Mistrovství Evropy do 19 let • Semifinále • 18:00

Anglická fotbalová reprezentace do 19 let - Česká fotbalová reprezentace do 19 let

1:0
0:0
Česká fotbalová reprezentace do 19 let
90+3 Nmecha

Dobrý podvečer, sledujte online psanou reportáž ze semifinálového zápasu mistrovství Evropy do devatenácti let mezi Anglii a Českem. Zápas začíná od 18:00.

Angličanům se na tomto turnaji vede skvěle. Aby taky ne, když ve třech zápasech nenašli přemožitele a inkasovali pouhou jednu jedinou branku. V prvním zápase proti Bulharsku se jim podařilo vstřelit první branku již v první minutě. To proti Nizozemsku rozhodli o výhře až v 84. minutě. Nad Německem vedli Angličané 2:0, když v 76. minutě vstřelil kontaktní branku Warchewski. Sessegnon ale dvěmi góly během tří minut uklidnil své spoluhráče.

Čeští mladíci v prvním zápase porazili Švédy díky gólům Daniela Turyny. Švédové stihli v 77. minutě jen snížit. Ve druhém zápase s Portugalskem už ale tahali svěřenci Suchopárka za kratší konec. O postupu tak rozhodoval poslední zápas proti domácí Gruzii. V bouřlivé a nepřátelské atmosféře si ale čeští mladíci poradili a po brankách Šašinky a Holíka vyhráli 2:0. Zajistili si tím druhé místo ve skupině.

Znám už je první finalista turnaje. V odpoledním zápase hraném od 15 hodin dokázali Portugalci nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 porazit Nizozemce brankou Fernandese z 24. minuty.

Český tým si je vědom, že jej čeká nejtěžší možný soupeř.

"Bude to úplně jiný zápas, než jaké jsme zažili ve skupině. Čeká nás nejtěžší soupeř na turnaji. Musíme hrát líp než druhý poločas s Gruzií. Především v ofenzivě jsme ve druhém poločase předvedli nejhorší hru na šampionátu. Nesmíme připustit, aby se hrálo nahoru-dolů. To bychom spáchali sebevraždu," nechal se slyšet kouč Suchopárek.

Sestava Česka

Jedlička - Mareček, Král, Chaluš, Holík - Havelka, Tischler - Lingr, O. Šašinka (C), Sadílek - Turyna.

Náhradníci: Plachý - Čech, Graiciar, Granečný, Hlavatý, Chvěja, Novotný.

Sestava Anglie

Ramsdale - James, Johnson, Jay Dasilva (C), Suliman - D. Sterling, Edun, Maddox, Sessegnon - Mount - Brereton.

Náhradníci: Trott - Josh Dasilva, Dozzell, Buckley-Ricketts, Edwards, Nmecha.

Oba celky už nastupují na hrací plochu, český tým bude hrát v červených dresech, Angličané ve své tradiční bílé kombinaci. Po hymnách utkání za pár minut začne.

Utkání bude řídit Ital Massa.

Utkání právě začalo!

2

První šance Anglie, Mount poslal oblouček za obranu, ale společně s obráncem Holíkem podklouzl i Sterling a nedokázal pak pořádně zakončit.

5

Král vyvezl míč až k vápnu soupeře a tam se snažil nacentrovat, jeho pokus ale Da Silva odrazil na roh.

6

V dobré pozici ve vápně se ocitl Turyna, ke kterému dostal míč Havelka, ale mladému útočníkovi rána nesedla a letěla hodně nad bránu Ramsdala.

8

Zpoza vápna vyzkoušel svou slabší levou nohou vypálit i anglický tvořivec Mount, Jedlička ale neměl problém lapit jeho pokus.

12

Lingr si poradil u postranní čáry s Da Silvou, který ho stáhl k zemi a český tým má nadějnou standardní situaci.

17

Edun zkusil vypáliz z jedné zpoza vápna, ale bránu minul.

21

Šašinka se po centru Holíka dostal k zakončení, ale hlavou minul bránu soupeře.

27

Šašinka se opět dostal ke střele, tentokrát z hranice vápna, ale opět minul anglickou bránu.

35

Angličané v posledních minutách trochu převzali iniciativu, ale šance si ani z rohových kopů nepřipravili.

38

Da Silva vypálil a orazítkoval tyč za Jedličkou.

První poločas je za námi, branku jsme zatím neviděli, ale zklamaní čeští fanoušci být nemohou, horší čeští mladíci nebyli, favorizované Angličany do moc šancí nepustili.

Druhá půle začala!

48

Nadějná šance Anglie, po centru z pravé strany se do zakončení dral Sessegnon, ale poslat míč k bráně nedokázal.

53

Turyna se po odraženém míči ze standardní situace dostal ke střele, ale opět minul bránu Ramsdala.

55

Šašinka se opět dostal k hlavičce, ale z trochu delší vzdálenosti minul bránu Anglie.

58

Ramsdale musel na zem vyrazit střelu Havelky ze střední vzdálenosti.

60

Hřiště opouští Ben Brereton, nahradil jej Lukas Nmecha.

62

James vypálil z dlouhé vzdálenosti, Jedličkovu bránu ale hodně minul.

69

Angličani už se radovali z branky, ale Sessegnon stál v ofsajdu.

69

Druhé střídání Angličanů, Maddoxe nahradil na hrací ploše Edwards.

71

Šašinka v další šanci, opět se zavěsil do vzduchu, tentokrát dokonce otestoval připravenost rukavicí Ramsdala. Ten vyrazil na rohový kop.

72

Ondřeje Lingra na trávníku vystřídal jmenovec Ondřej Chvěja.

77

Angličané se po souboji Holíka se Sterlingem dožadovali penaMassy však zůstala němá.

82

Český výběr si vypracoval další šancí, Chvěja dostal míč k Turynovi, ten ale nezakončil přesně.

83

Emila Tischlera nahradil Michal Hlavatý.

83

Střídá i Anglie, Jamese nahradil Buckley-Ricketts.

86

Isaac Buckley-Ricketts vypálil z úhlu do boční sítě.

87

Král měl na kopačkách vítězný gól, ale jednu ránu mu zablokoval Suliman, druhou poslal český stoper mimo tři tyče.

88

Michal Sadílek uviděl po taktickém faulu žlutou kartu.

89

Havelkův tečovaný pokus Ramsdale lapil. Český tým v závěru nebezpečně zatápí favoritovi.

90

Teď stáli při českých hráčích všichni svatí. Nmecha měl zhruba tři metry před odkrytou bránou jednoduchou pozici, ale místo, aby hlavou zakončil, trefil míč ramenem nad bránu.

90+3

To je nadělení, dvě vteřiny před koncem nastavení Angličané skórují. Edwards prošel do vápna a našel v malém vápně Nmecha, který krásnou patičkou rozhodl zápas.

A je konec. Český tým bude smutnit, prohrál brankou v nastavení a do finále Eura se nepodívají.

Čeští fotbalisté do 19 let předvedli nebojácný výkon, s favoritem turnaji nebyli horším týmem, měli spoustu šancí ke skórování, ale nedokázali skórovat. Trochu vyspělejší Angličané to však dokázali, ve třetí minutě nastavení z poslední možné akce. Krutý konec jinak velmi povedeného turnaje pro svěřence Jana Suchopárka. I přes zklamání ale mohou být hráči práve na sebe hrdí.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.