Dortmund si po Lize mistrů spravil chuť, vyhrálo i Lipsko. Bayern remizoval v Leverkusenu

15. 4. 2017 17:51
Fotbalový Dortmund nechal zapomenout středeční prohru v Lize mistrů a doma si v bundeslize poradil s Frankfurtem 3:1. Hráči Bayernu Mnichov jen remizovali v Leverkusenu.
Radost fotbalistů Borussie Dortmund
Radost fotbalistů Borussie Dortmund | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v 29. kole německé ligy na hřišti Bayeru Leverkusen 0:0 a v čele tabulky mají osmibodový náskok před Lipskem. To porazilo Freiburg jasně 4:0 a připsalo si čtvrtou výhru za sebou. Hoffenheim byl úspěšnější v přestřelce s Mönchengladbachem a po vítězství 5:3 drží třetí pozici. O bod za ním je Dortmund, který porazil 3:1 Frankfurt.

Bayern si vypracoval první velkou šanci v Leverkusenu po půlhodině hry, avšak ani přes velký závar nedokázal otevřít skóre. Obránce Toprak odkopl míč z brankové čáry. Proti Comanově střele zase včas zasáhl gólman Leno.

V 59. minutě dostal druhou žlutou kartu v zápase stoper Jedvaj, ani přesilovku ale úřadující mistr nevyužil. Blízko byl v závěru Lahm, po Müllerově přihrávce před bránu ale pořádně netrefil míč. Leverkusenu se počtvrté za sebou povedlo v soutěžním utkání s Bayernem udržet čisté konto na domácím hřišti.

Ač se Freiburg těší v poslední době solidní formě, jež jej vynesla až na šesté místo, v Lipsku tahal jasně za kratší konec. Už po poločase prohrával o dvě branky po trefách Poulsena a Wernera, po změně stran se do střeleckých statistik zapsali Keita a Demme.

Hoffenheim nastoupil bez zraněného českého reprezentanta Pavla Kadeřábka, který mohl mít alespoň radost ze tří bodů. Domácí poslal proti Mönchengladbachu do vedení dvěma trefami Szalai, na druhé straně ale vzápětí skórovali Vestergaard a Stindl.

I v druhém poločase si Hoffenheim vypracoval dvoubrankový náskok zásluhou Demirbaye a Utha, načež zareagoval Dahoud. Stejný počin jako v první půli se ale Borussii nepovedl, naopak na druhé straně pojistil výhru druhou trefou v utkání Demirbay.

V Dortmundu padaly efektní góly. Už ve třetí minutě po Pulišičově přihrávce patičkou úspěšně zakončil domácí záložník Reus, po čemž následovaly dvě pohledné střely zpoza vápna. Nejprve takto vyrovnal Fabián, po chvíli ale vrátil žlutočerným vedení Papastathopulos.

V závěru na 3:1 upravil 26. zásahem v sezoně Aubameyang a dorovnal v čele tabulky střelců Lewandowského z Bayernu, který do duelu v Leverkusenu kvůli kartám nezasáhl.

Stejný osud potkal Vladimíra Daridu, jehož Hertha prohrála v Mohuči 0:1 po vlastním gólu Brookse. Mohuč ukončila sérii pěti porážek a je na poslední nesestupové pozici o skóre před Augsburgem, který porazil 2:1 Kolín nad Rýnem.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Augsburg - Kolín nad Rýnem 2:1 (5. Hinteregger, 23. Verhaegh z pen. - 65. vlastní Max), Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:1 (3. Reus, 34. Papastathopulos, 86. Aubameyang - 29. Fabián), Hoffenheim - Mönchengladbach 5:3 (9. a 24. Szalai, 58. a 89. Demirbay, 75. Uth - 31. Vestergaard, 35. Stindl, 78. Dahoud), Lipsko - Freiburg 4:0 (36. Poulsen, 42. Werner, 51. Keita, 90.+1 Demme), Mohuč - Hertha Berlín 1:0 (45.+1 Latza), Wolfsburg - Ingolstadt 3:0 (45.+1 vlastní Suttner, 68. Malli, 80. Gómez), Leverkusen - Bayern Mnichov 0:0