Schick vstřelil už sedmnáctý gól v sezoně, Kadeřábek se zranil

Aktualizováno 9. 1. 2022 10:54
Reprezentační útočník Patrik Schick vstřelil 17. gól v sezoně německé fotbalové ligy, Leverkusen ale doma jen remizoval 2:2 s Unionem Berlín. Na třetí místo se posunul Hoffenheim, který si doma poradil 3:1 s Augsburgem. Přišel ale o zraněného Pavla Kadeřábka, jenž musel v 37. minutě střídat. Na druhé straně odehrál závěrečných 23 minut záložník Jan Morávek.

Dortmund předvedl velký obrat ve Frankfurtu a po výhře 3:2 stáhl náskok vedoucího Bayernu na rozdíl šesti bodů. Čtvrtý je Freiburg, který na svém hřišti neudržel dvougólové vedení a jen remizoval 2:2 s předposledním Bielefeldem.

Schick potvrdil vynikající formu z posledních zápasů, v pěti utkáních nasázel devět branek. V 38. minutě se dostal k odraženému míči a z úhlu jej poslal pod břevno. Český kanonýr si tak upevnil druhou příčku v bundesligové tabulce kanonýrů a zareagoval na páteční zásah Roberta Lewandowského, jenž zůstává v čele s 20 góly.

Union se ale postupně dostal do hry a zásluhou dvou tref Prömela otočil stav. V 84. minutě alespoň srovnal hlavou Tah. Bayer ale nevyhrál počtvrté v řadě a propadl se na páté místo. Union je o bod zpět šestý.

Hoffenheim doma brzy prohrával, před pauzou ale skóre otočil dvěma "slepenými" góly nejlepší střelec týmu Bebou. Krátce před obratem musel ze hry Kadeřábek, pravděpodobně kvůli svalovému zranění. Reprezentační obránce se přitom vrátil na trávníky po předchozím zranění teprve v polovině prosince. V závěru pojistil výsledek Raum.

Frankfurt vedl po dvou gólech Borreho ještě v 71. minutě 2:0, pak ale druhý tým bundesligy zahájil velký obrat. Nejprve po šesti minutách na hřišti skóroval střídající Hazard, v 87. minutě se prosadil hlavou Bellingham a "otočku" dokonal o chvíli později technickou střelou o tyč Dahoud.

Borussia otočila ligové utkání ze stavu 0:2 poprvé od ledna 2020 a zápasu s Augsburgem. Využila tak pátečního zaváhání Bayernu, který doma nestačil na Mönchengladbach. Frankfurt je sedmý.

Lipsko doma jasně přehrálo 4:1 Mohuč, která hrála už od 20. minuty bez vyloučeného Hacka. Hrdinou zápasu byl střídající Nkunku, který za pouhý poločas nasbíral gól a dvě asistence. Dvakrát se trefil Silva a Lipsko se dostalo na osmé místo o bod před svého soupeře.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Freiburg - Bielefeld 2:2 (6. Haberer, 46. Čong U-jong - 60. Okugawa, 87. Lasme), Fürth - Stuttgart 0:0, Hoffenheim - Augsburg 3:1 (38. a 44. Bebou, 90.+3 Raum - 5. Gregoritsch), Leverkusen - Union Berlín 2:2 (38. Schick, 84. Tah - 45. a 50. Prömel), Lipsko - Mohuč 4:1 (21. z pen. a 61. Silva, 47. Szoboszlai, 58. Nkunku - 57. I Če-song), Eintracht Frankfurt - Dortmund 2:3 (15. a 24. Borre - 71. Hazard, 87. Bellingham, 89. Dahoud).

1. Bayern Mnichov 18 14 1 3 57:18 43
2. Dortmund 18 12 1 5 44:28 37
3. Hoffenheim 18 9 4 5 38:27 31
4. Freiburg 18 8 6 4 30:18 30
5. Leverkusen 18 8 5 5 42:30 29
6. Union Berlín 18 7 7 4 25:23 28
7. Eintracht Frankfurt 18 7 6 5 29:27 27
8. Lipsko 18 7 4 7 34:23 25