Souček si neodpočinul ani v FA Cupu, Arsenal vypadl s Nottinghamem

Aktualizováno 9. 1. 2022 20:22
Fotbalový West Ham United ve třetím kole FA Cupu porazil díky brankám Lanziniho a Bowena Leeds 2:0 a postupuje. V základní sestavě Hammers opět nechyběl Tomáš Souček, který odehrál už 29. zápas v sezoně. Další český reprezentant Alex Král zůstal na lavičce náhradníků, Vladimír Coufal v nominaci chyběl.
Tomáš Souček se spoluhráči slaví branku West Hamu
Tomáš Souček se spoluhráči slaví branku West Hamu | Foto: Reuters

Uspěl také Liverpool, který doma otočil duel proti Shrewsbury a vyhrál 4:1. Tottenham po obratu porazil 3:1 Morecambe. V soutěži naopak skončil Arsenal, který prohrál na hřišti druholigového Nottinghamu 0:1.

"Kladiváři" šli proti šestnáctému celku Premier League do vedení ve 34. minutě, kdy se trefil Lanzini. Náskok mohli ve druhé části zvýšit Fredericks nebo Bowen, proti kterým však zasáhl brankář Meslier. Postup West Hamu pojistil Bowen až ve třetí minutě nastavení. West Ham si tak připsal spolu s Premier League třetí vítězství za sebou.

Nečekaně skončil Arsenal. Svěřenci trenéra Artety nedokázali na hřišti druholigového Nottinghamu skórovat a po trefě Grabbana z 83. minuty prohráli 0:1. Arsenal vypadl v této fázi se stejným soupeřem také před čtyřmi roky, kdy podlehl 2:4. Nottingham čeká v další fázi Leicester.

Liverpool proti třetiligovému Shrewsbury nečekaně inkasoval ve 27. minutě po trefě Udoha. "Reds" ale ještě do přestávky duel otočili zásluhou Gordona a proměněné penalty Fabinha ve 44. minutě. Favorita následně uklidnil dvanáct minut před koncem střídající Firmino a v nastavení přidal druhý gól Fabinho.

Možnou senzaci odvrátil Tottenham, který ještě 16 minut před koncem běžné hrací doby prohrával doma s třetiligovým Morecambe 0:1. Následně však vyrovnal Winks a v 85. minutě dokonal obrat střídající Lucas Moura. Postup stvrdil střídající Kane.