Žilina byla 3 minuty od senzace. Braga šokovala Arsenal

av
23. 11. 2010 23:25
Chelsea - Žilina 2:1, Braga - Arsenal 2:0

Praha - Velkou senzaci měli na dosah fotbalisté slovenské Žiliny. Na Stamford Bridge vedli nad domácí Chelsea 1:0 po poločase. Domácí, za něž nastoupilo hodně obvyklých náhradníků, ale nakonec vybojovali hubené vítězství.

Opory nechal trenér Ancelotti tentokrát odpočívat a proti slovenskému mistru se postavili mladíci z rezervy. Volno dostal i český brankář Petr Čech.

Marseille excelovala v Moskvě a v Lize mistrů postupuje
Žilina věří v zázrak. Chelsea proti ní postaví B-tým

Jeho náhradník Turnbull rozhodně nečekal takový začátek zápasu, který posléze nastal. Jeden z největších outsiderů celé Ligy mistrů totiž šokoval anglické diváky v 19. minutě. Trefil se Bello, když zužitkoval přihrávku Ježe.

Jednogólové vedení pak Žilina, v jejíž sestavě chyběli Češi, udržela až do poločasu. Navíc Majtan po pěkné individuální akci málem zvýšil. Bohužel žlutozelení inkasovali v ten nejnevhodnější moment.

Hned pět minut po pauze vyrovnal Sturridge po trestuhodném zaváhání celé obrany. Chelsea pak vyvinula enormní tlak, hosté ale statečně odolávali. Drogbův trestný kop skončil na tyči. Tamtéž namířil svou dělovku levý bek van Aanholt.

Žilina přesto nakonec doplatila na příliš zataženou obranu. Domácí superfavorité se dočkali až v 87. minutě, kdy se zblízka trefil Florent Malouda.

Jestliže Žilina byla k senzací blízko, portugalská Braga jí dokonala. A také proti anglickému velkoklubu. V základní sestavě Arsenalu se objevil Tomáš Rosický, on, ani jeho spoluhráči se však za celý zápas neprosadili.

Braga vyrukovala na Kanonýry s defenzivní sestavou a její tvrdá, rychlá a agresivní obrana dělala hostujícím "hračičkům" velké problémy.

Zápas měl slušně zaděláno na bezbrankovou remízu, sedm minut před koncem ale přišel ojedinělý brejk domácích a Brazilec Matheus sám před Fabianskim nezaváhal. Tentýž hráč navíc v nastaveném čase vykoupal celou obranu Arsenalu a dělovkou do šibenice rozjásal fanoušky.

AC Milán postupuje

Postup si v úterních zápasech zajistili Olympique Marseille a AC Milán. Hodně zamotaná je naopak situace ve skupině H, kde může postoupit kromě Arsenalu a Bragy Šachťar Doněck. Ukrajinský klub má o tři body více, než dnešní soupeři.

AC Milán zvítězil 2:0 v Auxerre a postupuje. Italskému týmu zajistil výhru kanonýr Zlatan Ibrahimovič parádní ranou. V poslední minutě zvýšil Ronaldinho, který byl na hřišti deset minut.

Ajax Amsterdam s "kanibalem" Suarézem v sestavě nezvládl utkání s Realem Madrid. Královský klub deklasoval holandského soupeře 4:0 a navíc dohrával v devíti. Za nepochopitelné zdržování byli v závěru vyloučeni Xabi Alonso a Sergio Ramos.

Krásný zápas viděli diváci v Římě, kde domácí AS hostilo už jistého postupujícího, Bayern Mnichov. Německý velkoklub vedl po poločase 2:0 dvěma brankami Gomeze. Domácí ale ve druhé půli zápas otočili, rozhodující gól dal Francesco Totti z penalty.

Skupina E:

AS Řím - Bayern Mnichov 3:2 (0:2)
Branky: 49. Borriello, 81. De Rossi, 83. Totti z pen. - 33. a 39. Gómez. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Basilej - Kluž 1:0 (1:0)
Branka: 15. Almereras. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). ČK: 88. Piccolo (Kluž).

1. Bayern Mnichov 5 4 0 1 13:6 12
2. AS Řím 5 3 0 2 9:10 9
3. Basilej 5 2 0 3 8:8 6
4. Kluž 5 1 0 4 5:11 3

Skupina F:

Chelsea - Žilina 2:1 (0:1)
Branky: 51. Sturridge, 86. Malouda - 19. Bello. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.).

Spartak Moskva - Olympique Marseille 0:3 (0:1)
Branky: 18. Valbuena, 54. Rémy, 68. Brandao. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 64. Welliton (Spartak).

1. Chelsea 5 5 0 0 14:3 15
2. Olympique Marseille 5 3 0 2 11:3 9
3. Spartak Moskva 5 2 0 3 5:9 6
4. Žilina 5 0 0 5 2:17 0

Skupina G:

Ajax Amsterodam - Real Madrid 0:4 (0:2)
Branky: 70. a 81. z pen. Ronaldo, 36. Benzema, 44. Arbeloa, Rozhodčí: Thomson (Skot.). ČK: 87. Alonso, 90. Ramos (oba Real).

Auxerre - AC Milán 0:2 (0:0)
Branky: 61. Ibrahimovic, 90.+1 Ronaldinho. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

1. Real Madrid 5 4 1 0 11:2 13
2. AC Milán 5 2 2 1 7:5 8
3. Ajax Amsterodam 5 1 1 3 4:10 4
4. Auxerre 5 1 0 4 3:8 3

Skupina H:

Partizan Bělehrad - Šachtar Doněck 0:3 (0:0)
Branky: 52. Stěpaněnko, 59. Jadson, 68. Eduardo. Rozhodčí: De Bleeeskere (Bel.).

Braga - Arsenal 2:0 (0:0)
Branky: 83. a 90.+3 Matheus. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

1. Šachtar Doněck 5 4 0 1 10:6 12
2. Arsenal 5 3 0 2 15:6 9
3. Braga 5 3 0 2 5:9 9
4. Partizan Bělehrad 5 0 0 5 1:10 0