Inter Milán rozdrtil pěti góly Janov, v lize vyhrál posedmé za sebou

Aktualizováno 3. 11. 2018 22:42
Inter hraje ve velké formě, v Serii A naposledy prohrál 15. září s Parmou. Od té doby jen vítězí a v tabulce pronásleduje vedoucí Juventus.
Inter Milán (Joao Mario)
Inter Milán (Joao Mario) | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán vyhráli v italské lize posedmé za sebou, Janov doma rozstříleli 5:0. Dvakrát se trefil záložník Roberto Gagliardini.

Čtyřiadvacetiletý italský reprezentant, který nastoupil v základní sestavě po delší době, vstřelil ve 14. minutě první gól v sezoně. O dvě minuty později přidal druhý zásah Interu Politano a krátce po poločase se radoval z další branky Gagliardini. V nastaveném čase pak skórovali ještě Mário a Nainggolan.

Juventus v sobotu potvrdil roli favorita a porazil doma Cagliari 3:1. Skóre otevřel už v 1. minutě kapitán Dybala, který se naznačením střely na hranici šestnáctky zbavil dvou protihráčů a poté zamířil přesně k pravé tyči. Ve 36. minutě hosté vyrovnali po pěkné trefě Pedra. O dvě minuty později ale domácí vedli znovu, když si vstřelil vlastní gól Bradarič. Na konci zápasu přidal třetí gól po Ronaldově přihrávce Cuadrado.

Janov naposledy v lize vyhrál na konci září, od té doby posbíral dvě remízy a tři prohry. Z výsledkové letargie tým nevytrhl ani nejlepší střelec soutěže Piatek, který se dostal do hry až v 51. minutě. Naposledy Janov porazil Inter Milán na San Siru v sezoně 1994/95.

AS Řím remizoval na hřišti Fiorentiny 1:1, když se v závěru zápasu střelecky prosadil kapitán Alessandro Florenzi. Do zápasu zasáhl také český útočník hostů Patrik Schick, jenž se na hřiště podíval v 73. minutě, kdy střídal Cengize Ündera.

Pro Fiorentinu to byla už třetí remíza v italské lize v řadě, z vítězství v Serii A se radovala na konci září proti Bergamu. Soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů AS čeká na tři body v domácí soutěži od 6. října, kdy přehrál Empoli 2:0.

Italská fotbalová liga - 11. kolo:

Inter Milán - FC Janov 5:0 (14. a 49. Gagliardini, 16. Politano, 90.+1 Mário, 90.+3 Nainggolan), Fiorentina - AS Řím 1:1 (33. Veretout z pen. - 85. Florenzi), Juventus Turín - Cagliari 3:1 (1. Dybala, 38. vlastní Bradarič, 87. Cuadrado - 36. Pedro).

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví.

1 Juventus Turín 11 10 1 0 24:8 31
2 Inter Milán 11 8 1 2 21:6 25
3 Neapol 11 8 1 2 24:12 25
4 AC Milán 10 5 3 2 20:14 18
5 Lazio Řím 10 6 0 4 13:12 18
6 Fiorentina 11 4 4 3 17:9 16
7 AS Řím 11 4 4 3 18:14 16