Daridova Hertha Bayernu neodolala a čtyřikrát inkasovala, slaví i Lipsko

23. 1. 2022 19:36
Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli ve 20. kole německé ligy na hřišti Herthy Berlín 4:1 a tabulku vedou o šest bodů před Dortmundem. Za poražený celek odehrál necelou hodinu záložník Vladimír Darida.
Fotbalisté Bayernu slaví gól
Fotbalisté Bayernu slaví gól | Foto: Reuters

Lipsko díky povedenému závěru porazilo Wolfsburg 2:0 a po třetím vítězství za sebou se v německé lize posunuli na šesté místo. Poražení hosté čekají na výhru už devět kol.

Obhájce titulu Bayern si na Olympijském stadionu vypracoval v prvním poločase dvoubrankový náskok. Nejprve se prosadil Tolisso a po něm Müller. V závěrečné čtvrthodině se mezi střelce zapsali Sané a Gnabry, za "Starou dámu" snížil Ekkelenkamp.

Triumf Lipska proti Wolfsburgu zařídili v 76. a 84. minutě Orbán s Gvardiolem. Na třetí Leverkusen s Patrikem Schickem úřadující vicemistři ztrácejí čtyři body. Patnáctému Wolfsburgu patří první pozice znamenající záchranu.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Lipsko - Wolfsburg 2:0 (78. Orbán, 84. Gvardiol), Hertha Berlín - Bayern Mnichov 1:4 (81. Ekkelenkamp - 25. Tolisso, 45. Müller, 75. Sané, 79. Gnabry).

1. Bayern Mnichov 20 16 1 3 65:19 49
2. Dortmund 20 14 1 5 52:31 43
3. Leverkusen 20 10 5 5 49:32 35
4. Union Berlín 20 9 7 4 29:25 34
5. Freiburg 20 9 6 5 33:23 33
6. Lipsko 20 9 4 7 38:23 31
7. Hoffenheim 20 9 4 7 41:32 31
8. Kolín nad Rýnem 20 7 8 5 32:34 29