Pavlenka se podepsal pod prohru Brém s BVB. Jeho faul znamenal rozhodující penaltu

15. 12. 2020 21:55
Fotbalisté Brém prohráli ve 12. kole německé lize 1:2 s Dortmundem, který poprvé vedl nový trenér Edin Terzič. Vítězný gól dal v 78. minutě po faulu Jiřího Pavlenky Marco Reus.
Dortmund - Brémy
Dortmund - Brémy | Foto: Reuters

Český brankář sice vyrazil pokutový kop kapitána Dortmundu, Reus však pohodlně míč dorazil do odkryté branky. Stejně jako Pavlenka odehrál celý zápas i kapitán Brém Theodor Gebre Selassie.

Fotbalisté Mönchengladbachu remizovali ve Frankfurtu 3:3, i když ještě v 90. minutě prohrávali o dva góly. Hattrickem se o remízu postaral kapitán hostů Lars Stindl. Hertha Berlín bez kapitána české reprezentace Vladimíra Daridy remizovala s Mohučí 0:0.

Vedení Dortmundu po sobotním debaklu 1:5 se Stuttgartem odvolalo švýcarského kouče Luciena Favreho a úřadující vicemistry do konce sezony převzal dosavadní asistent Terzič.

Borussia vstoupila do zápasu aktivněji a už ve 12. minutě se díky střele Raphaela Guerreira ujala vedení. Ještě před uplynutím půlhodiny hry však vyrovnal Kevin Mohwald.

Klíčová situace zápasu přišla čtvrt hodiny před koncem. Pavlenkovi vypadl míč a při snaze jej získat zpět fauloval Manuela Akanjiho. Následný pokutový kop Reuse sice český brankář vystihl, míč se však odrazil zpět před záložníka Dortmundu a ten rozhodl o výhře.

Borussia zvítězila po třech ligových zápasech a v tabulce se posunula na čtvrté místo. Brémy jsou po čtvrté prohře v řadě na třinácté příčce.

Borussia Mönchengladbach, kterou v osmifinále Ligy mistrů čeká Manchester City, otevřela ve 14. minutě skóre zásluhou povedeného přímého kopu Stindla. Eintracht během deseti minut skóre otočil, když se nejprve z penalty a poté po samostatném úniku trefil portugalský útočník André Silva. S devíti brankami se posunul na třetí místo tabulky střelců bundesligy. Po půlhodině hry navíc Silva připravil třetí gól Eintrachtu pro Aymena Barkoka.

V 81. minutě byl však vyloučen kapitán domácích David Abraham, což bylo pro závěr zápasu klíčové. V 90. minutě snížil z penalty Stindl a v páté minutě nastavení rozhodl nadvakrát z bezprostřední blízkosti o dělbě bodů.

Frankfurt tak prodloužil sérii bez ligové výhry na devět zápasů, Mönchengladbach čeká na vítězství už pět soutěžních utkání.

Eintracht, který ze čtyř předchozích vzájemných duelů uhrál jediný bod, ztrácí z devátého místa na svého soupeře stále čtyři body. Mönchengladbach je v neúplné tabulce osmý.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 3:3 (22. a 24. Silva, 32. Barkok - 14., 90. z pen. a 90.+5 Stindl), Brémy - Dortmund 1:2 (28. Mohwald - 12. Guerreiro, 78. Reus), Hertha Berlín - Mohuč 0:0, Stuttgart - Union Berlín 2:2 (85. a 90. Kalajdžič - 4. Friedrich, 77. Awoniyi).

1. Leverkusen 11 7 4 0 23:10 25
2. Bayern Mnichov 11 7 3 1 35:17 24
3. Lipsko 11 7 3 1 23:9 24
4. Dortmund 12 7 1 4 25:16 22
5. Wolfsburg 11 5 6 0 18:11 21
6. Union Berlín 12 4 6 2 25:17 18
7. Stuttgart 12 4 6 2 26:19 18
8. Mönchengladbach 12 4 6 2 23:20 18