Muntari odešel kvůli rasistickým urážkám a byl potrestán. Na rozdíl od fanoušků

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 5. 2017 21:32
Ghanský fotbalista Sulley Muntari předčasně odešel ze hřiště kvůli rasistickým pokřikům fanoušků v Cagliari. Kvůli tomu si záložník Pescary nezahraje jedno utkání, Cagliari potrestáno nebude.
Sulley Muntari působí v Pescaře pod českým trenérem Zdeňkem Zemanem.
Sulley Muntari působí v Pescaře pod českým trenérem Zdeňkem Zemanem. | Foto: ČTK

Řím - Ghanský fotbalista Sulley Muntari z Pescary si nezahraje jeden zápas italské ligy za předčasný odchod ze hřiště kvůli rasistickým pokřikům domácích fanoušků v nedělním duelu v Cagliari. Disciplinární komise Serie A naopak nijak netrestala klub ze Sardinie, neboť dvaatřicetiletého záložníka uráželo "pouze" zhruba deset fanoušků.

Muntariho podle jeho slov rasisticky uráželi domácí příznivci od začátku utkání, které jeho tým prohrál 0:1. Svěřenec českého trenéra Zdeňka Zemana kvůli tomu v závěru vyzval rozhodčího, aby zápas zastavil, dostal však místo toho žlutou kartu. Ta ho tak rozčílila, že odešel ze hřiště ještě před skončením zápasu, za což následovala další žlutá a tedy červená karta.

Disciplinární komise dnes potvrdila, že Muntari za vyloučení dostane automatický jednozápasový distanc, i když například světová hráčská unie FIFPro vyzývala, aby byla druhá žlutá karta zrušena. "Muntari měl právo vyžadovat po rozhodčím, aby zasáhl. Profesionální fotbalisté by měli být odpovídajícím způsobem od svých autorit chráněni," napsali představitelé FIFPro.

Disciplinárka označila rasistické pokřiky v Cagliari za odsouzeníhodné. Zároveň však uvedla, že přicházely ze sektoru stadionu zaplněného zhruba 2000 lidmi a týkaly se přibližně desítky fanoušků, což podle pravidel Serie A k potrestání nestačí.

Podmíněnému trestu za rasismus fanoušků se naopak nevyhnuly Lazio Řím a Inter Milán. Fanoušci Lazia v městském derby proti AS podle komise uráželi německého obránce tmavé pleti Antonia Rüdigera, příznivci Interu si zase za svůj terč vybrali senegalského zadáka Neapole Kalidoua Koulibalyho.

V obou případech se rasismu dopustilo zhruba 80 procent příznivců v sektoru, které budou muset být uzavřeny na jedno utkání v případě, že se během následujícího roku bude prohřešek opakovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy