si míč na střed hřiště navedl Griezmann a vystřelil. Mířil k pravé tyči, ale Ter Stegenovu svatyni o kousek minul.

25.

Překvapení je na světě, Atlético se na Nou Campu ujímá vedení. Koke prostrčil míč středem hřiště na nabíhajícího FERNANDA TORRESE, jenž našel mezeru mezi stopery a také mezi nohama Ter Stegena - 0:1!

27.

Zatímco Neymar tedy ve velké šanci netrefil branku, Atlético odpovědělo vedoucím gólem. Tato branka může být v konečném účtování hodně cenná.

28.

Druhou věcí je, že Atlético, ač vedlo, oba poslední zápasy s Barcelonou v lize nakonec ztratilo. Iniesta prokličkoval až k Messimu, jenž z hranice šestnáctky nastřelil Hernándeze.

29.

Neymar nebyl zrovna v nebezpečném prostoru, ale Fernando Torres (ATM) ho vzal přes nohy a vyfasoval zbytečnou žlutou kartu. Navíc je tu přímý kop pro Katalánce.

30.

Domácí fotbalisté rozehráli nakrátko a následný pokus o centr v podání Alvese byl zablokován. Rakitič byl na polovině hřiště znovu zastaven nedovoleně.

31.

Balon šel za brankovou čáru od Alby, a proto rozehrával od své branky Oblak. S odkopem si dal docela na čas, za což byl odměněn pískotem domácích fanoušků.

32.

Griezmann střílel na dlouhou nohu a dorážel na něj Alba, přesto pořádně protáhl Ter Stegena. Ten vytáhl dloubnutí Francouze na rohový kop. Alba zůstává po souboji na trávníku.

33.

Carrascův centr na Torrese neprošel a rychlý protiútok Barcelony přerušil na půlící čáře žlutým faulem proti Messimu Koke (ATM). Mezitím je Alba zpět na hřišti.

34.

Atlético poctivě brání v deseti lidech a Barcelona nemá příliš prostoru. Útok po levém křídle jí napoprvé nevyšel, další akci rozjíždí Busquets.

35.

Obrovský malér pro Atlético. Simeone mává na lavičce rukama, ale to už Madridu nepomůže. Fernando Torres (ATM) přejel na polovině hřiště Busquetse a vidí druhou žlutou kartu.

37.

Na trávníku to začíná vřít, ale veškerá snaha hráčů Atlética proti rozhodnutí sudího Brycha je marná. Torres musí vinou přemotivovanosti ze hry.

38.

Nyní byli na polovině hřiště faulováni zase hosté a hned byl okolo rozhodčího pořádný hlouček hráčů. Následná rozehrávka Atléticu nevyšla.

39.

Saúl se umotal ve vlastních kličkách a musí děkovat Luisovi, že zastavil Messiho v palebné pozici. Později fauloval Neymar Luise v šestnáctce.

40.

Fotbalisté si teď na hřišti nic nedarují a faulů povážlivě přibylo. Barcelona hraje s míčem na útočné polovině a touží ještě do přestávky vyrovnat.

41.

Iniestova střela z dálky nepřekvapila Oblaka, útok Atlética poté brzy skončil. Hráči z Madridu už by se nejraději viděli v kabině, místo toho ale čelí útočné akci Messiho.

42.

Iniesta posílal na malé vápno oblouček přímo do náběhu Suárezovi, ale slovinský gólman ve službách Atlética byl na místě včas. Griezmann si vysloužil faul od Mascherana.

43.

Barcelona obléhá madridský val, který je vystavěn okolo šestnáctky. Iniestovu přihrávku do vápna odvrátili obránci Atlética a hraje se na polovině hřiště.

44.

Oblakův výkop sklepl Piqué hlavou na Rakitiče. A už Katalánci zase klepou na dveře šestnáctky, Suárez se ale octl v ofsajdu a roh se kopat nebude.

45.

Carrasco obešel Mascherana, který v souboji upadl, ale na Albu už nevyzrál. Přesto může být spokojen, Atlético vhazuje na útočné polovině u rohového praporku.

45+1.

Rozhodčí nastavil dvě minuty a vzhledem k ošetřování Alby a vyloučení Torrese je to pochopitelné. Atlético se na útočné půlce dlouho neudrželo.

45+2.

Neymar dostal trochu více prostoru, uvolnil se ale levou nohou z hranice šestnáctky Oblaka vůbec neohrozil. Do konce poločasu zbývá pár sekund.

45+2.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.

První poločas nabídl spoustu zajímavých situací. Atlético drželo Barcelonu daleko od Oblakovy branky, jednu velkou šanci Katalánců přečkali Madridští kvůli nepřesné hlavičce Neymara. Ve 25. minutě dostal Atlético do vedení Torres, když prostřelil ranou mezi nohy Ter Stegena, ovšem útočník Madridu pak během šesti minut zbytečně fauloval Neymara s Busquetsem, obdržel dvě žluté karty a musel do sprch. Atlético v závěru poločasu Barcu k ničemu nepustilo, ve druhém poločase bude o desíti bránit těsný náskok.

Velmi smíšené pocity pro Fernanda Torrese. Hvězdný útočník Atlética ve 25. minutě otevřel skóre, ale za deset minut musel po dvou faulech ze hřiště. O to víc Atlético mrzí, že to byly nedovolené zákroky na míle daleko od Oblakovy branky.

Červené karty: 0 - 1

V dnešním druhém čtvrtfinále vede Bayern Mnichov po poločase nad Benficou Lisabon 1:0. O jediný gól se zasloužil už ve 2. minutě Vidal.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Oba týmy pokračují beze změn, dále hraje také Alba, jehož rameno je po pádu v souboji s Griezmannem v pořádku. V prvním barcelonském útoku neuspěl Iniesta.

47.

Atlético rozehrávalo standardní situaci, po níž se dostalo až do šestnáctky. Saúl pronikl na levou stranu a odcentroval. Luisova hlavička byla zablokována.

48.

Barcelona okamžitě přešla do rychlého kontru. Messi ovšem na konci akce přihrál Suárezovi jen do postavení mimo hru.

48.

Sergio Busquets (BAR) fauloval ve vzdušném souboji Saúla a uviděl za svůj zákrok žlutou kartu.

49.

Dvě velké šance na obou stranách! Na jedné nevyšlo po centru Carrasca zakončení Griezmannovi. Na druhé si Messi ve vápně zpracoval Neymarovu přihrávku a krásnými nůžkami zastříhal těsně vedle!

50.

Atlético vstoupilo do druhého poločasu dvěma příležitostmi, ovšem musí myslet hlavně na zadní vrátka. Nepřesnou rozehrávku Madridu zachytil Suárez.

51.

Na Nou Campu to jen zahučelo, diváci sledují drtivý tlak Barcelony. Neymar se uvolnil zhruba na patnácti metrech a napálil míč do břevna!

52.

Luis zabránil dalšímu zakončení Barcelony z těsné blízkosti Oblakovy branky. Barcelona je stále na balonu a tlačí Atlético hlouběji do pokutového území.

53.

Yannick Carrasco dohrál a na hřišti ho střídá defenzivně laděný Augusto Fernández. Ještě předtím nevyšla prostrkávačka do vápna Iniestovi.

54.

Iniesta vybojoval v souboji s Hernándezem rohový kop, který Barca rozehrála nakrátko. Další přihrávku do šestnáctky zastavoval Gabi.

55.

Neymar v další obrovské šanci na vyrovnání! Brazilský útočník vnikl do šestnáctky, balon mu přistál na hlavě, ale pak skončil v rukách Oblaka.

56.

Atlético má plné ruce práce a nestíhá. Messiho střelu vyrazil Oblak před sebe a měl štěstí, že ho pak před dorážkami uchránili Juanfran s Godínem.

57.

Iniestův přetažený centr našel na zadní tyči Piquého, který si ho ale nedokázal zpracovat. Luis pak zahrál pod tlakem jen do zámezí.

59.

Atlético si na pár sekund oddechlo, ale už se zase musí bránit. Saúl nepustil Neymara do vápna a bylo to v mezích pravidel.

60.

Suárezovi přijel pod nohy na polovině hřiště Hernández a čistě uťal barcelonský protiútok. Ale útok Barcelony vlastně jen přibrzdil, jeho pokračování táhne Iniesta.

61.

Felipe Luis (ATM) si přidržel rukama Suáreze, který si dobře přebral balon a utíkal by po lajně do dobré příležitosti. Luis fauloval za cenu žluté karty.

62.

Znovu Neymar. Uvolnil se na hranici vápna, navedl si míč na středovou osu a zakroutil střelu těsně za vzdálenější tyč! Barcelona drží Atlético soustavně pod zámkem.

63.

Je vyrovnáno! Atlético to nemohlo vydržet dlouho. Alvesův oblouček nalezl na zadní tyči volného Albu, který ranou z první nastřelil LUISE SUÁREZE, od něhož se míč odrazil do branky - 1:1!

64.

Rafinha hned po gólu nahradil na trávníku Ivana Rakitiče. Atlético se musí bránit nadále, rohový kop ubránit zvládlo.

66.

Suárez nedosáhl na vysoký centr z kopačky Messiho a míč ukryl do rukavic Oblak. Pro Atlético je výsledek 1:1 stále velmi příznivý, ale boj o jeho udržení bude velmi tuhý.

67.

Po faulu na Griezmanna rozehráli Madridští přímý kop a postupně se dostali až před šestnáctku Barcelony. K zakončení už ale nedošlo.

68.

Juanfran fauloval Neymara a standardní situaci rozehrál Messi. Ale přímo do náruče Oblaka. Atlético se může zase na chvilku uklidnit.

69.

Griezmannův protiútok nevyšel, a tak je na tahu znovu Barca. Alba byl na zadní tyči v docela dobré pozici, ale přišel o míč v souboji s Kokem.

70.

Luis Suárez (BAR) v souboji před brankou zametl s Felipem Luisem a obdržel za tento zákrok žlutou kartu. Felipe Luis si na chvíli poležel a už se zase hraje.

71.

Busquets nedokázal včas přihrát na Messiho, další rána Barcelonských byla zablokována. Atléticu se přeci jen podařilo tlak Katalánců trochu otupit.

72.

Koke si na útočné polovině došel pro faul od Neymara a s rozehrávkou Madridští pochopitelně dvakrát nespěchají. Standardku kopne zřejmě Koke.

73.

Antoine Griezmann (ATM) zkosil skluzem zezadu Albu a zaslouženě obdržel žlutou kartu. Ale přerušil protiútok Barcelony a Atlético se může v klidu vrátit dozadu.

74.

Obrat je dokonán! Messi přihrál do vápna LUISI SUÁREZOVI, který z jedné poslal balon na Alvese a vydal se před Oblaka. Brazilský obránce našel uruguayského útočníka přesným centrem a Suárez hlavou sám otáčí na 2:1!

76.

Barcelona relativně včas otočila průběh utkání a má ještě dost minut na případný třetí zásah. Atlético střídá. Místo Antoineho Griezmanna nastupuje Thomas Partey.

77.

Messi nastřelil Juanfrana a do protiútoku se vydal Gabi. Daleko ale nedošel a Barcelona může v klidu rozehrát svůj útok.

78.

Lucas Hernández (ATM) je dalším karetním hříšníkem. A může být rád, že po nešetrném zákroku na Neymara ještě zůstává na hřišti.

79.

Jan Oblak (ATM) s rozehrávkou od branky příliš dlouho otálel a také on uviděl žlutou kartu. Atlético čeká ještě zhruba čtvrthodina pekelného bránění.

