Foto: Skupinu smrti začaly české fotbalistky porážkou s Francií

Češky potřebovaly k postupu z těžké skupiny proti Francii bodovat. Nepodařilo se, první zápas na domácím ME prohrály 1:2.
České fotbalistky do 17 let mohly být s návštěvou na svém prvním utkání spokojeny. Horší už to bylo s výsledkem.
Andrea Stašková a spol. úvodní duel šampionátu prohrály 1:2.
Karel Rada, někdejší bek reprezentace, přitom dobře věděl, že proti Francii musí bodovat. Další soupeři, Španělsko a Německo, jsou ještě těžší.
Duel hraný v Plzni rozhodla dvěma góly Melvine Malardová.
Foto: Tomáš Liška
Sport Tomáš Liška, Sport
2. 5. 2017 15:21
Podívejte se na fotogalerii z prvního zápasu českých fotbalistek na mistrovství Evropy hráček do 17 let. Důležitý duel Češky prohrály 1:2.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neymar věnoval milion dolarů na boj s koronavirem

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

Podobně se nedávno zachoval i Neymarův spoluhráč z Paris St. Germain Kylian Mbappé, který věnoval významnou částku francouzské charitativní organizaci. Výše jeho příspěvku nebyla zveřejněna.

Neymar tráví období pandemie ve své vile v Mangaratibě ve státu Rio de Janeiro. V minulých dnech čelil kritice, že po příletu do Brazílie nedodržuje karanténu, když se ukázal s přáteli na beachvolejbalovém hřišti. Hráč však uvedl, že je v izolaci a stýká se jen s lidmi, kteří přijeli z Francie s ním.

Osmadvacetiletý Brazilec je třetím nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Podle magazínu France Football si v této sezoně přijde na 95 milionů eur. Lépe jsou na tom jen Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy