18:00 • Mistrovství Evropy do 19 let • Semifinále
Anglická fotbalová reprezentace do 19 let
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česká fotbalová reprezentace do 19 let
  • 90+3 Nmecha

Dobrý podvečer, sledujte online psanou reportáž ze semifinálového zápasu mistrovství Evropy do devatenácti let mezi Anglii a Českem. Zápas začíná od 18:00.

Angličanům se na tomto turnaji vede skvěle. Aby taky ne, když ve třech zápasech nenašli přemožitele a inkasovali pouhou jednu jedinou branku. V prvním zápase proti Bulharsku se jim podařilo vstřelit první branku již v první minutě. To proti Nizozemsku rozhodli o výhře až v 84. minutě. Nad Německem vedli Angličané 2:0, když v 76. minutě vstřelil kontaktní branku Warchewski. Sessegnon ale dvěmi góly během tří minut uklidnil své spoluhráče.

Čeští mladíci v prvním zápase porazili Švédy díky gólům Daniela Turyny. Švédové stihli v 77. minutě jen snížit. Ve druhém zápase s Portugalskem už ale tahali svěřenci Suchopárka za kratší konec. O postupu tak rozhodoval poslední zápas proti domácí Gruzii. V bouřlivé a nepřátelské atmosféře si ale čeští mladíci poradili a po brankách Šašinky a Holíka vyhráli 2:0. Zajistili si tím druhé místo ve skupině.

Znám už je první finalista turnaje. V odpoledním zápase hraném od 15 hodin dokázali Portugalci nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 porazit Nizozemce brankou Fernandese z 24. minuty.

Český tým si je vědom, že jej čeká nejtěžší možný soupeř.

"Bude to úplně jiný zápas, než jaké jsme zažili ve skupině. Čeká nás nejtěžší soupeř na turnaji. Musíme hrát líp než druhý poločas s Gruzií. Především v ofenzivě jsme ve druhém poločase předvedli nejhorší hru na šampionátu. Nesmíme připustit, aby se hrálo nahoru-dolů. To bychom spáchali sebevraždu," nechal se slyšet kouč Suchopárek.

Sestava Česka

Jedlička - Mareček, Král, Chaluš, Holík - Havelka, Tischler - Lingr, O. Šašinka (C), Sadílek - Turyna.

Náhradníci: Plachý - Čech, Graiciar, Granečný, Hlavatý, Chvěja, Novotný.

Sestava Anglie

Ramsdale - James, Johnson, Jay Dasilva (C), Suliman - D. Sterling, Edun, Maddox, Sessegnon - Mount - Brereton.

Náhradníci: Trott - Josh Dasilva, Dozzell, Buckley-Ricketts, Edwards, Nmecha.

Oba celky už nastupují na hrací plochu, český tým bude hrát v červených dresech, Angličané ve své tradiční bílé kombinaci. Po hymnách utkání za pár minut začne.

Utkání bude řídit Ital Massa.

Utkání právě začalo!

2

První šance Anglie, Mount poslal oblouček za obranu, ale společně s obráncem Holíkem podklouzl i Sterling a nedokázal pak pořádně zakončit.

5

Král vyvezl míč až k vápnu soupeře a tam se snažil nacentrovat, jeho pokus ale Da Silva odrazil na roh.

6

V dobré pozici ve vápně se ocitl Turyna, ke kterému dostal míč Havelka, ale mladému útočníkovi rána nesedla a letěla hodně nad bránu Ramsdala.

8

Zpoza vápna vyzkoušel svou slabší levou nohou vypálit i anglický tvořivec Mount, Jedlička ale neměl problém lapit jeho pokus.

12

Lingr si poradil u postranní čáry s Da Silvou, který ho stáhl k zemi a český tým má nadějnou standardní situaci.

17

Edun zkusil vypáliz z jedné zpoza vápna, ale bránu minul.

21

Šašinka se po centru Holíka dostal k zakončení, ale hlavou minul bránu soupeře.

27

Šašinka se opět dostal ke střele, tentokrát z hranice vápna, ale opět minul anglickou bránu.

35

Angličané v posledních minutách trochu převzali iniciativu, ale šance si ani z rohových kopů nepřipravili.