Marseille excelovala v Moskvě a v Lize mistrů postupuje

23. 11. 2010 21:02
Liga mistrů: Spartak Moskva - Marseille 0:3
Valbuena a Brandao slaví.
Valbuena a Brandao slaví. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Olympique Marseille si zajistili po výhře 3:0 na hřišti Spartaku Moskva postup do jarních osmifinálových bojů Ligy mistrů.

Ruský klub, za který odehrál celý zápas i český reprezentant Marek Suchý, se sice může v posledním 6. kole na dnešního soupeře bodově dotáhnout, ale dál Olympique posílá už nyní lepší poměr vzájemných zápasů.

Žilina věří v zázrak. Chelsea proti ní postaví B-tým
Tohle jsem nečekal ani ve snu, smutnil po debaklu Hapal

V prvním duelu vyhrál Spartak na jihu Francie 1:0. Již v minulém kole si postup ze této skupiny F zajistila Chelsea. Spartak mohla proto dnes poslat dál jakákoliv výhra, jenže vidina postupu mu svazovala nohy od první minuty.

Hosté hráli otevřeně, snažili se domácí dostat pod tlak a už v 18. minutě se dostali do vedení po nádherné akci z levé strany, kterou zakončil střelou z otočky téměř z hranice šestnáctky Valbuena.

Spartak mohl těsně před poločasem po rychlém brejku vyrovnat, jenže gólman Mandanda šanci vystihl a protlačil svůj tým do osmifinále.

Spartak totiž začal při vědomí celkového horšího skóre v tabulce riskovat a brzy na to doplatil dvěma inkasovanými góly, přičemž třetí padnul už v době, kdy domácí hráli v deseti bez vyloučeného Wellitona.