Valencie kvůli pandemii prodala opory, fanoušci svolávají demonstraci

ČTK ČTK
12. 8. 2020 22:42
Valencie prodala konkurenčnímu Villarrealu klíčové záložníky Francise Coquelina a Daniho Pareja. Fanoušci se proti kroku vedení bouří, prezident klubu Anil Murthy tvrdí, že oba fotbalisté přestoupili kvůli složité finanční situaci způsobené koronavirovou pandemií.
Francis Coquelin
Francis Coquelin | Foto: Reuters

Za Francouze Coquelina a Španěla Pareja zaplatil Villarreal údajně celkem 11 milionů eur (288 milionů korun). Fanoušci Valencie, kteří byli už tak nespokojeni s kroky majitele Petera Lima a prezidenta Murthyho, kvůli tomu svolali před stadion Mestalla protestní demonstraci.

Murthy se kritice bránil tvrzením, že vzhledem ke ztrátám způsobeným koronavirovou krizí neměl na výběr. "Kvůli covidu-19 nás čeká komplikovaná sezona. Musíme být zodpovědní a snížit náklady. Na co by byl zbankrotovaný klub?" řekl singapurskému listu Straits Times.

Coquelin přišel do Valencie za 14 milionů eur v roce 2018 po deseti letech v Arsenalu. Parejo klub opouští po devíti letech a rok poté, co ho v roli kapitána dovedl k vítězství ve Španělském poháru, což byla pro Valencii první trofej po 11 letech.

Parejo se loučil v slzách na virtuální tiskové konferenci pomocí aplikace Zoom. Uvedl, že klub ho informoval o tom, že má odejít, zhruba týden před koncem sezony. Valencie, jež v minulých dvou ročnících hrála Ligu mistrů, letos skončila v domácí soutěži až devátá.

"Řekli mi, že nechtějí, abych tu zůstal. Nebyl to vhodný čas ani vhodný způsob, jak mi to říct. Snažil jsem se najít způsob, jak bych tu mohl zůstat, ale nešlo to. Takže odcházím do stabilního klubu, o němž mi všichni vyprávějí skvělé věci," řekl čtyřnásobný španělský reprezentant Parejo.

Villarreal se z pátého místa v domácí soutěži kvalifikoval do Evropské ligy. V červenci tým převzal bývalý trenér Valencie a Arsenalu Unai Emery.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy