Synot liga • 18. kolo • 15:00

Baník Ostrava - AC Sparta

Baník Ostrava
1:1
Přenos skončil
AC Sparta
65. Baroš
39. Kadlec

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu 18. kola Synot ligy, v němž domácí Baník Ostrava hostí pražskou Spartu.

Po pražském derby asi druhý nejnapjatější zápas v české soutěži je tady. Obzvláště v hledišti to bývá hodně vyostřené, loni se kvůli tomu duel na Bazalech téměř nedohrál. Doufejme, že tentokrát se budeme bavit jen a pouze o fotbale.

Zatímco Sparta bojuje o první příčku, Ostrava se tísní v nahuštěném středu tabulky momentálně na osmém místě. První jarní zápas Baník nezvládl a prohrál v Teplicích 0:1.

Zato Letenští si doma poradili s Příbramí vysoko 4:1, i když prohrávali a museli zápas otáčet. Významnou úlohu v zápase měl navrátivší se útočník Václav Kadlec, u kterého bude zajímavé sledovat, jestli se tentokrát objeví už v základní sestavě.

SL, Sparta-Příbram: Václav Kadlec
SL, Sparta-Příbram: Václav Kadlec | Foto: Milan Kammermayer

Sestava Sparty: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Vácha, Matějovský, Dočkal – Kadlec, Krejčí – Lafata (C)

Sestava Baníku: Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučić – Šichor, Foltyn, Kukec – de Azevedo, Holzer – Baroš (C).

Hlavním sudím pro tento duel Tomáš Kocourek, po stranách mu budou pomáhat pánové Kordula a Pospíšil.

Tak Václav Kadlec nastoupí v základní sestavě Sparty místo Albánce Herolinda Shaly.

Hráči už přicházejí na trávník.

Utkání právě začalo.

2.

Baník začal nebojácně, ale útočnou akci zastavil útočný faul Baroše.

3.

Kadlec se na druhé šance dostal do gólovky, kterou mu připravil Lafata. Blok hráčů ale nepřekonal. Z následného rohu hosté nic nevymysleli.

SL, Sparta-Příbram:  Václav Kadlec
SL, Sparta-Příbram: Václav Kadlec | Foto: Milan Kammermayer
4.

Další šance Kadlece, který ze strany uháněl sám, ale nedokázal přihrát před branku Lafatovi.

6.

Azevedo po standardní situaci hledal v pokutovém území někoho ze spoluhráčů, ale balón skryl v náruči Štěch.

8.

Pěkný náznak domácích, Baroš zpracoval ve vápně míč, přiťukl ho Štěpánovi a ten ho posadil na hlavu Kukecovi, který ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

9.

Roh Ostravanů opět zaváněl nebezpečím, z Baníkovců se ale nedostal nikdo k míči dřív než hráči Sparty.

11.

Polovina Bazalů už křičela na oslavu gólů, ale Baroš z přímého kopu hlavou netrefil bránu a ještě podle asistenta stál v ofsajdu.

13.

Baroš je zatím hodně aktivní, už vybojoval na svou osobo několikátý faul.

15.

Kukec už se díval, kam bude centrovat a při přebírání mu míč utekl do autu. Šanci ke kombinaci mají zase hosté.

Synot liga: Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 (Kukec)
Synot liga: Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 (Kukec) | Foto: Dalibor Sosna
17.

Costa uvízl v ofsajdové pasti, míč se bude stěhovat zase na druhou stranu.

Právě se děje

Další zprávy