80.

Sergio Busquets mizí ze hřiště a nastupuje místo něj Sergi Roberto. Zkušený středopolař spěchá na střídačku, z čehož lze samozřejmě soudit, že Barceloně by se gól na 3:1 ještě hodil.

81.

Barcelonský tlak už není takový, jaký byl na začátku druhé půle, ale stále mají Katalánci více ze hry. Roberto se poprvé zapojil do hry a přihrál Alvesovi.

82.

Těsně před Messim odvrátil balon Godín. Protiútok Atlética přerušil ostrým faulem u postranní čáry Javier Mascherano (BAR) a je odměněn žlutou kartou.

83.

Andrés Iniesta pro dnešek dohrál. Místo něj posílá trenér Enrique do boje Ardu Turana, který tým Atlética důvěrně zná.

84.

Iniesta ještě před svým střídáním nastřelil Gabiho do choulostivých míst a kapitán Atlética se na trávníku dlouho svíjel v bolestech.

85.

Messi pronikl středem hřiště do šestnáctky, v souboji proti přesile upadl a chtě penaltu. Píšťalka sudího zůstala tentokrát němá, Hernández nefauloval.

86.

Kdo už fauloval, to je Augusto Fernández (ATM). Ten dostal celkově jedenáctou žlutou kartu zápasu po faulu na Alvese.

87.

Do konce základní hrací doby zbývají ještě tři minuty. Barcelonský tlak už není tak drtivý, přesto se Atlético stále musí mít na pozoru. Alba táhne útok domácích.

88.

Rafinhovi byl v tvrdém souboji uprostřed vápna odpískán útočný faul na Hernándeze. Kouč Simeone připravuje ještě jedno střídání.

89.

Fernández nastřelil jednoho z barcelonských hráčů a vybojoval ještě rohový kop pro Atlético. Hosté s rozehrávkou vůbec, ale vůbec nespěchají.

90.

Poslední střídání zápasu. Ángel Correa střídá na place Saúla Ňígueze. Felix Brych nastavuje nad rámec devadesáti minut dalších pět.

90+1.

Partey byl faulován na obranné polovině a Atlético znovu zdržuje. I prohra 1:2 je pro Madrid dobrým výsledkem, vzhledem k vyloučení Torrese a tlaku Barcy.

90+2.

Neymar si zpracovával Alvesův centr na zadní tyči, ale ke střele ho nakonec nepustil Juanfran. Barcelona se pokouší Atlético ještě zmáčknout.

90+3.

Suárez pouštěl míč za sebe na Messiho, avšak tento záměr Uruguayci nevyšel. Atlético nebezpečí odvrátilo, nicméně Gabi chyboval v rozehrávce.

90+4.

Přihrávku Neymara si ve vápně nezpracoval Roberto a byl o míč připraven Gabim, který tak odčinil předchozí zaváhání. O chvilku později ubránil Gabi také Messiho.

90+5.

Barcelona útočí zřejmě naposled v tomto zápase. Messi s Turanem se snaží míč protlačit do pokutového území.

Utkání skončilo.

Pětiminutové nastavení vypršelo, a tak je první čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Atléticem u konce. Katalánci vstoupili do druhého poločasu obrovským tlakem. Neymar střílel do břevna, Messi předvedl efektní nůžky, ale přesně nemířil. Vše rozsekl až Suárez. Nejprve tečoval za Oblaka ránu Alby a obrat dokonal hlavičkou po centru Alvese. Katalánci využili početní výhodu po vyloučení Torrese a zvítězili 2:1. Atlético však může těšit vstřelený gól na hřišti soupeře a do odvety ještě není pro Madrid nic ztraceno.

V souběžné hraném utkání porazil v Mnichově Bayern Benficu 1:0. Jediný gól vstřelil už ve 2. minutě Vidal. Ani toto dvojutkání není zdaleka rozhodnuté.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.